Vokiškos technikos gamintojų žvilgsnis į ateitį - optimistiškas
2014-05-14

Kaselis (Vokietija). Laikotarpiu iki 2016 m. plūgai ir kultivatoriai bus sparčiausiai auganti žemės ūkio technikos produktų grupė pasaulio rinkose - jų pardavimai kasmet turėtų didėti maždaug 9,1 proc., o labiausiai rinkos augs Kinijoje ir Indijoje. Apie tai paskelbta kompanijos „Lemken" tradicinėje spaudos dienoje.

Praėjusią savaitę žemės ūkio techniką gaminanti kompanija „Lemken" organizavo tradicinį renginį žiniasklaidai, per kurį pasaulio šalių žurnalistams atstovams pristatė šiandieninę firmos situaciją ir ateities prognozes. Taip pat buvo pademonstruoti naujausi techniniai žemės dirbimo, sėjos ir augalų apsaugos sprendimai, praėjusį rudenį pristatyti parodoje „Agritechnika".

Kas dvejus metus organizuojamas renginys vyko jau 11-ąjį kartą. 230 veiklos metų skaičiuojanti šeimos kompanija „Lemken" gamina visame pasaulyje žinomus plūgus, kultivatorius, sėjamąsias ir purkštuvus bei plėtoja savitą verslo filosofiją, kurios esmė - pagarba ir atsakomybė: ir gamyboje, ir bendraujant su klientais bei darbuotojais.

Dojus agro 19 09 10

Atidarymo kalboje kompanijos „Lemken" valdytoja Nikola Lemken (Nicola Lemken) pabrėžė ne tik naują kompanijos rinkodarai sukurtą įvaizdį (skaisčiai mėlyną spalvą, simbolizuojančią laisvę, jėgą ir neribotas galimybes), bet ir nuolatines investicijas į dirbančius žmones, kaip vieną didžiausių kompanijos turtų. „Mes esame ypatingi, nes viską darome iš širdies", - kalbėjo N. Lemken, atstovaujanti jau septintajai kompaniją valdančiai kartai. Šiuo metu „Lemken" dirba 1 099 darbuotojai.

Šeimos verslo kompanijos „Lemken" valdytoja Nikola Lemken kaip vieną didžiausių įmonės turtų įvardijo joje dirbančius žmones

„Lemken" generalinis direktorius Antonis van der Lėjus (Anthony van der Ley) pabrėžė, kad kompanijos apyvarta nuolat auga ir pernai ji siekė 363 mln. eurų. Labiausiai 2013-aisiais pardavimų rinka augo Vokietijoje (11 proc.), Prancūzijoje (10 proc.) ir Jungtinėje Karalystėje (net 45 proc.). Kompanija itin didžiuojasi naujomis rinkomis Kanadoje, JAV ir Pietų Afrikoje.

„Eksportuojama produkcija sudaro 72 proc., o eksporto rinkos auga sparčiau, negu vietinė Vokietijoje", - rezultatais patenkintas ir tokias pat tendencijas ateityje išlaikyti nusiteikęs A. Lėjus. Beje, 2014-ųjų pirmasis ketvirtis pagal pardavimus yra pats geriausias per visą „Lemken" istoriją.

„Lemken" generalinis direktorius Antonis van der Lėjus, įmonių grupei vadovaujantis nuo 2012 m., pabrėžė kasmet augančią apyvartą ir sėkmingą pardavimų plėtrą naujose rinkose

Kompanija „Lemken" savo veiklą pradėjo kaip plūgų gamintoja, tačiau ilgainiui produkcijos spektras išsiplėtė, ir dabar plūgai pastaruoju metu sudaro tik trečdalį - 31 proc. - produkcijos. Likusioji gaminamos žemės ūkio technikos dalis pasiskirsto taip: 32 proc. - kultivatoriai, 16 proc. priešsėjiniai dirvos dirbimo padargai, 14 proc. sėjamosios ir 7 proc. purkštuvai.

Ekonomikos ekspertai prognozuoja, kad laikotarpiu iki 2016 m. plūgai ir kultivatoriai bus sparčiausiai auganti produktų grupė - jų pardavimai kasmet turėtų didėti maždaug 9,1 proc., o labiausiai rinkos augs Kinijoje ir Indijoje. „Kompanija „Lemken" investuoja šiose šalyse ir tikisi sėkmingai dalyvauti ekonomikos augime", - artimiausiais planais pasidalijo A. Lėjus.

Žurnalistams (iš viso spaudos dienoje jų dalyvavo 115) buvo pristatyti naujausi techniniai sprendimai

Pagrindinėje kompanijos gamykloje Alpene (Vokietijoje) kasmet sulaukiama daugiau kaip 5 500 lankytojų. „Dirbame dar ir vos ne kaip turistinė kompanija", - pajuokavo A. Lėjus. Kadangi daugelis lankytojų atvyksta specialiems apmokymams, kompanija nusprendė įsigyti žemės ir įkurti nuosavą ūkį. Jame partneriams bus siūloma apžiūrėti ir įvertinti žemės dirbimo padargų darbą laukuose, bus galima testuoti naujus gaminius bei vykdyti specialistų apmokymus.

Pačioje Vokietijoje, kurioje yra apie 12 mln. ha dirbamos žemės ir 230 tūkst. ūkių, „Lemken" technika yra populiari. Statistikos duomenimis, pernai Vokietijoje buvo parduota apie 3 300 plūgų (iš jų 1 400 buvo Lemken gamybos), 2 300 kultivatorių (iš jų 600 Lemken), 2 000 diskinių skutiklių (iš jų 500 Lemken ), 4 000 aktyvių rotorių kultivatorių (800 Lemken), 450 kombinuotos sėjos mašinų (250 Lemken), 4 000 sėjamųjų (700 Lemken), 2 600 purkštuvų (350 Lemken).

Už pardavimus Baltijos šalyse atsakingas Raineris Zi (Rainer Sy) įsitikinęs, kad kokybiška žemės ūkio technika visada turės paklausą

Eksporto vadovas Dirkas Holinderbaumeras (Dirk Hollinderbäumer), apžvelgdamas eksporto kryptis, suskaičiavo, kad „Lemken" aktyviai dirba daugiau kaip 50 pasaulio šalių, o 25 iš jų turi nuosavas antrines įmones.

„Palyginti su 2006 m., mes savo eksporto pardavimus patrigubinome, - sakė D. Holinderbaumeras. - Svarbiausios eksporto rinkos buvo Prancūzija, Rusija ir Didžioji Britanija, o itin nustebino milžiniškai augantys mūsų pardavimai Kanadoje". Kanada - palyginti nauja eksporto rinka, joje „Lemken" pirmuosius žingsnius žengė 2005-aisiais, o antrinę įmonę įkūrė 2011 m.

Įsispyrusi į guminius batus, Nikola Lemken (centre) maloniai bendravo su renginio dalyviais - šilti ir pagarbūs tarpusavio santykiai yra viena iš sudedamųjų „Lemken" verslo sėkmės dalių

D. Holinderbaumeras prisipažino itin atidžiai sekantis situaciją Rusijoje ir Ukrainoje, nes kartu šios abi šalys sudaro beveik 15 proc. eksporto pardavimų. „Įtempta politinė ir ekonominė situacija jau turi pasekmių - stebime mūsų verslo sulėtėjimą Rusijoje ir Ukrainoje", - sakė D. Holinderbaumeras. Tačiau nepaisant šiandieninės sudėtingos situacijos minėtose šalyse, „Lemken" tęsia darbą jose, stiprina dilerių komandas ir tikisi gerų rezultatų ateityje.

Didžiulės perspektyvos atsiveria ir Indijoje, kur numatomas spartus žemės ūkio darbų mechanizavimas. „Milžinišką augimą rodo jau vien šis skaičius - Indijoje dabar kasmet parduodama apie 400 000 traktorių (tipinė galia 40-55 AG). Akivaizdu, kad augs ir žemės dirbimo agregatų jiems poreikis", - sakė D. Holinderbaumeras. Indijos centre, Nagpuro mieste, „Lemken" turi plūgų gamyklą, kurioje gaminami 1-3 korpusų plūgai Opal 090, Vokietijoje buvę populiarūs maždaug prieš tris dešimtmečius, tačiau Indijoje jie šiuo metu turi didžiulę paklausą.

Žurnalistams kompanijos veiklos perspektyvas pristatė: (iš kairės) pardavimų Vokietijoje vadovas Norbertas Reimer-Tiemanas, "Lemken" valdytoja Nikola Lemken, generalinis direktorius Anthonis van der Lėjus ir eksporto vadovas Dirkas Holinderbaumeras

„Lemken" verslo strategų akys krypsta ir į Afriką - žemyną, turintį daugiausia neišnaudotų, nedirbamų žemės plotų. Kompanija jau dabar aktyviai veikia keliose Afrikos šalyse - Kenijoje, Nigerijoje, Maroke. Etiopijoje, Namibijoje ir Zambijoje.

Pati naujausia „Lemken" gamykla atidaroma Kinijoje, Kingdao mieste (didžiuliame metropolyje pusiaukelyje tarp Pekino ir Šanchajaus) - oficialus jos atidarymas suplanuotas jau po penkių savaičių, birželio 18 dieną.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai