Švedijos kompanijai įleisti šaknis Lietuvoje padėjo profesionali komanda
2012-12-03

Vilnius/Kėdainiai. Lietuvos žemdirbiams duris atvėrė dar vienas technikos prekybos ir aptarnavimo centras. Kėdainių r. Saviečių kaime išaugo Švedijos kompanijos „Väderstad Verken" antrinės įmonės Lietuvoje administracijos pastatas, remonto dirbtuvės ir sandėliavimo patalpos. Kartu su įkurtuvėmis atšvęsta ir dešimties veiklos metų Lietuvoje sukaktis.

„Väderstad" generalinis direktorius Lietuvoje Romas Naudžiūnas gegužės pradžioje, kai buvo pradėtos naujojo agrocentro statybos, pažadėjo į įkurtuves pakviesti metų pabaigoje ir pažadą ištesėjo - šalia magistralės „Via Baltica" iškilęs prekybos ir aptarnavimo centras jau pradeda savo veiklą. Jis neabejoja, kad naujasis centras „Väderstad" gyvenimą pakeis į gerą pusę, nes prasiplės jų paslaugų spektras, čia bus galima remontuoti techniką, pagerės darbo sąlygos darbuotojams. „Be to, ir geografine prasme dabar būsime ūkininkams lengviau pasiekiami, nes daugeliui nebūdavo patogu ieškoti mūsų Kaune", - sakė R. Naudžiūnas.

Pasveikinti „Väderstad" komandos praėjusį penktadienį sugužėjo daug svečių - Švedijos kompanijos „Väderstad Verken" vadovai Kristina ir Bo Starkai (Christina ir Bo Stark), Švedijos ambasadorė Sesilija Rutstriom-Ruin (Cecilia Ruthström-Ruin), laikinasis žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Kėdainių r. meras Rimantas Diliūnas, „Väderstad" kolegos - žemės ūkio technikos pardavėjai, taip pat ūkininkai - būtent dėl jų interesų ir ryžtasi tokioms investicijoms.

Simbolinę „Väderstad" technikos prekybos ir aptarnavimo centro juostelę perkirpo (iš kairės) Romas Naudžiūnas, Kėdainių r. meras Rimantas Diliūnas, „Väderstad" generalinė direktorė Kristina Stark ir jos brolis Bo, laikinasis žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius ir Švedijos ambasadorė Lietuvoje Sesilija Rutstriom-Ruin

„Väderstad Verken" generalinė direktorė K. Stark pažadėjo, kad pavasarį kieme bus pasodinta didelė magnolija - tai bus dovana įkurtuvių proga nuo motininės kompanijos. „Didžiuojasi švęsdama naujojo prekybos ir aptarnavimo centro atidarymą. Didžiuojuosi ir Lietuvos komanda, kuri kartu su ūkininkais, dar prieš 10 metų patikėjusiais mūsų technika, leido mums šį agrocentrą pastatyti. Jis iškilo dėl ateities - dar šviesesnės nei iki šiol. Šiais žodžiais noriu pasveikinti Lietuvos „Väderstad" komandą atvertus naują puslapį, taip pat ir ūkininkus, kurie gali tikėtis dar daugiau mūsų kompanijos paslaugų", - kalbėjo K. Stark.

Už didelį darbą statant naująjį centrą Kristina Stark (dešinėje) dėkojo Rūtavilei ir Karlui Gunarui Eriksonams, kurie prieš daug metų pradėjo „Väderstad" veiklą Lietuvoje

Centro atidarymo iškilmėse dalyvavusi Švedijos ambasadorė Sesilija Rutstriom-Ruin (Cecilia Ruthström-Ruin) į susirinkusiuosius kreipėsi lietuviškai: „Prieš pusmetį čia užkasta kapsulė tapo naujojo „Väderstad" centro kertiniu akmeniu. Turbūt ne be reikalo jis įsikūrė pačioje Lietuvos širdyje, šalia „Via Baltica" magistralės - dabar jis bus lengvai pasiekiamas visiems Lietuvos ūkininkams, ieškantiems kokybiškos technikos."

Pasak laikinai žemės ūkio ministro pareigas einančio Kazio Starkevičiaus gerai, kad kokybiška „Väderstad" produkcija papildo technikos gamą Lietuvoje ir padidina konkurenciją. O kai vyksta konkurencinė kova, laimi ūkininkai. „Ačiū ir Švedijos Vyriausybei už tą laiką, kai 1990 metais gaudavome iš Švedijos padėvėtos technikos. Tai buvo pirmasis mūsų ūkių modernizavimo žingsnis.  Ačiū, kad daug mūsų ūkininkų turėjo galimybę stažuotis Švedijos ūkiuose - dabar atvykę į Lietuvą galite matyti gražiai dirbamus laukus ir rekordinius derlius", - laikinasis ministras nepamiršo ir kitų švedų nuopelnų Lietuvai.

„Väderstad" įkurtuvių proga sveikino kaimynystėje įsikūrusios „Ivabaltės" vadovas Irmantas Tarvydis, kuriam „geros kaimynystės vardan" R. Naudžiūnas įteikė dovanėlę. O su dovanomis į šventę atvykęs „Valtros" generalinis direktorius Romualdas Trainaitis siūlė nepamiršti, kas traukia „Väderstad" padargus.

Viena šalia kitos įsikūrusių „Väderstad" ir „Ivabaltės" vadovai Romas Naudžiūnas ir Irmantas Tarvydis žada puoselėti draugišką kaimynystę


„Väderstad" pasveikino „Valtros" generalinis direktorius Romualdas Trainaitis

Naująjį agrocentrą projektavo švedų kapitalo įmonė „Sweco Lietuva". „Įdomu, kad dvi Švedijos kompanijos susitikome Lietuvoje. Šis projektas mums buvo kiek neįprastas, bet įdomus, todėl labai džiaugėmės, visą laiką jausdami „Väderstad" inžinierių palaikymą. Rezultatas - šis naujas pastatas", - „Sweco Lietuva" viceprezidentas Valdas Babaliauskas liko patenkintas bendrovės darbu.

Statybas vykdė bendrovė „Lakaja", kurios atstovai atidarymo iškilmėse įteikė Romui Naudžiūnui simbolinį pastato raktą.

Perkirpus simbolinę juostelę, apniukusį dangų nušvietė spalvingi fejerverkai, paskelbę, kad naujasis „Väderstad" žemės ūkio technikos prekybos ir aptarnavimo centras pradeda veiklą.

Centro atidarymo iškilmes ir veiklos dešimtmetį „Väderstad" pakviesti svečiai (beveik 1 000 žmonių) pratęsė Vilniuje „Forum Palace" sporto, pramogų ir verslo centre. Iš visos šalies suvažiavę žemdirbiai - įmonės partneriai - sveikino profesionaliai dirbančią „Väderstad" komandą ir negailėjo pagyrų patikimos konstrukcijos švediškai technikai.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas pabrėžė, kad sunkioms Lietuvos sąlygoms Väderstad mašinos itin tinkamos, o naujas centras neabejotinai bus naudingas visiems.

Jonas Talmantas linkėjo ištvermės ir sėkmingo bendradarbiavimo


Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Jeronimas Kraujelis tikino, kad jei ne švediškos mašinos, kai kurioms šalies bendrovėms gerų rezultatų būtų sunkiau pasiekti

„Väderstad" įmonė Lietuvoje įsikūrė 2002 metų rugsėjo 6 dieną, tačiau švedišką techniką šalies ūkininkai įvertino penkeriais metais anksčiau. Pirmosios Väderstad sėjamosios Lietuvoje buvo parduotos 1997 metais. Jas įsigijo Leonas Rudinskas, Andriejus Daugirdas, Arūnas Vaicekavičius, Jonas Žotkevičius ir Antanas Pacaitis. Pastarasis tvirtino, su 4 m darbinio pločio mechanine sėjos mašina tebesėjantis iki šiol. „Per sezoną su ja pasėdavome per 1 000 hektarų. Švediškas metalas labai patvarus. Dirbome susikooperavę. Dabar sėjamąją perleidau sūnui, o savo ūkyje didžiausią plotą skiriu cukriniams runkeliams", - teigė A. Pacaitis.

Už pasitikėjimą ir partnerystę Lietuvos žemdirbiams dėkodamas „Väderstad" generalinis direktorius Romas Naudžiūnas, pabrėžė, kad šie metai išskirtiniai ne tik Lietuvos įmonei. „Mus įkūrusi kompanija šiemet žymi 50 metų jubiliejų", - pridūrė jis.

Romas Naudžiūnas už pasitikėjimą ir partnerystę padėkojo Lietuvos žemdirbiams

Prieš 50 m. Rune Starkas (Rune Stark), savo dirbtuvėse sukūręs akėčias žemei įdirbti ir sėjai paruošti, iki šiol klestintį verslą pradėjo nuo prekybos su šalia jo ūkininkaujančiais kaimynais. Šiandien švediškos mašinos žinomos visame pasaulyje. Užkariaujamos ir vis naujos rinkos. Kompaniją „Väderstad" valdantys broliai Kristeris, Andreasas, Bo ir sesuo Kristina Stark (Crister, Andreas, Bo, Christina Stark) savo rankose tvirtai laiko tėvo įsuktą verslą. Įsteigta 12 antrinių įmonių Europos šalyse, o kompanijoje dirba iš viso 900 darbuotojų.

Pasak Švedijos ambasadorės Sesilijos Rutstriom-Ruin, Švedija pripažinta viena iš daugiausiai Lietuvoje investuojančių valstybių. „Man itin malonu būti čia ir pasidžiaugti tokiu gražiu Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimu. Naujas centras rodo, kad „Väderstad" kompanija pasitikima", - lietuviškai sakė ji

Vakaras, praleistas „Forum Palace", kompanijos svečiams įsimins ilgam. Juoką iki ašarų kėlė Domino teatro spektaklis „Langas į parlamentą", o Klaipėdos grupės „Old city" atlikėjų dainos privertė stotis nuo kėdžių.

Profesionali „Väderstad" komanda už gerą darbą sulaukė daug pagyrimo žodžių

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.02

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuris technikos prezentavimo būdas Jums priimtiniausias?
Orai