Traktorių navigacijų vagys vėl siautėja
2018-07-05

Raseiniai. Darosi akivaizdu, kad Lietuvoje veikia organizuoti nusikaltėliai, vagiantys traktorių navigacines sistemas. Šį kartą nukentėjo Raseinių rajono žemės ūkio bendrovė.

Policijos įvykių suvestinėje pranešama, kad liepos 3 d. Raseinių rajono Kalnujų miestelyje pastebėta, jog iš neaptvertoje teritorijoje stovėjusių trijų traktorių „John Deere“ pavogtos trys automatinio vairavimo sistemos GPS antenos ir du monitoriai. Nuostolis - apie 19 000 eurų.

Nukentėjusios žemės ūkio bendrovės darbuotojai patikslino, kad pavogtos dvi antenos ir du monitoriai. Vagystė įvyko apie vidurnaktį. Įvykį užfiksavo kameros, tačiau vaizdo įraše veidų nematyti. Paaiškėjo, kad į traktorius įšoko du vyrai, greitai nuėmė antenas ir paėmė monitorius. Jų išpuolis truko tik apie minutę.

Nukentėjusi bendrovė naujus traktorius yra apdraudusi KASKO draudimo, tad tikisi, kad nuostoliai bus padengti. Bendrovės atstovai nusistebėjo, kodėl vagiama tik vieno gamintojo traktorių navigacijos.

„Žinoma, jei yra paklausa, vagys parūpina prekę. Kaip suprantu, „John Deere“ sistemoje įrašo duomenis apie pavogtas navigacines sistemas, tačiau jas galima naudoti kitų gamintojų traktoriuose. Būtų geriau, jei pavogtą įrangą būtų galima visai užblokuoti“, – svarstė bendrovės atstovai.

Daugiau šia tema:

Traktorių navigacinės sistemos masina vagis

Traktorių vagys nerimo ir prieš šventes

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai