Technikos pasiūla atspindi naujas pasirinkimo tendencijas
2013-04-05

Akademija (Kauno r.). Parodoje „Ką pasėsi" žemės ūkio techniką ir pažangias technologijas pristatančių įmonių atstovai tvirtina, kad rinkdamiesi mašinas savo ūkiams mūsų žemdirbiai vis daugiau dėmesio skiria ne vien tik jų techninėms savybėms. Nemažas vaidmuo komplektuojant mašiną tenka jos dizainui, išvaizdos ir apdailos elementams, patogumo kriterijams. Šias tendencijas atspindi ir šiųmetės parodos eksponatų vertinimo rezultatai - iš šešių technikai tekusių medalių, dvi mašinos ypač išsiskiria savo išvaizda ir dizainu.

Vienas iš medalininkų - bendrovės „Biržų žemtiekimas" pristatomas naujasis 263 AG Deutz Fahr Agrotron TTV 7250 traktorius. Tai vienas tituluočiausių pasaulyje traktorių, pelnęs geriausio šių metų traktoriaus titulą, taip pat jam du apdovanojimai įteikti už dizainą. „Traktorius pripažintas geriausiu pasaulyje, o tai daug ką sako apie jo išskirtinumą, modernumą ir pažangumą. Akivaizdu, kad į mašinos dizainą, naudojimo patogumą, valdymo paprastumą atkreipiamas vis didesnis dėmesys", - sakė bendrovės direktorius Viktoras Rinkevičius. Jau penkis tokius traktorius yra užsisakę mūsų ūkininkai, greitu laiku jie turėtų pasiekti ūkius.

Dojus agro 19 09 10

Viktoras Rinkevičius neabejoja, kad geriausiu traktoriumi pripažintas ir du tarptautinius apdovanojimus už dizainą pelnęs Deutz Fahr Agrotron TTV 7250 taps nepamainomu ir mūsų žemdirbių pagalbininku

Be patobulintų diskinių Vogel & Noot skutiklių, naujų pašarų ruošimo mašinų ir įvairiausios įrangos gyvulininkystės ūkiams, tarp „Biržų žemtiekimo" naujovių - ir vidutinio našumo bei galingumo Deutz Fahr javų kombainai. Juos bendrovė į Lietuvos rinką ėmėsi tiekti ūkininkų prašymu. Pasak V. Rinkevičiaus, maždaug prieš dvidešimt metų į Kelmės r. vokiečių atvežti pirmieji nauji Deutz Fahr kombainai kaip parama kooperatyvui pasiteisino mūsų laukuose, tada ūkininkai įsigijo nemažai naudotų mašinų. „Dirbusieji šiomis mašinomis ūkininkai patys prašė mūsų, kaip „Deutz Fahr" atstovų, atvežti į Lietuvą šio gamintojo derliaus dorojimo mašinų. Gerai užsirekomendavusiais kombainais jie nori atnaujinti savo mašinų parką", - bendrovės vadovas neabejoja, kad keli naujo 6040 modelio kombainai šį sezoną išvažiuos į laukus.

Ne vienas parodos lankytojas bendrovės „Ivabaltė" ekspozicijoje stabtelėjo ne tik prie tradicinės žalios, bet ir prie neįprastų - juodos ir vyšnios spalvų „Fendt" traktorių. „Vis daugiau ūkininkų renkasi techniką, kuri turi specialią įrangą, nesusijusią su efektyviaisiais parametrais. Svarbūs tampa vizualiniai estetiniai dalykai - spalva, išskirtinės vidaus ir išorės apdailos detalės. Pagal parduodamus modelius matome tendenciją rinktis modelius su išskirtinės apdailos elementais. Ūkininkui smagu turėti mašiną, kuri nėra standartinė", - mašinų rinkimosi tendencijas įvardija vadybininkas Dainius Šišlavas. Jo žodžiais, be tradicinės žalios spalvos, vis populiaresni tampa juodos spalvos traktoriai su raudonais ratlankiais.

Pasak Dainiaus Šišlavo, kartu su C serijos Fendt kombainais pristatoma ir nauja valdymo koncepcija, kuri nuo šiol bus bendravisoms vieno prekės ženklo mašinoms

Gamintojų išskirtinis dėmesys dizainui ir išvaizdai atsispindi ir naujuose javų kombainuose. Parodoje eksponuotas didelio našumo Fendt 6335 C, šios serijos flagmanas, pasak D. Šišlavo, tai iš esmės vizualiai atnaujinta mašina, kurioje pirmą kartą pristatoma ir nauja valdymo koncepcija. Nuo šiol ji bus bendra visoms vieno prekės ženklo mašinoms. „Iš traktoriaus į kombainą įlipusį operatorių pasitiks tie patys valdymo prietaisai, tas pats valdymo algoritmas, tie patys klavišai, meniu hierarchija", - naują valdymo standartą pristato „Ivabaltės" atstovas. Beje, naują savininką jau turintis Fendt 6335 C taip pat buvo įvertintas medaliu.

Daugiau kaip 3 tūkst. kv. m užimančioje ir per 100 mašinų bei įrengimų demonstruojančioje bendrovės „Lytagra" ekspozicijoje Viešųjų ryšių skyriaus vadovas Juozas Kalinauskas kvietė atkreipti dėmesį ne tik į galingiausią 6 kratiklių New Holland CX 8080 kombainą, taip pat apdovanotą parodos medaliu, bet ir į T9 serijos traktorių, savaeigį purkštuvą Amazone Pantera, JCB krautuvą.„Pernai pardavėme apie 60 JCB teleskopinių krautuvų. Šiemet pristatome naujo modelio frontalinį teleskopinį krautuvą TM320. Tai šarnyrinio rėmo, labai manevringa mašina, ypač tinkama darbui mažos erdvės patalpose", - naujoves pristato J. Kalinauskas. Be to, jis priduria, kad gyvulininkystės ūkiams bendrovė siūlo taip pat platų fermų įrangos asortimentą - nuo įvairių kilimėlių, šaldytuvų, iki automatizuotų Lely melžimo, pašarų pristūmimo, mėšlo valymo sistemų.

Juozas Kalinauskas kvietė atkreipti dėmesį ne tik į galingiausią 6 kratiklių New Holland CX 8080 kombainą, bet ir į T9 serijos traktorių, savaeigį purkštuvą Amazone Pantera, naujo modelio JCB krautuvą

Bendrovei „Dotnuvos projektai" medalis įteiktas už naujų technologinių sprendimų mineralinių trąšų barstomąją Kverneland. Bendrovės verslo plėtros vadovo Juozo Pečiulio teigimu, tai visiškai nauja mašina „Dotnuvos projektų" asortimente, nes lig šiol Lietuvos ūkininkams siūlyta tik Kverneland žemės dirbimo technika. „Išskirtinė ši barstomoji unikalia „Kverneland" patentuota GEO Spread sistema, kuri, naudojantis GPS signalais, leidžia susiaurinti trąšų išbėrimo plotį ir taip netręšti jau patręštų vietų. Taip pat šioje mašinoje montuojamos ypatingos konstrukcijos mentės, leidžiančios tręšti net iki 30 m pločiu, ypač tiksli svėrimo sistema", - naujos mašinos privalumus vardija J. Pečiulis. Bendrovė šiomis barstomosiomis prekiauja nuo pernai metų rudens, jas įsigijo jau keliolika mūsų šalies ūkininkų.

Juozas Pečiulis atskleidė, kad naujojo vikšrinio kombaino Case Axial-Flow 9120 darbas bus demonstruojamas norinčiųjų ūkininkų laukuose

Bendrovės „Dotnuvos projektai", pristačiusios 68 eksponatus, kurių vertė didesnė kaip 10 mln. Lt, naujovių sąraše - nauji gyvulininkystės ūkiams skirti Case Farmall serijos traktoriai, naujos konstrukcijos ir dizaino stačiakampių ryšulių Case presai šiaudams presuoti. Pirmą kartą pristatytas ir vikšrinės važiuoklės javų kombainas Case Axial-Flow 9120, kurio darbas šios javapjūtės metu bus demonstruojamas ūkininkų laukuose.

Šūkiu „ Inovacijos kuria ateitį" pasitinkančioje „DOJUS agro" ekspozicijoje naujų modelių ir pažangių sprendimų gausu visoje bendrovės siūlomų mašinų gamoje. Generalinio direktoriaus Audriaus Kavaliausko teigimu, šiuo šūkiu vadovaujasi ir pati įmonė prekiaudama garsių gamintojų, tokių kaip „John Deere", „Kuhn", „Monitou", technika ir siūlydama inovatyvius sprendimus. Viena iš naujovių Lietuvos rinkoje - juostinė žemės dirbimo technologija. Kultivatoriumi Kuhn Striger žemė įdirbama ne per visą paviršių, o tik juostomis, į kurias vėliau, pasitelkus automatinio vairavimo sistemas, pasėjama. Šią technologiją galima taikyti kukurūzų, cukrinių runkelių, rapsų sėjai. „Naujove besidominčių ūkininkų yra nemažai. Žinoma, nesitikime, kad tai labai greitai taps masine technologija, tačiau inovatyvūs ūkiai, kurie ieško sprendimų, galinčių padidinti derlingumą ir pelningumą, sumažinti sąnaudas, į šią technologiją jau atkreipė dėmesį", - sako Audrius Kavaliauskas.

Juostinio žemės dirbimo kultivatorius Striger

Žemės ūkio mašinų gamą išplėtė ir bendrovė „East West Agro". Lankytojų netrūko ne tik prie naujo dizaino javų kombaino Laverda M 410, bet ir prie kitų naujovių: šarnyrinio Giant  krautuvo, Agrolux plūgo, Agrex barstomosios, prikabinamo grėblio FELLA TS 8055 PRO. Pastarasis sulaukė ir eksponatų komisijos dėmesio. Pasak EWA vadybininko Remigijaus Savicko, tai didelio našumo ir darbinio greičio dviejų rotorių grėblys, kuriuo galima dirbti nuo 7,2 iki 8,3 m pločiu ir formuoti pradalges, tinkamas žolei rinkti presais, rinktuvinėmis priekabomis ir savaeigiais smulkintuvais. Per valandą juo galima sugrėbti žolę nuo 6 iki 12 ha. „Ypač svarbu tai, kad šių grėblių rotoriams nereikalinga priežiūra, nes vietoj tepamų įvorių montuojami guoliai. Pakėlimo sistema, trimatis rotorių dirvos kopijavimas, atskiras darbinio aukščio reguliavimas, specialios spyruoklės su nulaužimui atspariais tvirtinimo elementais - tai tik dalis naujovių, puikiai derančių su patentuotais ir ilgą laiką gamintojo naudojamais mazgais", - privalumus vardija R. Savickas, pridurdamas, kad penki ūkiai užsisakė šį grėblį jo net dar nematę.

Bendrovės „East West Agro" direktorius Gediminas Kvietkauskas džiaugiasi parodos medaliu, kuris įteiktas už prikabinamą grėblį FELLA TS 8055 PRO

Norintieji susipažinti su technikos naujovėmis ir apžiūrėti įvairių gamintojų mašinas vienoje vietoje yra laukiami ne tik šiandien, bet ir rytoj darbą tęsiančioje parodoje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai