Traktorių dizainui - prestižiniai apdovanojimai
2016-12-21

Čikaga. Tarptautiniuose konkursuose žemės ūkio traktorių dizainas jau ne vienus metus įvertinamas prestižiniais apdovanojimais. Pasaulyje pripažintame konkurse „Good Desing TM" šiemet apdovanojimo sulaukė ketvirtos kartos Valtra T serijos traktoriaus dizainas.

Be šio traktoriaus, vertinimo komisijos taip pat buvo pastebėtas Deutz-Fahr 9340 TTV Agroton bei kompanijos „John Deere" traktorių, skirtų miškų ūkiui, dizainas ir jo sprendimai.

Vieną seniausių pasaulyje konkursų nuo 1950 m. organizuoja Čikagos architektūros ir dizaino muziejus kartu su Europos architektūros, dizaino ir urbanistikos tyrimų centru. Kasmet apdovanojami beveik 30 kategorijų plataus vartojimo prekių gamintojų-kūrėjų išskirtinio dizaino produktai, tarp kurių baldai, biuro reikmenys, medicinos įranga, žaislai, sporto ir poilsio reikmenys, buitinė technika, elektronika, automobiliai bei kita technika ir kt.

Linas agro mob 21 06 04

Suomijos kompanijos „Valtra" dizainerį Kimą Vikineną (Kimmo Wihinen) „Good Desing" įvertinimas labai nudžiugino. „Šis apdovanojimas vainikuoja naujos kartos traktorių sėkmę. Neįtikėtina, kad tie patys produktai pastaruosius porą metų laimi beveik visus įmanomus apdovanojimus, be to, yra pripažįstami geriausiais ir mūsų klientų. Projektuojant ketvirtosios kartos traktorius, įdėta daug pastangų, tačiau labai džiaugiuosi, kad man teko garbė dalyvauti šiame kūrybos procese. Be „Valtra" komandos palaikymo ir drąsos ryžtis naujiems sprendimams, tai nebūtų buvę įmanoma", - sako už Valtra traktorių dizainą ir vartotojų apklausas atsakingas K. Vikinenas.

Pasak jo, 4 kartos Valtra traktoriai atspindi ne tik šiuolaikinių technologijų sintezę, bet didelį dėmesį funkcionalumui, našumui, galiai, kuriuos sujungia išskirtinis dizainas.

Šiemetiniams apdovanojimams buvo pateikta per 900 pramonės gaminių iš 46 pasaulio šalių. Autoritetinga vertinimo komisija, sudaryta iš pripažintų architektų, dizainerių bei dizaino pasaulio autoritetų, laureatus išrinko atsižvelgdama į tokius kriterijus kaip estetika, inovatyvumas, forma, medžiagos, konstrukcija, koncepcija, funkcionalumas, praktiškumas, ergonomika, dėmesys aplinkos apsaugai.

Visų „Good Design" apdovanojimus pelniusių produktų gamintojai įgauna teisę reklamai ir rinkodaros veiksmams naudoti specialų apdovanojimų ženklą ant šių produktų pakuočių. Oficiali „Good Design" apdovanojimų ceremonija vyks 2017 m. sausio 27 d. Niujorke.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai