ŽŪM: technikos įregistravimas turi likti savivaldybėse
2015-08-06

Vilnius. Žemės ūkio ministerija nepritaria Seime įregistruotoms pataisoms dėl žemės ūkio technikos įregistravimo funkcijų perdavimo Valstybinei mašinų bandymų stočiai. Ministerijos teigimu, tai ūkininkams sukeltų nepatogumų bei padidintų registravimo kaštus.

Dabar žemės ūkio technikos įregistravimo dokumentai tvarkomi savivaldybėse. Ministerijos pranešime teigiama, kad funkcijas perdavus Valstybinei mašinų bandymų stočiai, ūkininkams tektų visą techniką iš Lietuvos gabenti į Kauną. Kitu atveju Stotis, siekdama užtikrinti prieinamumą, patogumą bei efektyvumą, turėtų steigti skyrius ar kitaip organizuoti paslaugos teikimą, o tam prireiktų papildomų išlaidų. Visa tai esą ne tik sukeltų nepatogumų, bet ir didintų įregistravimo kaštus.

Anot ŽŪM, savivaldybėse dirba kvalifikuoti specialistai, kurie gali įvertinti žemės ūkio technikos būklę bei padėti sutvarkyti reikiamus formalumus. Tuo tarpu perdavus šias funkcijas Valstybinei mašinų bandymų stočiai, tektų įdarbinti naujų specialistų, o tam reikėtų daugiau lėšų iš valstybės biudžeto.

LYTAGRA 19 07 04 mob

ŽŪM primena, kad nuolat koordinuoja savivaldybių paslaugos suteikimo efektyvumą, veiklos skaidrumą, o reaguodama į žemdirbių ar kitų asmenų pasiūlymus ar skundus rengia taisykles ir didina suteikiamų paslaugų kokybę.

Įstatymo pataisų paketą užregistravusi Darbo partijos frakcija teigia, kad perdavus funkcijas Valstybinei  mašinų bandymo stočiai, žemės ūkio transporto priemonių apžiūrą taptų skaidresne, o teisės aktų reikalavimų būtų laikomasi be išimčių.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai