Technikos pardavėjai žvilgsnį nukreipė į moksleivius
2014-04-28

Varėna. Pirmą kartą į tradicinę „Lytagros" pavasarinę lauko dieną Varėnos rajone Dubičių žemės ūkio bendrovėje (ŽŪB) suvažiavo ne tik žemdirbiai, bet ir moksleiviai. „Atsivėrė bendradarbiavimo su galimybės, leisiančios moksleiviams praktiškai mokytis dirbti su naujausia žemės ūkio technika", - akcentavo Varėnos technologijos ir verslo mokyklos (TVM) direktorius Vygantas Pavalkis.   

Mintis pakviesti Varėnos technologijos ir verslo mokyklos (TVM) bei aplinkinių vidurinių mokyklų baigiamųjų klasių moksleivius į renginį, kuriame buvo demonstruojama šiuolaikiška pavasarinio (ir ne tik) žemės dirbimo technika, kilo Varėnos rajono merui Vidui Mikalauskui.

Vaderstad 12 05

Lauko dienos dalyviams buvo praktiškai demonstruojama ir aiškinama prie traktoriaus prikabintų padargų veikimas

„Labai svarbu, kad jaunimas praktiškai susipažintų su naujausia technika, ūkininkavimo perspektyvomis, tada kiltų žymiai mažiau klausimų, kaip sulaikyti jaunimą kaime. Moksleiviams dalyvauti tokiuose renginiuose labai naudinga", - teigė Varėnos meras V. Mikalauskas.

Šį kartą visą techniką į lauko dieną atvairavo vietiniai ūkininkai ir bendrovės. Žemdirbiai turėjo progą įvertinti diskinių, noraginių skutiklių, plūgų, sėjos, pasėlių priežiūros  ir netgi derliaus nuėmimo technikos galimybes. „Visa demonstruota technika, įsigyta iš „Lytagros" bendrovės, yra pačių garsiausių ir patikimų Europos gamintojų", - teigė AB „Lytagra" Alytaus regiono vadybininkas Juozas Pilvelis. Anot jo, ūkininkai, nusipirkę firmų „Amazone", „Horsh", „New Holland", „JCB" ar „Krone" pagamintą techniką, gali būti tikri, kad įsigijo patikimą ir galingą pagalbininką.

Varėnos rajono meras Vidas Mikalauskas, AB "Lytagra" komercijos direktorius Ugnius Stančiauskas, Varėnos TVM direktorius Vygantas Pavalkis ir AB "Lytagra" vadybininkas Paulius Račiūnas aptarė bendradarbiavimą, atversiantį moksleiviams galimybes mokytis su naujausia žemės ūkio technika

Varėnos TVM moksleivis, būsimas automechanikas, Marius Ivaškevičius (Ivaškevič) jau turi traktorininko teises, todėl net nesvarstė, ar dalyvauti lauko dienoje. Vaikiną iš karto suviliojo galimybė pačiam sėsti už galingo traktoriaus vairo ir susipažinti su naujovėmis, nors su žemės ūkio technika jis neblogai susipažinęs tėvo ūkyje.

Jo bendrakursis Mantas Ščiglinskas iš tėvo ūkio savarankiškai į renginį atvairavo galingą (400 AG) kombainą „New Holland", kad kiti ūkininkai galėtų jį apžiūrėti ir nuspręsti, gal verta ir patiems įsigyti.

Saulius Minčinskas neslėpė, kad nors ir mokosi automechaniko specialybės, žemės ūkio technika susidomėjo pirmą kartą. „Mano tėvai neūkininkauja, bet pamatyti savo akimis tokią techniką ir ją išbandyti labai įdomu", - patirtais įspūdžiais džiaugėsi Rolandas Grikevičius.

Ir moksleiviai, ir direktorius neabejojo, kad galimybė realiai pamatyti ir išbandyti naujausią žemės ūkio techniką - labai svarbus dalykas, norint tapti aukštos kvalifikacijos mechanizatoriumi. (iš kairės į dešinę) Saulius Minčinskas, Marius Ivaškevičius (Ivaškevič), Rolandas Grikevičius, Tomas Margelis, Deividas Butkevičius, Mantas Ščiglinskas ir Vygantas Pavalkis

Galingos žemės ūkio technikos žavesiui neatsispyrė ir Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) autoelektroniką studijuojantis Gytis Tareila.

Ūkininkai ir ŽŪB atstovai moksleiviams leido apžiūrėti techniką, papasakojo apie jos veikimą, atsakė į dominančius klausimus ir leido sėdus už vairo patiems išbandyti.

Vilniaus Gedimino technikos universitete  autoelektroniką sutudijuojantis Gytis Tareila irgi atskubėjo į lauko dieną pasižiūrėti žemės ūkio technikos

„Mes padėsim, kad jaunimas galėtų mokytis su pačia naujausia technika ir susipažintų su pažangiausiomis technologijomis", - teigė  AB „Lytagra" komercijos direktorius Ugnius Stančiauskas. Anot jo, žemdirbiui sėsti už lauko dienoje demonstruojamos technikos vairo yra tas pats, kas paprastam žmogui prie naujausio modelio „Mercedes Benz" automobilio vairo.

U. Stančiausko nuomone, didžiausias nesusipratimas, kad jaunimas žinias įgyja mokydamasis su sena tarybinių laikų technika, o ūkininkai skundžiasi, kad sunku surasti žmogų, gebantį valdyti šiuolaikišką techniką. „Netinkamos mokymo priemonės formuoja neigiamą žemės ūkio įvaizdį, esą tai purvinas, sunkus ir prastai apmokamas darbas", - apgailestavo U. Stančiauskas.

Moksleiviai džiaugėsi galimybe savarankiškai išbandyti šuolaikišką žemės ūkio techniką

AB „Lytagra" vadybininkas Paulius Račiūnas įsitikinęs, kad pakeitus šią situaciją, tikrai sumažės jaunų žmonių, paliekančių kaimą ir keliaujančių laimės ieškoti užsienyje. „Gerai paruošto mechanizatoriaus atlyginimas didesnis nei vidutinis mėnesinis šalies darbo užmokestis, o kombaino mechanizatorius sezono metu uždirba dar daugiau, be to, tokie darbininkai turi didelę paklausą ", - teigė P. Račiūnas.

U. Stančiauskas neabejoja, kad sudarytos galimybės jaunimui įgyti praktinius profesijos įgūdžius naudojant naujausią techniką ir supažindinant su šiuolaikinėmis technologijomis - puiki investicija ir į jaunimo, ir į šalies žemės ūkio ateitį.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai