Žemės ūkio technikos rinkos prognozės 2015 m.
2015-01-28

Briuselis. Žemės ūkio mašinų pramonės pardavimai Europoje 2015 metais, palyginti su 2014-aisiais, sumažės 5-10 proc., prognozuoja Europos žemės ūkio technikos gamintojus vienijančios asociacijos CEMA analitikai.

Dviejose pagrindinėse žemės ūkio mašinų rinkose - Vokietijoje ir Prancūzijoje - sumažėjimas gali sudaryti 7-10 proc. Panašius pokyčius analitikai prognozuoja ir Jungtinėje Karalystėje (-5 proc.) bei Olandijoje (nuo -5 iki -10 proc.). Anot analitikų, šiųmetę nepalankią situaciją rinkoje reikia sieti visų pirma su pardavimų kritimu (5-10 proc.) Europoje 2014 metais. Mažesni pardavimai prognozuojami ir NVS regione, tačiau ten nurodomos kitos priežastys, visų pirma įtempta politinė krizė Ukrainoje, o antra, Rusijos ribojimai prekiauti kombainais bei ir žemės ūkio žaliavomis.

Kodėl sumažėjo pardavimai Europoje

LYTAGRA 19 07 04 mob

Anot CEMA analitikų, pagrindinės priežastys, nulėmusios mažesnius pardavimus Europoje, yra šios:

  • verslo cikliškumas (periodinė aktyvumo kaita: nuosmukiai ir pakilimai); dabartinės mažėjimo tendencijos iš dalies gali būti paaiškintos, ir turi būti vertinamos, atsižvelgiant į neseniai buvusį žemės ūkio technikos pardavimo bumą 2011 ir 2013 m.;
  • mažesnės grūdų, pieno supirkimo kainos, dėl kurių sumažėjo Europos žemdirbių pajamos, pablogėjo investicinis klimatas, o kartu ir perkamoji galia bei galimybė įsigyti naujos įrangos;
  • naujos ES bendrosios žemės ūkio politikos subsidijavimo taisyklės ir rėmimo programos, kurios visa apimtimi pradedamos taikyti 2015 m.

Rinkos perspektyvos pagal mašinų tipus

Žemės ūkio technikos gamintojų ir pardavėjų perspektyvos 2015 skirsis priklausomai nuo mašinų tipo.

Traktoriai

Registruotų traktorių skaičius 2014 m. svyravo visoje Europoje. Prekyba labiausiai sulėtėjo Prancūzijoje ir Austrijoje, o padidėjo Ispanijoje, Belgijoje ir Turkijoje. Vokietijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Olandijoje paklausos sumažėjimas neviršijo 2 proc. Apskritai paėmus registruotų traktorių skaičius visoje Europoje sumažėjo. Skaičiai rodo, kad žemdirbiai ir toliau linkę pirkti didesnius traktorius. Beveik visos rinkos, išskyrus Ispaniją, šiais metais turėtų nusiteikti mažesniems pardavimams.

Kombainai

Prekyba kombainų rinkoje 2014 m. labiausiai sumažėjo dėl to, kad krito jų paklausa Vokietijoje, Prancūzijoje, Turkijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Italijoje. Analitikai 2015 m. prognozuoja tolesnį nuosmukį daugelyje Europos šalių, išskyrus Italiją ir Turkiją, kuriose tikimasi vidutinio atsigavimo.

Žoliapjovės

Europos žoliapjovių rinka išliko stabili, šiokio tokio prekybos pagyvėjimo būta Jungtinėje Karalystėje, Italijoje, Olandijoje ir Belgijoje, o Ispanijoje ir Prancūzijoje prekyba nežymiai sumažėjo. Prognozuojama, kad 2015 m. žoliapjovių paklausa Vokietijoje ir Prancūzijoje sumažės, o kitose Europos šalyse liks stabili.

Šiaudų smulkintuvai

Tik Italijoje ir Jungtinėje Karalystėje 2014 m. buvo nedidelis paklausos augimas. Kitose Europos rinkose didelių pokyčių neįvyko. Atsižvelgiant į ligšiolinį prekybos stabilumą šia technika per pastaruosius kelerius metus, 2015 m. esminių pokyčių neprognozuojama.

Presai

Šiame segmente 2014 metais užfiksuotas paklausos sumažėjimas sudarė apie 10 proc. Nepaisant to, kad kai kurioms rinkoms buvo prognozuotas stabilumas, pavyzdžiui, Olandijai, Italijai, Ispanijai, kitos rinkos patyrė nuosmukį. Nedidelių pokyčių 2015 m. tikimasi beveik visose Europos rinkose. Didesnio nuosmukio galima sulaukti Prancūzijos rinkoje.

Purkštuvai

Purkštuvų rinka 2014 m. šiek tiek sumažėjo. Nuosmukį patyrė Olandijos, Belgijos ir Italijos rinkos. Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Prancūzijoje buvo šioks toks augimas. 2015 metais pardavimų nuosmukis prognozuojamas Vokietijai, kitos rinkos išsaugos didesnį ar mažesnį stabilumą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai