Traktorių naujoves pirmieji išvydo lietuviai
2016-02-26

Akademija (Kauno r.). Aleksandro Stulginskio universiteto miestelį antradienį sudrebinusi kompanijos „Massey Ferguson" ir Lietuvos įmonės „East West Agro" oficialios partnerystės šventė nustebino ne tik įspūdingu reginiu - šventėje pristatytos lig tol niekur nedemonstruotos naujos mašinos. Lietuvos žemdirbiai jas išvydo pirmieji Europoje.

Praėjusių metų rudenį su kompanija „Massey Ferguson", pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį bendrovė „East West Agro", pradėjo prekiauti ne tik šio gamintojo ir Laverda kombainais bei teleskopiniais krautuvais, bet ir traktoriais.

„Esame rinkos lyderiai pagal parduotų kombainų skaičių. Sieksime pakliūti ir į aukščiausias traktorių pardavimo pozicijas. Massey Ferguson traktoriai nepelnytai atsidūrė autsaiderių gretose. Šios mašinos vertinamos ne tik dėl gerų techninių savybių, bet ir dėl patrauklios kainos. Tikimės, kad per 2-3 metus Massey Ferguson traktoriai atsirieks ne mažiau kaip 15 proc. Lietuvos rinkos", -perspektyvomis tiki G. Kvietkauskas. Massey Ferguson traktorių asortimente 5 serijos, kurios apima modelius nuo 75 iki 400 AG.

Linas agro mob 21 06 04

„East West Agro" direktoriaus Gedimino Kvietkausko įsitikinimu, Massey Ferguson labai patvarūs traktoriai, kuriems įveikiamos bet kokios sąlygos: „Ekspedicija Massey Ferguson traktoriumi į Pietų ašigalį - įtikinamas ir nepaneigiamas šių mašinų konstrukcijos patvarumo įrodymas"


2014-ųjų žiemą Massey Ferguson 5610, vairuojamas Manonos Osevurt (Manon Ossevoort) iš Nyderlandų, nuvažiavo 5 tūkst. kilometrų šalčio ir ledo sukaustyta Antarktida iki Pietų Ašigalio. Moters kelionė nuo gimtųjų namų iki tikslo užtruko 9 metus, per kuriuos ji nuvažiavo iš viso 38 tūkst. km

Didžiausia kompanijos „Massey Ferguson" traktorių asortimento naujovė - 4700 serija, kurią sudaro trys modeliai: 75, 85 ir 95 AG. Šiuos traktorius gamintojai pradėjo kurti nuo tuščio lapo, ir tik išdirbę daugiau kaip 65 000 testo valandų, traktoriai bus netrukus pradėti gaminti serijiniu būdu. „Šiuos mažylius galėsime pasiūlyti nuo šių metų rugsėjo- informuoja G. Kvietkauskas. - Tai kur kas tobulesnė populiariųjų MTZ traktorių alternatyva".

Jis pabrėžia, kad visi šios serijos traktoriai gaminami toje pačioje gamykloje kaip ir didesnieji traktoriai, t. y. Biuve gamykloje, Prancūzijoje. Traktoriuose montuojami ekonomiški AGCO Power 3 cl., 3,3 l darbinio tūrio varikliai, patogi ir sklandžiai veikianti Dyna Synchroshift transmisija su 12 pavarų pirmyn ir 12 atgal.

„Mažieji modeliai turi daug kitų 5600-6600 serijų savybių. Mašinos sveria beveik 4 t ir ypač tinka purškimo, tręšimo, šienavimo ir bet kokiems kitiems pagalbiniams darbams ūkyje", - naujų traktorių nurodė apibūdino G. Kvietkauskas.

Massey Ferguson 4700  - šviežiausia traktorių asortimento naujiena. Naujovę numatyta parodyti ir parodoje „Ką pasėsi..."

Kad kompanija „Massey Ferguson" deda daug pastangų ir investuoja nemažai lėšų į traktorių tobulinimą patvirtina ir iškovoti laimėjimai. Praėjusiais metais daug tokių laimėjimų pelnė ir „Massey Ferguson", ir visa AGCO korporacija, kuriai priklauso ir „Massey Ferguson".

Prestižiniame „Metų Traktorius 2016" konkurse visi svarbiausi apdovanojimai atiteko AGCO priklausančių kompanijų traktoriams. Pirmą kartą surengtos „Geriausias standartinis traktorius" kategorijos laimėtojas - 130 AG traktorius Massey Ferguson 5713 SL.

Iš javų derliaus dorojimo mašinų G. Kvietkauskas išskiria Massey Ferguson 9380 Delta, kuris Lietuvoje pirmą kartą bus pademonstruotas parodoje „Ką pasėsi...". Pasak jo, tai didžiausia kompanijos naujiena ir didžiausias Massey Ferguson gaminamas javų kombainas Europoje. Jame įrengta ypač didelio našumo Hi-Seperation hibridinė kūlimo-separavimo sistema, užtikrinanti našų derliaus nuėmimą ir sausomis, ir drėgnomis sąlygomis.

Massey Ferguson 9380 Delta - didžiausias ir našiausias iš visų kompanijos gaminamų kombainų, kuris taip pat bus pristatytas parodoje „Ką pasėsi..."

Trys kūlimo-separavimo būgnai ir du išilgai kombaino įmontuoti rotoriniai separatoriai sudaro daugiau kaip 5,4 kv. m intensyvios separacijos plotą. Kombaine montuojamas AGCO Power 7 cl., 9,8 l darbinio tūrio ir 496 AG variklis. 12 500 l talpos grūdų bunkeris iškraunamas 120 l/s greičiu. Su šiuo naujuoju Massey Ferguson Delta 9380 kombainu pristatyta ir naujos kartos 10,8 m darbinio pločio PowerFlow pjaunamoji su juostiniu transporteriu, hidrauline lenktuvų pavara ir didžiausia rinkoje 762 mm skersmens masės padavimo sraige.

Vertina ir dėl kokybės, ir dėl kainos

Pasak generalinio direktoriaus G. Kvietkausko, statistikos duomenimis šalies ūkiuose dirba iš viso 1 300 Massey Ferguson traktorių. Laverda/Massey Ferguson kombainų skaičius siekia 400. „East West Agro", tapusi oficialia kompanijos „Massey Ferguson" atstove, šiemet planuoja gerokai išplėsti prekybos ir serviso bazę. Technikos priežiūros specialistų komandoje dabar 20 žmonių.

Šių metų pabaigoje taip pat numatyta atidaryti naują ir erdvų technikos priežiūros bei aptarnavimo centrą Kaune, kuriame įsikurs įmonės administracija, klientų aptarnavimo patalpos, technikos parkas, atsarginių dalių parduotuvė, modernios remonto dirbtuvės. Metų viduryje ūkininkams duris atvers naujas filialas šiaurės Lietuvoje.

„Kolektyvas auga organiškai - įmonės plėtra, nauji įsipareigojimai klientams reikalauja vis didesnių žmogiškųjų resursų. Rasti specialistus - didelis iššūkis. Ieškome nuolat. Šiemet daugiausia žmonių įsitrauks į mūsų serviso tarnybą", - teigia G. Kvietkauskas.

Pasak jo, įmonė stengiasi prisitaikyti prie kiekvieno žemdirbio poreikių, galimybių ir bando rasti palankiausias apmokėjimo sąlygas. Naujos technikos prekybos sąstingis paskatino imtis naujos veiklos - išpirkti seną techniką ir parduoti naują. „Tai ne tik išplečia mūsų galimybes, bet ir didina klientų ratą. Be to, pradėjome plėtoti technikos nuomos verslą", - pabrėžia įmonės direktorius.

Vienas iš tokių ūkininkų, kuriam nauja „East West Agro" veikla itin padėjo, - Darius Gabrielaitis iš Marijampolės savivaldybės. Ūkininkas valdo 220 ha ūkį, augina rapsus ir kviečius, dalį ploto skiria pūdymui. Praėjusių metų javapjūtę jis prisimins ilgai.

„Turėjome naudotą Massey Ferguson kombainą, kurio variklis, vos prasidėjus javapjūtei ir nukūlus 70 ha, sugedo. Kreipėmės į „East West Agro". Greitai susitarėme dėl mainų sąlygų. Jie išpirko seną kombainą ir mums pristatė naują 306 AG Laverda su 7 m pločio pjaunamąją. Tikrai labai pasisekė", - pasakoja D. Gabrielaitis.

Naujas kombainas buvo pristatytas per 3 dienas, todėl javapjūtė nenukentėjo ir Darius nukūlė rekordiškai daug kviečių: iš 1 ha byrėjo po 10 tonų. Marijampolietis sako, kad įsigyti vieno gamintojo techniką verta dėl kelių priežasčių. Jis dar turi du Massey Ferguson traktorius.

„Dirbant to paties gamintojo mašinomis, kur kas paprasčiau perprasti valdymą. Be to, mašinų priežiūra paprastesnė, technikos aptarnavimas operatyvesnis, - argumentuoja D. Gabrielaitis. - Massey Ferguson traktorius rinkomės dėl palankiausio kokybės ir kainos santykio".

Marijampolės savivaldybės ūkininkai Rasa ir Darius Gabrielaičiai myli raudoną spalvą. Pasak Rasos, ne tik ūkio technika, bet ir sutuoktinių automobiliai raudonos spalvos, nes ji pritraukia pinigus

Kaišiadorių rajone ūkininkaujantis Giedrius Daugėla valdo apie 200 ha augalininkystės ūkį, kuriame pagrindinius darbus atlieka taip pat Massey Ferguson ir Laverda technika: traktorius ir kombainas. Ūkininkas dar turi du kito gamintojo traktorius, bet dar planuoja įsigyti Massey Ferguson teleskopinį krautuvą bei dar vieną galingesnį (apie 300 AG) Massey Ferguson traktorių.

„Reikia galingesnio traktoriaus, nes dirvožemiai sunkūs, sudėtingi. Jei dieną pavėluoji, gali ir visai nieko nepadaryti. Vieną dieną per drėgna, kitą dieną molio plytas vartai", - apie darbo savo ūkyje subtilybes pasakoja Giedrius. Jo teigimu, todėl labai svarbu, kad technika būtų ne tik patikima, bet ir prireikus būtų galima sulaukti operatyvios pagalbos.

Kol kas G. Daugėla neturi priekaištų nei Massey Ferguson technikai, nei „East West Agro" serviso specialistų komandai. Jis prisimena, kaip prieš trejus metus rinkosi traktorių: „Gavau pasiūlymus iš visų prekybos įmonių vadybininkų - turėjau išsirinkti vieną iš septynių traktorių. Pasirinkau Massey Ferguson 6499".

Ūkininkas sako, kad pagrindiniai kriterijai buvo trys, tačiau svarbiausias - kainos ir kokybės santykis. Giedriaus sprendimui įtakos turėjo ir geri kaimynų, dirbančių Massey Ferguson traktoriais atsiliepimai, ir ankstesnio šios technikos pardavėjo techninės priežiūros bazė.

Janina ir Giedrius Daugėlos Massey Ferguson traktorių pasirinko iš 7 kandidatų

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai