Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Technika
Traktorių navigacijos vagiamos visame pasaulyje

Kaunas. Lietuvoje šiemet traktorių „John Deere“ navigacijos įrangos vagystės tapo įprastu reiškiniu. Kažin ar tai paguos mūsų ūkininkus, bet ši įranga jau keletą metų vagių taikiniu yra visame pasaulyje.

Štai paskutiniai pranešimai iš Lietuvos. Liepos 10 d. apie 1 val. 20 min. Pasvalio rajone, Čižiškių kaimo  kieme  iš traktoriaus „John Deere 6930“ pavogta navigacijos įranga bei tręštuvo „Aamzone“ kompiuteris. Nuostolis siekia 14 000 eurų.

Liepos 7 d. apie 18 val. Biržų rajono Biržų kaime  pastebėta, kad prapjovus skylę angaro sienoje, iš angare stovėjusio traktoriaus „John Deere 6820“ pavogtas navigacijos monitorius (vertė apie 2 500 eurų), navigacijos antena (vertė apie 2 900 eurų) ir purkštuvo monitorius (vertė tikslinama). Bendras nuostolis nustatinėjamas.

Bioversija 22 02 02

Liepos 13 d. apie 8 val. Jurbarko rajono Eržvilko miestelio bendrovės darbuotojai pastebėjo, kad iš uždaroje teritorijoje stovėjusių penkių traktorių „John Deere“ pavogta kompiuterinė įranga, navigacinės sistemos. Bendrovės nuostoliai siekia 80 - 90 tūkst. eurų.

Europos šalyse šių traktorių navigacijos įranga taip pat masina vagis. Norvegijos spauda birželį rašė  apie ūkininką, iš kurio dviejų traktorių vagys per mėnesį du kartus pavogė navigacijas. Vėlgi, vagys pasirinko tik „John Deere“ ir nelietė kitų traktorių. Traktoriai buvo saugomi, užrakinti patalpoje.

Norvegijos spauda dažnai rašo apie navigacijos sistemų vagystes

Prieš kelias dienas Vokietijoje aprašytas įvykis, kai vagys iš ūkio pavogė dviejų „John Deere“ traktorių ir vieno kombaino navigacinę įrangą. Vagys darbavosi naktį.

Vokietijoje vagys taip pat įsisuko į traktorių navigacijas

Atrodo, kad dalis vagių dar nesuvokia, ką gali GPS sistemos. JAV Tenesio valstijoje, pernai vienas ilgapirštis pavogė „John Deere“ traktorių, bet neilgai tuo džiaugėsi. Policija, pasinaudodama traktoriaus GPS įranga, greitai susekė svetimą turtą norėjusį pasisavinti vyrą.

Specialistai pripažįsta, kad „John Deere“ sukurta įranga yra bene tiksliausia ir patikimiausia. „John Deere“ traktoriais prekiaujančios bendrovės „Dojus agro“ Lietuvos filialo direktorius Mindaugas Pasilauskas „Mano ūkiui“ yra sakęs, kad GPS antenos yra vienos populiariausių tarp mūsų šalies ūkininkų dėl išskirtinio tikslumo bei universalumo, nes tinka beveik visų gamintojų traktoriams ir kitai technikai. Tačiau jų populiarumas ir iškirtinės techninės savybės daro jas patraukliu objektu nusikaltėliams.

Pasak M. Pasilausko, vagystės yra nuolatinės, vagiamos ne tik GPS sistemos ar kita žemės ūkio įrangą. „Yra kas vagia įrangą, tačiau yra ir kas ją perka. Tai socialinės atsakomybės reiškinys: nebūtų paklausos, nebūtų ir pasiūlos. Su savo klientais nuolat kalbame apie tai, kad techniką ar kitą įrangą, į kurią jie investuoja savo sunkiai uždirbtus pinigus, reikia saugoti. Ne veltui egzistuoja draudimo paslaugos, signalizacijos ir pan. Kartais užtenka būti dėmesingesniems ir nepalikti technikos be priežiūros“, – teigė M. Pasilauskas.

Jo teigimu, jeigu klientas praneša oficialiam „John Deere“ technikos atstovui apie pavogtą įrangą, įrangos identifikacijos numeris yra užregistruojamas kaip vogtas duomenų bazėje. Esant užklausai dėl navigacinės įrangos kilmės, „Dojus agro“ gali patikrinti, ar ji nėra įtraukta į vogtos įrangos sąrašą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos