Traktorių iššūkis lenktyniniam automobiliui
2015-09-28

Panevėžys. Žemės ūkio technika prekiaujanti uždaroji akcinė bendrovė „Specagra" šeštadienį panevėžiečius stebino nauja atrakcija - naujausių ir galingiausių čekiškų traktorių „Zetor" slalomo lenktynėmis. Dėl geriausiojo vardo varžėsi net 32 traktorininkai iš įvairių šalies rajonų. O rungiantis dėl absoliutaus nugalėtojo vardo traktorininkams teko lenktyniauti su uteniškio Renaldo Šeinausko vairuojamu BMW markės automobiliu. Slalomo nugalėtojo laurai atiteko devyniolikmečiui Biržų rajono gyventojui Juliui Janušui.

Uteniškio Renaldo Šeinausko vairuojamas BMW markės automobilis paruoštas slalomui

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Pernai 15 metų veiklos sukaktį bendrovė „Specagra" pažymėjo net dviem Lietuvos rekordais: „Gausiausia važiuojanti traktorių vilkstinė" ir „Masiškiausias vienarūšių traktorių susibūrimas". Pastarasis rekordas - „Didžiausias pasaulyje Zetor traktorių paradas" buvo įrašytas į Gineso pasaulio rekordų knygą.

Šiemet bendrovės „Specagra" komanda ūkininkams ne tik pristatė vos dvi savaites Lietuvoje esančius naujausius Zetor modelius, bet ir surengė traktorių lenktynes.

Lenktynių pradžioje, pristatydamas naująjį Zetor Cristal 160 modelį, „Specagra" direktorius Renaldas Pelanis pabrėžė, jog tai galingiausias šios klasės traktorius. „Traktorius yra 6 cilindrų, 160 arklio galių, skirtas rimtiems darbams, - sakė direktorius. - Prie jo galima kabinti keturių metrų sėjamąją ar net penkių vagų plūgus. Ūkininkai jau seniai pageidavo galingesnės technikos, tad džiugu, jog gamykla tobulino savo produkciją".

„Specagra" direktoriaus Renaldo Pelanio rankose sertifikatas, patvirtinantis pernai pasiektą pasaulio Gineso rekordą. Kairėje - Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas

Lenktynėse, kurios vyko prekybos centro „Babilonas" aikštelėje, galėjo dalyvauti visi norintys ir turintys teisę vairuoti traktorių. Iš pradžių planuota, jog dalyvių bus 39, tačiau atvyko 32. Gausiausiai buvo atstovaujami Panevėžio ir Biržų rajonai. Savo jėgas išbandyti atvyko ir Rokiškio, Anykščių, Pasvalio, Pakruojo, Radviliškio ir net Naujosios Akmenės atstovai. Slalomo lenktynėse dalyvavo ir du Čekijos traktorių gamyklos atstovai.

Slalome kaip slalome

Visi dalyviai, tarp kurių buvo vienintelė moteris - Anykščių rajono ūkininkė Aistė Deveikienė, dalyvavusi praėjusių metų parade, - važiavo trasa du kartus pagal iš anksto išdalytas schemas. Trasoje sugaištas dalyvių laikas buvo sumuojamas ir išaiškinta 10 geriausių dalyvių. Lenktynių dalyviai turėjo ne tik greitai ir tiksliai pagal schemą važiuoti, bet ir nenuversti bei net nepajudinti trasoje išdėstytų žymeklių ir finišuoti griežtai pagal taisykles. Už pažeidimą buvo skiriama 3 sekundžių bauda, o pažeidus važiavimo schemą, skiriamas pats blogiausias laikas ir dar baudos sekundės.

Anykščių rajono ūkininkė Aistė Deveikienė - vienintelė slalome dalyvavusi moteris

Lenktyniauta dviem traktoriais. Kartu su lenktynių dalyviu traktoriaus kabinoje sėdėjo ir bendrovės „Specagra" atstovas, o griežti teisėjai labai tiksliai fiksavo visus pažeidimus. Ne pagal schemą važiavęs, nors ir labai neblogą rezultatą pasiekęs lenktynininkas neteko teisės dalyvauti finale, į kurį pateko 10 geriausiai slalomą pravažiavusių dalyvių. Lenktynių pabaigoje naujojo Zetor Cristal galimybes trasoje išbandė ir bendrovės direktorius R. Pelanis.

Dešimt geriausių dalyvių pateko į slalomo finalą

Geriausią rezultatą pirmame važiavime pademonstravęs ir patekęs į geriausiųjų dešimtuką buvo Pakruojo rajone, Žeimelyje, ūkininkaujantis Regimantas Grybė. Jis teigė, jog su lenktyniniu automobiliu „BMW" nėra ko dalyvauti. „ Ne tos apsukos", - juokavo ūkininkas. Jau antru Zetor traktoriumi savo laukus apdirbantis R. Grybė tvirtino, jog šiam traktoriui netrūksta nei galios, nei komforto.

Pirmame etape geriausiai sekėsi Pakruojo rajono Žeimelio ūkininkui Regimantui Grybei

Lenktynės su BMW

Dešimt geriausiai pasirodžiusių lenktynių dalyvių prie „Cido" arenos laukė antras išbandymas - lenktynės su profesionaliu lenktynininku Renaldu Šeinausku, vairuojančiu BMW. Varžybos vyko Nemuno ir Parko gatvių sankryžoje, kur beveik 2 valandas buvo uždarytas eismas.

Prieš pradedant baigiamąjį varžybų etapą buvo paskelbtas konkursas žiūrovams, norintiems pasivažinėti kartu su lenktynininku. Dešimt laimingųjų, užpildžiusių paraiškas, buvo atrinkti burtų keliu. Tarp jų pateko ir Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Traktorius ir automobilis startavo iš atskirų pozicijų ir kiekvienas, pravažiavęs savo trasą, finišuodavo. Pirmuose važiavimuose lenktynininko vairuojamas BMW nors ir nežymiai, bet pirmavo prieš traktorių vairuojančius dalyvius, tačiau vėliau pozicija pasikeitė. Vykstant lenktynėms neišvengta ir stresinės situacijos, kai automobilis vos nesusidūrė su galingu traktoriumi, tačiau patyręs lenktynininkas stabtelėjo ir praleido didesnę transporto priemonę.

Pravažiavus visiems dalyviams, paaiškėjo prizininkų trejetas. Trečią vietą iškovojo Kupiškio rajono atstovas Vygintas Pauliukas. Antrąją vietą užėmė Panevėžio rajono atstovas Julius Martinonis, trasoje sugaišęs 32,88 s. Geriausiai galingą Zetor traktorių vairavusiu pripažintas devyniolikmetis Biržų rajono gyventojas Julius Janušas, Vabalninko žemės ūkio technikumo trečio kurso studentas, trasą įveikęs per 31,67 s. Būsimasis mechanikas ir ūkininkaujančio tėvo pagalbininkas prisipažino, jog į varžybas atvyko nieko nesakęs tėvams. Nuo devynerių metų vairuojantis traktorių vaikinas tvirtino, jog neketino lenktynių trasoje aplenkti BMW automobilio, jis siekė pagerinti kolegų laiką.

Slalomo nugalėtoju pakyla. Nuotraukoje iš kairės: Panevėžio rajono atstovas Julius Martinonis, biržietis Julius Janušas (I vieta), kupiškėnas Vygintas Pauliukas

Po varžybų kalbintas lenktynininkas R. Šeinauskas   sakė, jog neturėjo tikslo parodyti geriausią laiką, juk automobilis traktoriui neprilygsta. Tiesiog jam buvo smagu dalyvauti tokiame šou. R. Šeinauskas tvirtino turintis idėjų dešimčiai metų  į priekį ir bendradarbiaudamas su bendrove „Specagra" tikisi pasiekti dar ne vieną rekordą.

Beje, „Specagros" direktorius atskleidė, jog lenktynininkas R. Šeinauskas siūlė automobiliu praskrieti virš kelių sustatytų Zetor traktorių. Tačiau vėliau šio sumanymo, saugumo sumetimais, buvo atsisakyta. Lenktynininkas patvirtino turintis svajonę pagerinti tokio šuolio rekordą, kuris yra 25 metrai. Jis žada žiūrovams net 30-ies metrų šuolį, tačiau neatskleidė, kada tai bus.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai