Technikos naujovės atspindi rinkos poreikius
2012-10-05

Akademija (Kauno r.), spalio 5 d. Šiemetinėje parodoje „Sprendimų ratas" dalyvaujančios technikos kompanijos pristato nemažai miško darbams skirtos technikos, tarp kurios išsiskiria modernūs ir našūs medienos smulkintuvai. Akivaizdu, kad biokuro gamyba domina vis daugiau žemdirbių bei įmonių, o šios srities įrenginių paklausa auga su dideliu pagreičiu.

Didžiajai daliai darbų miškuose atlikti būtinas traktorius ir čia nepralenkiami išlieka suomiški Valtra. „Mūsų traktoriams net nereikia jokių papildomų investicijų, kad jie būtų pritaikyti darbui miške, viskuo pasirūpino gamintojas. Paprastai skaičiuojama, kad viena darbo valanda miške atstoja tris darbo valandas agrosektoriuje, nes miške nuolat dirbama apsunkintomis sąlygomis - žemos apsukos, technika nuolat purve beveik iki ašių - bet suomiškas gaminys visus šiuos išbandymus atlaiko", - sako bendrovės „Rovaltra" direktorius Romualdas Trainaitis.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Bendrovės „Rovaltra" komanda prie medaliu apdovanoto traktoriaus Valtra T 191 Hi Tech (centre - vadovas Romualdas Trainaitis)

Miško traktorius Valtra T 191 Hi Tech vakar buvo apdovanotas parodos medaliu. Šio traktoriaus kabina specializuota miško darbams, visi stiklai yra polikarbonatiniai, t. y. atsparūs smūgiams. Stogas yra taip pat skaidrus (polikarbonatinis), tai labai patogu dirbant su kranu - operatorius gali stebėti iškeltos strėlės darbą. Tamsiu paros metu praverčia papildomi halogeniniai šviestuvai. Traktoriui sumontuotos miškinės padangos, kurios ypatingai atsparios pažeidimams.Be to, yra užpakalinė valdymo sistema - traktorius vienodu greičiu gali važiuoti į priekį ir atgal (yra du vairai, dvi stabdžių sistemos ir t. t.). Galimybė patogiai dirbti atbuline eiga ypač svarbu dirbant miško darbus, sutaupoma ir laiko, ir degalų. Skaičiuojama, kad tokio traktoriaus darbo našumas padidėja nuo 10 iki 30 procentų.

Beje, parodoje eksponuojamas traktorius jau parduotas ir iš karto po renginio keliaus į Jurbarko rajoną. „Suomija kasmet iškerta 75 mln. kubinių metrų medienos, ir 60 proc. šio kiekio yra ištempiama su traktoriais", - pabrėžia R. Trainaitis.

Suomiškus patikimus gaminius miško darbams siūlo ir bendrovė „Dotnuvos projektai". Kaip „Mano ūkiui" sakė bendrovės komercijos direktorius Juozas Pečiulis, šie metai pirmieji, kai bendrovė pristato nemažai miškininkystei skirtos technikos. „Kadangi atsirado šių gaminių paklausa, mat įmonės pradėjo aktyviai investuoti į biokuro gamybą, atsidarė nauja biokuro supirkimo birža, tai „Dotnuvos projektai" lanksčiai sureagavo į rinkos poreikius ir pradėjo vežti senų mūsų partnerių iš Suomijos „Junkkari" gaminamą techniką", - naujienas pristato J. Pečiulis.

Bendrovės „Dotnuvos projektai" komercijos direktorius Juozas Pečiulis pabrėžė, kad šiemet siūloma visa gama biokuro ruošimui skirtos technikos

Demonstruotas galingas medienos smulkintuvas Junnkari skirtas iki skiedrų smulkinti iki 45 cm skersmens medžius, jam reikia ne mažiau kaip 150 AG traktoriaus. Vien šiais metais jau parduota 18 tokių smulkintuvų. Kaip pastebi įmonės komercijos direktorius, daugiausia smulkintuvų (apie 65 proc.) nuperkama įgyvendinant įvairius buokuro ruošos projektus. Tokie galingi smulkintuvai skirti miško ruošos darbais užsiimančioms įmonėms, tačiau gamintojas siūlo ir mažesnių analogų, kuriuos patogu turėti kiekvienam ūkiui - galima smulkinti iš melioracijos griovių išvalytus krūmus, šakas ir pan. Toks smulkintuvas agreguojamas su 70 AG traktoriumi.

Parodoje demonstruojamas visas komplektas: manipuliatorius Junkkari Patruna, kuris surenka medieną ir priveža ją prie smulkintuvo, traktorius Case su smulkintuvu ir 34 kubinių metrų talpos priekaba Junkkari). Pasak J. Pečiulio, pagal kliento poreikius Case traktoriai gali būti pritaikomi miško darbams: įdedama apsukama sėdynė, dvipusis valdymas, specialios padangos ir visos reikalingoss apsaugos.

Kompanija „SV technika" parodoje pristatė naujieną - danišką medienos smulkintuvą TP 200, kuriuo galima smulkinti iki 20 cm skersmens rąstus, o reikalinga traktoriaus galia - apie 100 AG

Įmonės „Specagra" ekspozicijoje akį traukia specialiai miško darbams paruoštas čekiškas traktorius Zetor HSX - metalinės apsaugos dengia svarbiausias dalis ir visą traktoriaus apačią, išdidinta kabinos salono erdvė. Įmonė prekiauja ir lietuviškais miško vežimais, jų priedais, komunaliniais traktoriukais LS. „Specagra" pardavimų vadovas Gintaras Balilionis sako, kad pernai daugiau klientų techniką pirko naudodamiesi parama, o šiemet situacija kitokia - dauguma perka iš savų lėšų.

„Pildome sandėlius, nes matome, kad iki Naujųjų metų dar bus labai daug pardavimų", - nelėtėjančiais prekybos tempais džiaugiasi G. Balilionis. Pasak jo, populiarūs visi žemės dirbimo padargai - ir sėjamosios, ir skutikai, ir giluminiai kultivatoriai. Daugiausia parduodama Union Group žemės dirbimo padargų, nuo šių metų „Specagra" atstovauja šiai kompanijai ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje.

„Jokios krizės nejaučiame, judame į priekį ir plečiamės. Atidarome naują bazę Šakiuose, kuri pradės veikti iš karto po Naujųjų metų", - sako įmonės „Specagra" pardavimų vadovas Gintaras Balilionis

„Malonu, kad žemdirbiai šiemet perka iš savų pinigų, nebeišsikraipo rinka. Žmonės labai atidžiai renkasi, ir renkasi ne konkretų produktą, bet visą technologinę liniją. Mums, kaip pardavėjams, darbo padaugėjo, nes žmonėms reikia labai profesionalių konsultacijų ir išaiškinimo, kad jie priimtų kuo tikslesnius sprendimus. Nebeužtenka paviršinės informacijos", - pasikeitusį darbo pobūdį teigiamai vertina G. Balilionis pridurdamas, kad parodą „Ką pasėsi" vertiname pirmiausia kaip galimybę pabendrauti su savo klientais. „Jokios krizės nejaučiame, judame į priekį ir plečiamės. Atidarome naują bazę Šakiuose, kuri pradės veikti iš karto po Naujųjų metų", - įmonės veiklos rezultatais patenkintas G. Balilionis.

Bendrovė „Biržų žemtiekimas" kaip visada turi ką pasiūlyti ir didelių, ir mažų ūkių šeimininkams, ir agrosektoriui, ir miškų ūkiui. Naujausius techninius sprendimus puikiai atspindi Suomijos kompanijos „Logset" Titan serijos medvežės, kurių keliamoji galia nuo 10 iki 15 tonų. Kompanija siūlo ir profesionalais medkirtes bei platų medkirčio galvučių pasirinkimą.

„Biržų žemtiekimo" generalinis direktorius Viktoras Rinkevičius atkreipia žemdirbių dėmesį į pritatomą platų spektrą įrangos, skirtos tvarkyti melioracijos griuviams, pakelėms (įvairių žolinių smulkintuvų ir pan.) Pastebima, kad melioracijos griovių tvarkymui pritaikomos technikos paklausa pastaruoju metu sparčiai auga, matyt, postūmį tam davė galimybė gauti paramą melioracijos grioviams pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonę „Pelno nesiekiančios investicijos" (paraiškos paramai gauti dar renkamos visą spalio mėnesį).

Bendrovės „Biržų žemtiekimas" generalinis direktorius Viktoras Rinkevičius ir „Same Deutz-Fahr" pardavimų vadybininkas Vicenzo Abate (kairėje) pasirengę atsakyti į visus klientų klausimus

Traktoriai Deutz Fahr, kuriuos atstovauja „Biržų žemtiekimas", taip pat pagal poreikį gali būti paruošti miško darbams. Beje, kompanija šiemet pristatė novatoriškus 6-osios ir 7-osios serijos traktorius. Parodoje lankęsis traktorių gamyklos „Same Deutz-Fahr" atstovas pardavimų vadybininkas Vicenzo Abate įsitikinęs, kad nuolat tobulinami traktoriai turi ištikimų klientų ir Lietuvoje.

„Traktorines puspriekabes įmonė „Laumetris" gamina nuo pat veiklos pradžios, tačiau šįkart parodoje pristatome iš esmės atnaujintą modelį PTL-16", - sako vadybininkas Linas Morkūnas (dešinėje) ir konstruktorius Evaldas Daugirdas

Lietuviškos technikos gamintojai „Laumetris" šiemet parodoje pristato atnaujintą traktorinę puspriekabę PTL-16, vakar apdovanotą parodos medaliu. Atnaujinto dizaino ryškiai oranžinės spalvos 16 tonų (20 kubinių metrų) talpos puspriekabė turi linginę ašių pakabą, hidrobortą, linginį grąžulą, hidraulinį grąžulo pakėlimą. „Pakeistas ne tik dizainas, bet ir patobulintos kone visos detalės, tvirtumo suteikia pastiprinti bortai. Šios puspriekabės gaminamos nuo 6 iki 30 tonų ir yra skirtos visiems biriems produktams gabenti", - paaiškina „Laumetrio" vadybininkas Linas Morkūnas.

„Laumetrio" vadovo Jono Putnos rankose - medalis už traktorinę puspriekabę PTL-16

Šiandien paroda „Sprendimų ratas" tęsia darbą, o dalyviai, nepaisydami subjurusio oro, kantriai laukia lankytojų - vakar pastarųjų nebuvo itin gausiai...

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai