Valstybinei mašinų bandymo stočiai – papildomos funkcijos?
2015-08-04

Vilnius. Seimo Darbo partijos frakcijos nariai siekia, kad savivaldybės traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų bei jų priekabų registravimą bei techninę apžiūrą perduotų vykdyti Valstybinei mašinų bandymo stočiai. Frakcija užregistravo tai inicijuojantį įstatymų pataisų paketą.

Frakcijos pranešime teigiama, esą po tokių pakeitimų transporto priemonių apžiūra taptų skaidresnė, o teisės aktų reikalavimų būtų laikomasi be išimčių, kurias šiuo metu, jų nuomone, daro kai kurios savivaldybės.

„Pasikeitus Valstybinės mašinų bandymo stoties kaip įstaigos statusui ir jai tapus valstybine įmone, tikslinga jai perduoti žemės ūkio technikos registraciją ir techninę apžiūrą, nes tokios funkcijos savivaldybei yra nebūdingos, o mašinų bandymo stotis turi visą techninę bazę, kvalifikuotus specialistus, yra pasiekusi reikiamus standartus ir sukaupusi techninę dokumentaciją. Be to, priėmus mūsų siūlomas įstatymų pataisas, registravimo ir techninės apžiūros funkcijas atliks vienas subjektas, kuris teisės aktų reikalavimus visiems taikys vienodai ir bus išvengta vietos politikų įtakos bei protekcijų. Yra žinoma atvejų, kai savivaldybės registravo traktorius, neatitinkančius Europos Sąjungos teisės aktuose numatytų reikalavimų", - teigia pataisų iniciatorius Darius Ulickas.

Seimo nario teigimu, šių funkcijų perkėlimas Valstybinei mašinų bandymo stočiai iš valstybės biudžeto papildomai lėšų nepareikalaus.

LRS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai