Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Technika
Žemės ūkio technikos rinkos nuosmukis Europoje tęsis ir kitais metais

Briuselis. Kaip ir buvo prognozuota, žemės ūkio technikos paklausa 2016 m. Europoje mažėjo. 2017 m. perspektyvos taip pat nėra geros, nes daugelio mašinų grupių paklausa bus mažesnė arba bent jau stabili, praneša Europos žemės ūkio technikos gamintojų asociacija (CEMA).

Nepaisant neigiamų tendencijų apskritai, kai kuriose šalyse situacija iki šiol nėra bloga. Teigiamos žemės ūkio technikos paklausos tendencijos vyrauja Prancūzijos ir Ispanijos rinkose. Tiesa, antrąjį 2016 m. pusmetį Prancūzijos rinka smuktelėjo ir ši tendencija, manoma, išliks artimiausius mėnesius, o bendrai 2017 m. sudarys 5 proc. nuosmukį. Ispanijoje 2016 m. žemės ūkio technikos pardavimų perspektyvos yra teigiamos, tad ir kitais metais tikimasi bent 5 proc. augimo.

Vokietijoje žemės ūkio technikos pardavimo rodikliai patys prasčiausi, čia nuosmukis siekia 9 proc. Nuosmukis tęsis ir 2017 m., tačiau tikimasi, kad jis sieks ne daugiau kaip 2 proc. Jungtinėje Karalystėje paklausa taip pat silpna, ypač ne traktorių, o kitų žemės ūkio mašinų rinkoje. Tikimasi, kad 2017 m. paklausa stabilizuosis. Italijos, Belgijos ir Nyderlandų rinkos šiemet taip pat patyrė nedidelį sumažėjimą.

Bioversija 22 08 31

Žemės ūkio traktorių pardavimai Europoje pirmuosius devynis 2016 m. mėnesius buvo 4,5 proc. mažesni, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Trečią ketvirtį pardavimai sumažėjo 2,2 proc., palyginti su 2015 m. trečiu ketvirčiu. Ypač sumažėjo vidutinės klasės nuo 125 iki 250 AG traktorių paklausa.

Iš visų CEMA tinklo šalių tik Austrijoje, Belgijoje ir Ispanijoje iki šiol per 2016 m. parduota daugiau traktorių negu 2015 m. Kitose šalyse pardavimai geriausiu atveju stabilūs, pvz., Italijoje. Prancūzijoje traktorių pardavimų lygis išliko panašus, tačiau trečio ketvirčio nuosmukis lems ir bendrų rezultatų sumažėjimą. Vokietijos rinkoje po prastos 2016 m. pradžios trečio ketvirčio rezultatai stipriai pagerėjo. Šiuo metu pardavimai tik 2 proc. mažesni, lyginant su 2015 m. Traktorių paklausa Danijoje ir Nyderlanduose taip pat mažėjo. CEMA ekonomikos ekspertai spėja, kad traktorių paklausa 2017 m. išliks panaši arba net šiek tiek mažesnė.

Rugsėjo mėnesį ypač padidėjo 75-175 AG (56-130 kW) traktorių paklausa. Tą galima paaiškinti tuo, kad baigė galioti pereinamojo laikotarpio ES išmetamųjų teršalų teisės aktai. Daugelis traktorių su Stage IIIB reikalavimus atitinkančiais varikliais privalėjo būti įregistruoti iki spalio 1 d., nes kitaip jų registracija jau nebūtų galima.

Kitų žemės ūkio mašinų paklausa visose Europos žemės ūkio technikos gamintojų asociacijai priklausančiose šalyse taip pat sumažėjo. Manoma, kad javų kombainų paklausa visose CEMA šalyse 2016 m. smuks 13 proc., o 2017 m. rinka gali dar labiau susitraukti. Ypač didelis nuosmukis prognozuojamas Prancūzijos rinkoje.

Šienapjovių rinka 2016 m. susitraukė 10 proc., tik Ispanijoje šių mašinų paklausa augo, o Prancūzijoje ir Italijoje buvo stabili. 2017 m. tendencijos išliks panašios - šienapjovių pardavimai greičiausiai mažės.

Toks pats 10 proc. nuosmukis 2016 m. ir pašarų kombainų rinkoje. Daugiausia šių mašinų parduota Ispanijoje. Iš kitų šalių tik Belgijoje rinka augo, o Italijoje buvo stabili. Tikimasi, kad 2017 m. pašarų kombainų paklausa stabilizuosis, kai kuriose CEMA šalyse truputį augdama, kai kuriose -nežymiai sumažėdama.

Presų paklausa sumažėjo labai nedaug - tik 2,4 proc. Jų pardavimai visose šalyse buvo stabilūs arba tik truputį mažesni. Šiek tiek didesnis nuosmukis prognozuojamas 2017 metais.

Purkštuvai - vienintelės mašinos, kurių pardavimai 2016 m. augo. Bendrą purkštuvų rinkos augimą 3,6 proc. lėmė labai padidėjusi jų paklausa Ispanijoje ir šiek tiek mažesnė Italijoje. Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje purkštuvų parduoda gerokai mažiau. Kitais metais purkštuvų rinka greičiausiai neišlaikys tokio augimo tempo, nes Vokietijoje prognozuojamas ypač didelis nuosmukis.

Nors žemės ūkio mašinų pardavimo lūkesčiai 2017 m. nėra labai teigiami, tačiau CEMA verslo barometras rodo, kad situacija, kai buvo pasiektas ypač žemas lygis, šiek tiek gerėja. Tai gali būti teigiamų rinkos pokyčių 2017 m. ženklas.

Europos žemės ūkio technikos gamintojų asociacija (CEMA) vienija 4 500 žemės ūkio technikos gamintojų. Gamybos srityje dirba 135 tūkst. darbuotojų, dar 125 tūkst. rūpinasi technikos prekyba ir priežiūra. Asociacijai priklauso mažos ir vidutinės ES mastu gamyklos, kurių bendra apyvarta 2014 m. sudarė 27 milijardus eurų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos