Tradicinėje vokiečių šventėje - įvairiaspalviai personažai ir traktoriai (fotogalerija)
2014-03-06

Vokietija. Emsbiureno gyventojai, kaip ir absoliuti dauguma kitų vakarų ir pietų Vokietijos miestų bei miestelių gyventojų, triukšmingai atšventė „Rožės pirmadienį" - tradicinę pavasario pradžią skelbiančią šventę. Tuo pačiu tai ir paskutinis rimtas pasilinksminimas iki Velykų.

Neatsiejama „Rožės pirmadienio" šventės dalis - eisena ir karnavalas, kuriame visi miestiečiai - ir maži, ir dideli - persirengia įvairiais personažais. Emsbiurene įvairių regiono bendruomenių atstovai susibūrė į maždaug 60 traktorių su įvairiaspalvėmis priekabomis-vagonais koloną, kuri keliavo kelis kilometrus nuo senosios geležinkelio stoties iki miesto centro. Kolonoje važiuojantys įvairūs „personažai" sveikino visus šūkiu „Kespel Helau", o vaikų džiaugsmui saldainiais beveik lijo.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Šventė Emsbiurene buvo puiki proga pasipuikuoti ir žinomų gamintojų traktoriams. Tarp galingų šiuolaikiškų traktorių važiavo ir kone antikvariniai.

„Rožės pirmadienį" nuo pietų uždaromas eismas mieste, nebedirba parduotuvės, o kavinės rengiasi miestiečių antplūdžiui, kurie jau nuo pusiaudienio pradeda vaikščioti po miestą su kaukėmis ir karnavaliniais rūbais. Pirmasis karnavalas buvo surengtas po to 1823 Kelne, o 1830-aisiais pradėtas vadinti Rožių pirmadieniu. Kelne iki šiol vyksta bene didžiausia šventė. Ji rengiama likus 48 dienoms iki Velykų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai