Žolei doroti - žinomų savaeigės technikos gamintojų mašinos
2017-04-05

Akademija (Kauno r.). Konkretų prekės ženklą vertinantys ir pirmenybę vieno gamintojo technikai teikiantys ūkininkai nuo šiol turės dar didesnes galimybes rinktis. Žinomi traktorių ir javų kombainų gamintojai „Fendt" ir „Massey Ferguson" savo gamą išplėtė žaliųjų pašarų ruošimo mašinomis - žoliapjovėmis, grėbliais ir vartytuvais. Naujos mašinos pirmą kartą demonstruotos ir parodoje „Ką pasėsi...2017".

Kompanijos „Massey Ferguson" žolei doroti skirtos mašinos pirmiausia pristatytos SIMA parodoje Prancūzijoje, o praeitą savaitę jas galėjo apžiūrėti ir mūsų šalies ūkininkai. Bendrovės „East West Agro" pardavimų vadovas Remigijus Savickas neabejojo, kad naujosios mašinos bus tokios pat paklausios, kaip ir Fella žaliojo pašaro ruošimo technika, kurios per metus įmonė parduoda per 100 vienetų. Tiek „Fella", tiek „Massey Ferguson" priklauso korporacijai AGCO. „Nuo šiol savo asortimente turime dvigubai daugiau mašinų pašarams ruošti, tad ūkininkai tikrai turės iš ko pasirinkti", - teigė R. Savickas.

Be to, jis atkreipė dėmesį į kompanijos „Massey Ferguson" javų kombainą Delta 9380, kurio didelį našumą užtikrina 500 AG variklis, 12,5 l bunkeris, 11 m darbinio pločio pjaunamoji ir hibridinė kūlimo-separavimo sistema. Taip pat demonstruotas 8 kratiklių Centora kombainas su 9 m pjaunamąja. Pasak R. Savicko, dirbant šiuo kombainu dideliame lauke ir leidžiant maksimalius iki 1 proc. nuostolius, galima nukulti per 40 t/val. kviečių, palyginimui, javus dorojant 6 kratiklių kombainu, našumas siekia 30-32 t/val.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

„Nuo šiol savo asortimente turime dvigubai daugiau mašinų pašarams ruošti, tad ūkininkai tikrai turės iš ko pasirinkti", - teigė Remigijus Savickas

Taip pat įmonės atstovas išskyrė Massey Ferguson 6718 S serijos 4 cilindrų traktorių, su galios valdymo sistema pasiekiantį 200 AG, ir 5700 SL traktorių seriją. Jo teigimu, šios serijos traktoriai yra labai universalūs, nes gali traukti padargus, tačiau ypač tinka dirbti su frontaliniu krautuvu, nes turi nuožulnų variklio gaubtą, kuris gerina operatoriaus matomumą.

Bendrovė „Ivabaltė", demonstravusi plačią Fendt technikos gamą, tarp kurios ir naujosios žaliesiems pašarams ruošti skirtos mašinos, džiaugėsi Joskin Euroliner 2400 TRS srutvežio apdovanojimu - už techninius sprendimus ir pažangias technologijas jam skirtas parodos „Ką pasėsi...2017" medalis.

Pasak įmonės pardavimų direktoriaus Sigito Šakio, Joskin mašinos mūsų šalyje yra vienos iš populiariausių, neskaitant lenkiškos technikos, o srutvežius ūkininkai pritaiko ne tik srutoms vežti ir skleisti, bet ir vandeniui transportuoti, purkštuvams užpildyti. Gamintojas gali pasiūlyti nuo 2,5 iki 30 kub. m talpos srutvežius. Per metus bendrovė parduoda po 20-30 šių mašinų mūsų šalyje.

Sigito Šakio teigimu, Joskin srutvežiai paklausūs mūsų šalyje, kasmet jų bendrovė „Ivabaltė" parduoda apie 30 vienetų

Tarp naujovių S. Šakys paminėjo ir prikabinamus Challenger purkštuvus, nes lig šiol gamintojas siūlė tik savaeigius, taip pat austrų gamintojo „Hatzenbichler" žemės dirbimo techniką, tarp kurios nemažai mašinų, skirtų ekologiniams ūkiams padėti mechaniškai susidoroti su piktžolėmis. „Pasaulyje vis didesnis dėmesys skiriamas ekologinei gamybai, todėl ir mes plečiame mašinų pasiūlą", - sakė bendrovės atstovas.

Įmonė „Konekesko Lietuva", techniką eksponavusi ne lauko aikštelėse, bet paviljone, pristatė pagrindinių modelių Claas kombainus ir nuo 100 iki 520 AG diapazono traktorius. Bendrovės Žemės ūkio technikos ir įrangos departamento direktoriaus Virginijaus Apšegos pastebėjimu, jų atstovaujamas gamintojas išskirtinių naujovių nepateikė, tačiau techniką nuolat atnaujina modernesnėmis sistemomis ir pažangesnėmis technologijomis.

Suomijos kompanijos „Konekesko" pardavimų direktorius Juka Kelto (Jukka Keltto)ir „Konekesko Lietuva" Žemės ūkio technikos ir įrangos departamento direktorius Virginijus Apšega

„Kombainuose Lexion montuojami ekonomiškesni ir „švaresni" Mercedes Benz varikliai, įrengta horizontali aušinimo sistema. Tucano modeliuose, siekiant dar didesnio efektyvumo, atnaujinta valymo sistema, pakeisti sietai", - pagrindinius kombainų atnaujinimus vardijo V. Apšega.

Įmonės „Agrokoncerno technika" parodos stendo pasididžiavimas buvo ne tik stambiems ūkiams skirtas kanadietiškas vikšrinis traktorius Versatile 550 DT, bet ir gerokai atnaujintas „Rostselmash" javų dorojimo kombainas Acros 595 Plus, kuris keičia lig šiol buvusius labai populiarius kombainus Acros 580.

Bendrovės direktoriaus Donato Vyšniausko pastebėjimu, 325 AG varikliu aprūpintoje javų derliaus dorojimo mašinoje įrengtos naujos kūlimo, valymo ir separavimo sistemos, standartinėje komplektacijoje - pelų skleistuvas, elektrohidraulinis pjaunamosios kopijavimas. „Ypač ryškūs pokyčiai valdymo sistemoje - naujajame kombaine visi parametrai valdomi iš kabinos, anksčiau kai kuriuos parametrus tekdavo keisti mechaniškai", - tvirtino D. Vyšniauskas.

Pasak Donato Vyšniausko, Acros modelio javų kombainai - vieni perkamiausių iš visos Rostselmash gamos

Jo teigimu, Acros modelio kombainai Lietuvoje paklausūs, jie sudaro daugiau kaip pusę įmonės parduodamų mašinų grūdų derliui doroti. Pernai bendrovė iš viso pardavė 107 Rostselmash kombainus. Eksponuotas Acros 595 Plus su 6 m pjaunamąja ir rapsų stalu jau pirmąją parodos dieną taip pat jau turėjo šeimininką - sutartis pasirašyta su ūkininku Vytautu Mažeika iš Šakių rajono.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai