Teleskopinių krautuvų privalumus ūkininkai patikrino bandymų trasoje
2016-03-30

Montekjo Emilija (Italija). Teleskopinių krautuvų gamintojo „Dieci" pasiūlyta nauja vario transmisija sulaukė daug komplimentų. Dieci krautuvai su šia sistema jau eksploatuojami ir Lietuvoje, o svarstantys pirkti šiuos krautuvus ūkininkai turėjo galimybę juos išbandyti pačioje gamykloje Italijoje.

UAB „Biržų žemtiekimas", atstovaujantis žemės ūkiui skirtų Dieci krautuvų liniją, būriui savo klientų sudarė galimybę nuvykti į gamyklą Montekjo Emilijos mieste. Taigi, ūkininkai galėjo savo akimis pamatyti, kaip gaminami savaeigiai teleskopiniai krautuvai ir net išbandyti juos bandymų trasoje.

Linas agro mob 21 06 04

„Biržų žemtiekimo" pardavimų vadovas Jurijus Čaikinas (antras iš kairės) ūkininkams Dieci gamykloje rodė, kaip gaminami krautuvai

Nuo 2008 m. „Dieci" pradėjo investuoti į pavarų dėžės transmisiją ir šiuo metu įmonė gali pasiūlyti hidrostatinę paprastą, powershift ir vario (VS) transmisijas. Eksporto skyriaus vadovės Patricijos Gambareli (Patrizia Gambareli) teigimu, „Dieci" - vienintelis gamintojas rinkoje, kuris gali pasiūlyti trijų tipų transmisijas, tad technologijų prasme gali vadintis lyderiu tarp kitų krautuvų gamintojų. O kiekviena transmisija turi savo privalumų atliekant tam tikrą darbą.

Pasak „Biržų žemtiekimo" pardavimų vadovo Jurijaus Čaikino, visos trys transmisijos skirtos skirtingo tipo darbams. Hidrostatinė labai tinka preciziniams, pvz., sandėliavimo darbams, nes krovos darbus toks teleskopinis krautuvas gali dirbti 3-5 km spinduliu, netraukdamas jokių priekabų. Jeigu reikia ir pakrauti, ir ką nors patraukti, galima pasirinkti powershift transmisiją. Su šia užduotimi puikiai susitvarkytų ir hidrostatinė transmisija, bet važiuojant, tarkime, įkalnėje, krautuvas praranda savo galią, sulėtėja.

Agri Plus modelį su vario transmisija išbandė „Biržų žemtiekimo" vadybininkas Kęstutis Balašaitis

Todėl šiai darbų kombinacijai geriausiai tinka vario transmisija. „Įkalnėje nejausite sulėtėjimo dėl elektroninio valdymo ir hidrosiurblių darbo, kokiu greičiu važiavote, tokiu ir važiuosite. Prie skirtingos apkrovos išlieka ta pati galia, tas pats komfortas ir visa kita", - aiškino J. Čaikinas. Krautuvų su vario transmisija pradėti gaminti 2015 m., jų jau yra ir Lietuvoje.

Teleskopinis krautuvas su vario transmisija įkalnėje nesulėtėja dėl elektroninio valdymo ir hidrosiurblių darbo

„Biržų žemtiekimo" vadybininkas Mindaugas Cironka ją pabandė paaiškinti paprastai. „Vario transmisija turi begalybę bėgių. Ir jie persijungia automatiškai pagal mašinos apkrovas, priklausomai nuo važiavimo ypatybių - ar į kalniuką, ar nuokalnėn. O vairuotojui nieko pačiam nereikia daryti", - aiškino vadybininkas.  

Vario transmisijos privalumą būrelis Lietuvos ūkininkų galėjo išbandyti „Dieci" gamykloje įrengtoje bandymų trasoje. Išbandyti keli krautuvų modeliai: universalus, didelį kėlimo aukštį turintis ir išskirtinai žemės ūkio reikmėms pritaikytas Agri Star, mažiausias „Dieci" žemės ūkio reikmėms gaminamas Agri Mini, universalios ir galingos krovos mašinos, skirtos pačioms sudėtingiausioms operacijoms atlikti Agri Plus bei Agri Max. Pastarasis modelis yra galingiausias „Dieci" gaminamas žemės ūkio paskirties teleskopinis krautuvas.

Kėdainių r. ūkininkas Donatas Vaitelis liko patenkintasAgri Mini modeliu

Vario transmisija abejingų nepaliko. Antrojo krautuvo pieno ūkiui besižvalgantis Aurimas Babenskas iš Prienų r. sakė, kad Dieci krautuvas su jam paliko labai gerą įspūdį. „Su vario transmisija labai patogu važiuoti įkalnėje, pats sustoja. Be to, sudėta daug apsaugų: tik pakeli strėlę aukštyn, iškart krautuvo greitis mažėja, kuo aukščiau keliasi strėlė, tuo lėčiau tai daro. Tik nuimi ranką nuo svirties, mašina iškart sustoja", - dalijosi įspūdžiais ūkininkas.

Iš viso „Dieci" gamina 135 modelių krautuvus pagal bet kokį poreikį. Žemės ūkio linijos Dieci krautuvų kėlimo galia ir aukštis - nuo 2,5 t ir 6 m (Agri Mini) iki 7,5 t ir 10 m (Agri Maxi).

„Dieci" gamina 135 modelių krautuvus pagal bet kokį poreikį

Eksporto skyriaus vadovė Patricija Gambareli (Patrizia Gambareli) informavo, kad šiais metais bus pasiūlytas Agri Star modelis su paprasta transmisija, dėl kurios šis krautuvas bus pigesnis. Tai darbui sandėlyje skirtas vieno greičio krautuvas. Visos jo techninės charakteristikos (reikiama keliamoji galia ir strėlės aukštis) bus tos pačios.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai