Žemdirbių investicijos į savaeigę techniką didina įmonės pajamas
2016-11-21

Kaunas. Žemės ūkio technikos ir įrengimų prekybos bendrovė „East West Agro" (EWA) per devynis šių metų mėnesius uždirbo 16,5 mln. eurų pajamų. Tai yra 72 proc. daugiau negu per tą patį praeitų metų laikotarpį, kai pajamos sudarė 9,6 mln. eurų.

Finansinių rezultatų augimui teigiamos įtakos turi didėjančios Lietuvos žemės ūkio bendrovių ir ūkininkų investicijos į traktorius, kombainus ir kitą stambią žemės ūkio techniką.

„Pastaruoju metu išaugo didelių gabaritų savaeigės žemės ūkio technikos paklausa Lietuvoje. Tai rodo, kad šalies žemės ūkio sektorius ir toliau daug dėmesio skiria veiklos našumui ir konkurencingumui didinti. Kartu tai atskleidžia, kad investicinę aplinką šis sektorius vertina palankiai ir turi reikiamų finansinių resursų infrastruktūrai atnaujinti ir modernizuoti", - sako EWA vykdomasis direktorius Danas Šidlauskas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Pasak Dano Šidlausko, įmonės finansinių rezultatų augimui įtakos turi didėjančios Lietuvos žemės ūkio bendrovių ir ūkininkų investicijos į traktorius, kombainus ir kitą stambią žemės ūkio techniką

Per tris šių metų ketvirčius bendrovė EWA iš viso pardavė 380 vienetų įvairios technikos arba 50 proc. daugiau negu praėjusiais metais. Apie pusę jų buvo savaeigės žemės ūkio mašinos ir stambūs padargai. Vien Massey Ferguson traktorių, kuriais bendrovė pradėjo prekiauti nuo šių metų pradžios, jau parduota 100 vienetų.

„Tiesa, sudėtinga javapjūtė turėjo įtakos technikos pardavimams, - pripažino bendrovės generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas, - nes daugiausia traktorių nupirkta pirmąjį pusmetį." Įmonės asortimente pristatyta naujo gamintojo technika - traktoriai ir javų derliaus dorojimo kombainai - turėjo nemažos įtakos geriems šių metų įmonės pardavimų rezultatams, nes žemdirbiai vertina šio gamintojo techniką.

Ypač paklausūs ir žemdirbių vertinami Massey Ferguson traktoriai - nuo metų pradžios, kai pradėjo jais prekiauti, įmonė pardavė jau 100 vienetų

Neatmetama ir Europos Sąjungos paramos svarba investicijų į žemės ūkio techniką padidėjimui. D. Šidlausko nuomone, prasidėjęs ES paramos žemės ūkiui paraiškų tvirtinimas taip pat lėmė įmonės pajamų ir technikos pardavimų didėjimą. „Investicijas suplanavę ir patvirtinimą dėl skiriamos paramos gavę ūkininkai suskubs pirkti reikiamą techniką, kad jau pavasarį galėtų laiku pradėti darbus, tad tiek rinkos, tiek mūsų bendrovės pardavimai augs ir ateityje", - neabejoja D. Šidlauskas.

Pasak jo, žemės ūkio bendrovių ir ūkininkų aktyvus technikos parko atnaujinimas Lietuvoje skatina galvoti ir apie strateginę įmonės plėtrą. „Mūsų klientų skaičius kasmet auga, taip pat plečiasi ir jų geografija. Nors esame įsikūrę vidurio Lietuvoje, itin patogioje vietoje, norime turėti savo specialistų komandas visuose pagrindiniuose šalies regionuose. Tai padidins mūsų verslo konkurencinius pranašumus ir leis užtikrinti dar efektyvesnį pardavimų ir technikos priežiūros procesus", - sako įmonės vykdomasis direktorius.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, stambios žemės ūkio technikos Lietuvoje daugėja. Statistika rodo, kad šiemet per devynis mėnesius Lietuvoje iš viso buvo įregistruotas 9 331 traktorius, tai yra šeštadaliu daugiau negu tuo pačiu laikotarpiu 2015 metais. Lyginamuoju laikotarpiu net du kartus padidėjo įregistruojamų naujų traktorių skaičius - nuo 423 iki 967 vienetų. Centro duomenimis, šių metų lapkričio 1 d. iš viso Lietuvoje buvo registruoti daugiau kaip 150 tūkst. ratinių traktorių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai