Technikos gamintojai mato gerą aplinką verslo plėtrai
2013-09-03

Vokietija. Kompanija „Kverneland Group“ praėjusią savaitę Vokietijoje, Soesto mieste, pristatė iš esmės atnaujintą gamyklą ir laukuose pademonstravo beveik tris dešimtis pačių moderniausių žemės ūkio technikos mašinų – nuo žemės dirbimo ir sėjos iki tręšimo bei žolės dorojimo technikos. Tai tarsi kompanijos anonsas po dviejų mėnesių vyksiančiai tarptautinei parodai „Agritechnica 2013“.

Praėjusią savaitę triukšmingai, su akustiniais akcentais ir lazerių šou atidarytas renovuotas „Kverneland Group Soest GmbH“ sėjos technologijų kompetencijos centras yra viena iš kompanijos „Kverneland Group“ dalių.

Simboliniu mygtuko paspaudimu atidaryta renovuota „Kverneland Group Soest GmbH“ gamykla

Vokietijoje, Soesto mieste, veikiančioje įmonėje dirba per 280 žmonių. Čia gaminamas platus pneumatinių ir mechaninių sėjamųjų spektras, žymimų Kverneland ir Vicon ženklais. Metinės pardavimų  pajamos siekia 75 mln. eurų.

Dažymo ceche įdiegtos moderniausios Europoje KTL dažymo technologijos, garantuojančios gaminio ilgaamžiškumą ir maksimalią apsaugą nuo korozijos

Bendras gamyklos plotas užima 75 tūkst. kv.metrų. Gamykloje itin didelis dėmesys ir investicijos skiriamos tyrinėjimams, čia nuolat diegiamos pačios naujausios technologijos. Tolimesniuose savo planuose gamyklos vadovai yra numatę 2016-aisiais pasiekti 100 mln. eurų grynųjų pardavimo pajamų lygį.

Investicijos į gamybą gerina kokybę

Kad būtų pasirengta šioms papildomoms darbų apimtims, „Kverneland group“ šiemet nemažai  investavo ir gamykloje įrengė naują detalių dažymo cechą bei modernų tyrimų ir plėtros cechą. Abiejuose gamybos padaliniuose po rekonstrukcijos darbų apimtys daugiau negu padvigubėjo.

Gamyklos vadovas ir „Kverneland Group“ dirvos dirbimo technikos grupės vykdantysis viceprezidentas Friedrick Pehle iškilmingoje gamyklos atidarymo ceremonije akcentavo renginio šūkį – „Kas toliau?“ (ang. „What‘s next“), kuris pabrėžia niekada nesibaigiantį technikos tobulinimo ir inovacijų diegimo procesą.

„Visada galvojame, ką dar naujo galime pasiūlyti savo klientams, koks bus kitas mūsų žingsnis. Šiuolaikinė technika jau vis sunkiau įsivaizduojama be įdiegtų ISOBUS standartų, veiksmingas ūkininkavimas vis dažniau asocijuojasi su precizine žemdirbyste“, – sakė F. Pehle.

„Kverneland group“ savo klientams siūlo funkcionalųjį terminalą „IsoMatch Tellus“, GPS valdymą, naujas precizinės žemdirbystės technologijas „GEOseed“, o ateities ūkininkavimą apibrėžia „iM Farming“ terminu, į kurį telpa naujausios ūkininkavimo koncepcijos.

Kompanijos „Kverneland group“ vadovų komanda: prezidentas Ingvald Loyning (viduryje), vykdantysis dirvos dirbimo technikos viceprezidentas Friedrich Pehle (dešinėje) ir vykdantysis pardavimų bei rinkodaros viceprezidentas Arild Gjerde

Kompanijos „Kevrneland group“ prezidentas Ingvald Loyning patikino, kad strateginė kompanijos vizija nesikeičia – stiprinti globalias pozicijas žemės ūkio mechanizavime. Vykdantysis pardavimų bei rinkodaros viceprezidentas Arild Gjerde, apibendrindamas pastarųjų metų situaciją rinkoje, ją įvardijo kaip labai palankią verslo plėtrai. Klientų apklausos ir statistikos duomenys rodo, kad žemdirbiai savo verslą vertina labai palankiai. Palyginti geros grūdų, mėsos ir pieno kainos taip pat skatina investicijas į ūkių modernizavimą.

„Kverneland group“ Verslo plėtros strategijos direktorius Jochen Samulowitz pabrėžė, kad gamykla negamina sėjamųjų sandėliui – visa gamyba vykdoma tik pagal išankstinius užsakymus.

„Konkretus užsakymo įvykdymo terminas priklauso nuo sezono laiko ir darbo apkrovų, bet paprastai gautas užsakymas įvykdomas per 4 savaites“, – sakė Jochen Samulowitz

Laukuose demonstravo technikos naujoves

Laukuose už Soesto miesto buvo pademonstruotos „Kverneland group“ technikos naujovės. Renginį stebėję „Dotnuvos projektų“ atstovai – Technikos skyriaus vadovas Raimundas Janarauskas, vadybininkas Valentinas Bogačiovas, Latvijos įmonės SIA „Dotnuvos projektai“ direktorius Valdas Balčiūnas ir analogiškos įmonės Estijoje produktų vadybininkas Urmas Lees pabrėžė, kad „Kverneland“ gamybos mašinos Baltijos šalių žemdirbiams asocijuojasi su tvirta ir patikima technika.

„Dotnuvos projektų“ atstovai (iš dešinės) Raimundas Janarauskas, Valentinas Bogačiovas, Urmas Lees ir Valdas Balčiūnas

Pasak R. Janarausko, gana plačiame „Dotnuvos projektų“ atstovaujamos technikos gamoje „Kverneland group“ technikos pardavimai užima antrąją vietą ir sudaro maždaug 30 proc. apyvartos. „Tai gamintojas, siūlantis labai platų technikos spektrą – ir dirvos dirbimo, ir sėjos, ir tręšimo, ir žolės dorojimo mašinas. Tad ir pardavimų apimtys solidžios“, – sako J. Janarauskas.

Žemdirbiams labai aktualu prieš įsigyjant net kokią žemės ūkio mašiną išbandyti ją savo laukuose. Būtent šiam tikslui kaip demonstracinė versija artimiausiu metu į Lietuvą bus atgabenta 6 m pločio prikabinama sėjamoji Kverneland Accord Flex Cart. Ji ypatinga tuo, kad turi specifinę pakabos konstrukciją: sėjos metu galima atjungti dalį, su kuria sėjami javai ir pajungti kitą, su kuria sėjami kukurūzai. Vieną tokią sėjamąją jau išbandė Estijos ūkininkai, atsiliepimai labai geri. Lietuvoje tokia sėjamoji buvo demonstruota šį pavasarį parodoje „Ką pasėsi“.

Su sėjamąja Kverneland Accord Flex Cart galima sėti ne tik po arimo, bet ir po skutimo, nes kiekvienas noragėlis turi 80 kg spaudimo į dirvą jėgą. Tokia 6 m pločio sėjamoji agreguojama su 170–200 AG traktoriumi

„Sėjos laiko negalima atidėti, juolab, kad pastaraisiais metais pradėjo vyrauti sausi pavasariai ir drėgmės dirvoje išsaugojimas yra labai aktualus. Tad modernios sėjamosios – svarbi kiekvieno žemdirbio investicija“, – sako Valentinas Bogačiovas. Jis neabejoja, kad ir į Lietuvą anksčiau ar vėliau ateis juostinis žemės dirbimas. Jau dabar taip pavieniai mūsų ūkininkai bando auginti kukurūzus.

Ateities ūkininkavimas sunkiai įsivaizduojamas be precizinės sėjos

Kukurūzų ir cukrinių runkelių augintojai turėtų susidomėti precizinėmis sėjamosiomis, išlaikančiomis tobulai vienodus atstumus ir tarp eilučių, ir tarp augalų eilutėse. Vienodi atstumai tarp augalų garantuoja kiekvienam jų vienodą apšvietimą, lygiai tokį patį maitinimosi plotą, todėl augalai užauga labai panašių parametrų. Tarkime, cukriniai runkeliai užaugina ne tik vienodo dydžio šakniavaisius, bet ir vienodo aukščio stiprią lapiją, o tai labai svarbu nuimant derlių kombainais.

Tikslus trąšų paskleidimas – sutaupyti pinigai

Estijoje labai sėkmingai parduodami naujieji trąšų barstytuvai su GPS sistema. „Na, aš aiškinu žmonėms paprastai – galvokite, kad trąšų barstomoji barsto ne trąšas, o jūsų pinigus. Ir tada tikrai ne vis vien, kiek jų išbarstoma be reikalo“, – šypteli Estijos įmonės AS „Dotnuvos projektai“ vadybininkas Urmas Lees. Vien šiemet Estijoje tokių barstomųjų parduota per 30, tikimasi, kad greitai jos išpopuliarės ir Lietuvoje bei Latvijoje.

Šiek tiek istorijos

Dabartinė „Kverneland Group Soest GmbH“ gamykla buvo įsteigta 1948 m. kaip „Heinrich Weiste & Co. GmbH“, vėliau „Accord Landmaschinen GmbH“ nedideliame kaime šalia Soesto. Vietinio ūkininko sūnus Heinrich Weiste, norėdamas palengvinti alinantį žemdirbio darbą, sukūrė pirmąją sodinamąją ir įregistravo prekės pavadinimą „Accord“. Artėjant šeštojo dešimtmečio pabaigai, gamykloje jau dirbo 50 žmonių, kurie gamino dalis ir mašinas; technikos pardavimai jau siekė 50 mln. Vokietijos markių. Pirmasis gamybos cechas Soeste buvo pastatyta 1963 m., čia plušėjo 80 darbuotojų. Gamykla garsi tuo, kad pirmoji pasaulyje sukūrė pneumatinę sėklų paskirstymo sistemą.

1996 m. gamykla buvo įjungta į kompaniją „Kverneland group“. Nuo 2012 m. balandžio mėnesio „Kverneland group“ yra Japonijos korporacijos „Kubota“ dalis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai