Ūkininkų lūkesčiams pateisinti - nauji sprendimai
2013-12-06

Kaunas. Dirbti ūkyje našiau ir efektyviau, su mažesnėmis prastovomis, taupant laiką ir pinigus - tai daugelio žemdirbių siekiamybė, tačiau be modernios technikos visa tai pasiekti sudėtinga. Kaip ir kasmet, kelis šimtus ūkininkų, žemės ūkio bendrovių atstovų sukvietusi bendrovė „DOJUS agro" pristatė žemės ūkio mašinų naujoves ir sprendimus, padėsiančius žemdirbiams įgyvendinti jų lūkesčius ir svajones.

Dėkodamas klientams už pasitikėjimą bendrovės valdybos pirmininkas Pranas Dailidė patikino, kad įmonės tikslas - nėra vien tik mašinų pardavimas. Anot jo, svarbiausia užtikrinti, kad klientas jaustųsi saugus ir ramus, jog įsigyta technika dirbs be sutrikimų, o jiems iškilus - visada bus suteikta operatyvi ir profesionali pagalba. „Nuo kitų metų stiprinsime serviso komandą, vietoj dabar dirbančių 52 darbuotojų išplėsdami ją iki 63 žmonių komandos. Mums svarbu jūsų pageidavimai, lūkesčiai ir norai", - pabrėžė valdybos pirmininkas.

Dojus agro 19 09 10

Pranas Dailidėdėkojo seniems ir naujiems klientams už pasitikėjimą įmone ir jos siūloma technika

Generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas priminė prieš metus pristatytą finansavimo sprendimą „John Deere Financial" technikai išsimokėtinai įsigyti. „Mes siūlome finansavimo sąlygas iki 5 metų su pradiniu nuo 10 proc. įnašu ir žemiausiomis rinkoje fiksuotomis palūkanomis. Fiksuotos palūkanos, tai, kitaip sakant, ramus miegas 3, 4 arba 5 metams", - sakė A. Kavaliauskas.

Dėmesys gyvulininkystės ūkiams

Daugiau kaip du dešimtmečius žemės ūkio techniką siūlančios įmonės naujovių asortimente - nemažai gyvulininkystės ūkiams skirtų mašinų. Naujiena rinkoje - maišytuvų-dalytuvų Kuhn Profile serija, apimanti 4 modelių nuo 14 iki 20 m3 talpos mašinas, kuriomis galima pašerti nuo 75 iki 150 karvių. Pasak vadybininko Edmundo Stankevičiaus, kompaktiški pašarų maišytuvai-dalytuvai be problemų tilps bet kokio dydžio tvarte. Šios mašinos išsiskiria ypač tikslia svėrimo sistema ir kokybišku pašaro išmaišymu. Pašaras maišomas vertikaliai aukštyn žemyn aštuoniukės principu, maišymo kokybei įtaką daro ir bunkerio, kurio kampai ne ovalūs, o daugiakampiai, forma. Vadybininko žodžiais, atlikti testai patvirtino, kad pašarus maišant šia mašina jų netolygumas siekia tik 1,2 procento.

Kaip ir kasmet, sausakimšoje salėje kelis šimtus žemdirbių bendrovė supažindino su mašinų naujovėmis ir technologinėmis galimybėmis

Kuhn Profile maišytuvais-dalytuvais galima sudaryti iki 25 racionų, į kiekvieną įdedant net po 8 komponentus. „Svarbu ir tai, kad galia perduodama tiesiogine pavara, todėl reikia ne tik mažiau priežiūros, bet ir galios. Tai mažiausiai traktoriaus galios reikalaujantis dalytuvas-maišytuvas rinkoje, nes 1 tonai pašaro sumaišyti užtenka 5,1 kW", - mašinos privalumus vardino E. Stankevičius.

Pašarų maišytuvams-dalytuvams traukti tinkamų 80-120 AG pajėgumo John Deere traktorių gama taip pat atnaujinta, joje pristatyti net 7 serijų (5E, 5G, 5M, 6MC, 6RC, 6M, 6R) 28 modelių traktoriai. Pasak vadybininko Mindaugo Vyšniausko, mišriems ūkiams, kuriuose traktorius bus naudojamas įvairiems darbams, tinkamiausi būtų maži, galingi, patogūs ir manevringi 6MC ir 6RC serijos traktoriai. Siekiantiems sutaupyti vadybininkas rekomendavo rinktis 6RC traktorius su protinga galios sistema ir AutoQuad Plus Ecoshift pavarų dėže, leidžiančia iki 15 proc. sumažinti degalų sąnaudas.

 Artūras ir Reda Strumskai iš Rokiškio rajono prieš dvejus metus savo 100 ha ūkiui pasirinko John Deere 6630 traktorių

Vadybininkas Vidmantas Bagušis gyvulininkystės ūkių savininkus kvietė atkreipti dėmesį į naujas kompanijos „John Deere" 600 ir 800 serijos šienapjoves su plaušintuvais ir kintamos bei pastovios kameros ritinių presus. Jo žodžiais, naujosios mašinos buvo kurtos atsižvelgiant į Europos ūkininkų pageidavimus (buvo apklausta per 2 tūkst. ūkininkų), tarp kurių svarbiausi reikalavimai mašinoms - našumas, paprasta priežiūra ir pigi eksploatacija.

Darbus augalininkystės ūkiuose lengvinančios naujovės

Kokybiškam derliui augalininkystės ūkyje užauginti būtina mašina yra purkštuvas, tad bendrovė pristatė John Deere M900/900i serijos purškimo mašinas. Šios serijos purkštuvų rezervuarų talpa gali būti 5 200 arba 6 200 l, sijų darbinis plotis - nuo 24 iki 40 m. Skirtingas valdymo galimybes suteikia kelių tipų valdymo monitoriai. Ieškantiems didesnių automatinio valdymo galimybių E. Stankevičius rekomendavo rinktis M900i serijos purkštuvus, kuriuose galimas automatinis rezervuaro užpildymas, skaičiuotuvas, automatinis plovimas, sekcijų valdymas, kuris ypač praverčia dirbant netaisyklingos formos laukuose ar purškiant naktį. Visos šios funkcijos yra valdomos iš traktoriaus kabinos vienu piršto paspaudimu. Pasirinkus GS 2630 valdymo monitorių, didelis palengvinimas ūkininkams - purškimo žemėlapiai ir galimybė purkšti skirtingomis normomis, taip pat visos purškimo informacijos išsaugojimas. „Taigi jūs negaišite laiko purškimo žemėlapiams pildyti, per savaitę sutaupydami net 5 valandas", - teigė vadybininkas.

Rimantas ir Nijolė Sinkevičiai iš Šakių rajono planuoja javų derliui doroti artimiausiu metu įsigyti W serijos kombainą

Nuo šiol ir su naujosiomis John Deere javų derliaus dorojimo mašinomis dirbti bus gerokai paprasčiau, nes jos bus „apginkluojamos" interaktyvaus reguliavimo sistemomis ICA, padėsiančiomis kombainams efektyviai dirbti bet kokiomis sąlygomis. Siekiant išvengti grūdų nuostolių, vienu metu kombainas automatiškai sureguliuos ir pasiūlys operatoriui pasirinkti kelių parametrų nustatymus.

V. Bagušio teigimu, visi S serijos rotoriniai kombainai nuo mažiausio iki didžiausio turės šią sistemą standartinėje įrangoje. Bus ji montuojama ir didžiuosiuose T serijos kombainuose - T560, T660 ir T670. Nuskriausti neliks ir pasirinkę W serijos derliaus dorojimo mašinas - interaktyvaus reguliavimo sistema čia bus siūloma kaip papildoma įranga.

Žemei dirbti - trys naujos skutiklių serijos

Ieškantiems naujų sprendimų žemei dirbti „DOJUS agro" jau kitais metais pasiūlys kompanijos „Kuhn" trijų naujų serijų - diskinius Discolander XM, noraginius Cultimer L ir daugiafunkcius Performer - skutiklius.

Cultimer L seriją sudaro 3 modeliai, kurių darbinis plotis 4, 5 ir 6 m, jiems traukti reikia nuo 200 iki 360 AG traktorių. E. Stankevičiaus pastebėjimu, išsiskiria šie skutikliai unikaliais noragėlių laikikliais, kurie gali atsilenkti 30 cm į viršų ir po 15 cm į šonus, taip pat ir naujais tankinimo volais HD-Liner, gerai dirbančiais šlapiuose ir akmenuotuose laukuose. Cultimer L skutikliu galima dirbti labai skirtingu gyliu: sekliai nuo 5 iki 7 cm, nuo 5 iki 15 cm, o esant reikalui gali jis pakeisti plūgą ir dirbti iki 35 cm gyliu.

Daugiafunkcių skutiklių Performer seriją sudaro du 4 ir 5 m darbinio pločio modeliai. Galima jais dirbti nuo 3 iki 35 cm gyliu, skirti jie traktoriams nuo 300 AG. Performer vienu metu atlieka 4 operacijas: įdirba dirvą sekliai, giliai, ją išlygina ir sutankina.

Patikimumas - svarbus kriterijus

Šakių rajono ūkininkas Rimantas Sinkevičius prisipažino, kad per paskutinius penkerius metus išplėtus dirbamos žemės plotą iki daugiau kaip 300 ha, kuriuos dirba kartu su kaimynu, vis dažniau tenka susimąstyti apie naują derliaus dorojimo mašiną. „Reikia stiprinti derliaus nuėmimo grandį, tad galvojame apie naują kombainą, tai pati didžiausia svajonė ir rūpestis", - atvirai kalbėjo ūkininkas, atskleisdamas, kad 17 metų senumo ūkyje dirbantį John Deere kombainą norėtų pakeisti W660 modeliu. Be senojo kombaino, ūkyje darbuojasi ir naujas 100 AG John Deere traktorius.

Pasak Alvydo Vaicekausko, renkantis techniką ūkiui, svarbu geras firmos vardas ir teigiami kaimynų atsiliepimai

Ūkininko iš Prienų r. Alvydo Vaicekausko teigimu, renkantis techniką nemažą vaidmenį turėjo ne tik vadybininko, su kuriuo teko bendrauti, profesionalumas, bet ir geras firmos vardas bei teigiami kaimynų atsiliepimai. Apie 260 ha dirbantis A. Vaicekauskas savo ūkiui iš bendrovės „DOJUS agro" įsigijo Kuhn plūgą, Western priekabą ir John Deere W540 kombainą. „Kai rinkausi ir lyginau kitų firmų siūlomas mašinas, John Deere kombainas labai išsiskyrė iš kitų savo galimybėmis, tad nesigailiu, kad jį pasirinkau. Jau keturis sezonus kūliau ir jokių problemų neturėjau", - tikino ūkininkas, prasitardamas, kad darbams paspartinti, ypač rudens laikotarpiu, ūkiui reikėtų ir naujo traktoriaus .

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai