Susilpnėjęs svaras išjudino žemės ūkio technikos pardavimus
2016-10-25

Londonas. Britų apsisprendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos ir to pasekmė - susilpnėjęs svaras - išjudino šalyje naudotos žemės ūkio technikos prekybą: ją perka ne tik britų, bet ir airių bei ispanų žemdirbiai.

Jungtinei Karalystei priklausančios Šiaurės Airijos Dauno grafystės traktorių prekiautojai po balsavimo „Brexit" referendume džiaugiasi išaugusia prekyba ir pirkėjų skaičiumi. Įmonė „Johnston, Gilpin & Co Ltd" prekiauja žemės ūkio technika nuo 1968 m. ir yra viena iš didžiausių Šiaurės Airijos įmonių, bendradarbiaujančių su kompanija „John Deere“. Bendrovė ne tik parduoda naują techniką, bet kartu perka iš ūkininkų naudotus traktorius, kuriuos vėliau irgi parduoda. Prieš „Brexit" įmonėje susikaupė didelis kiekis naudotų traktorių ir mašinų - daugiau kaip už 2 mln. svarų, kurie iš esmės buvo įšaldyti, rašo independent.ie.

Įmonės vadovas Rendalas Makonelas (Randal McConnell) pasakojo žiniasklaidai, kad „Brexit" tapo labai naudingas verslui, nes po balsavimo svaro ir euro santykis tapo palankesnis traktorių pirkėjams Airijoje ir kitose euro zonos šalyse. Per pastaruosius keletą mėnesių įmonė pardavė traktorių daugiau kaip už 2 mln. svarų (t. y. viską, kas buvo susikaupę sandėliuose).

KWS 21 07 01 mob

Bendrovės vadovo teigimu, pastaraisiais metais naujų traktorių ir naujų savaeigių pašarų kombainų pardavimai buvo puikūs, bet kartu įmonės sandėliuose kaupėsi nemažai naudotų mašinų (norėdama paskatinti pirkti naują techniką ir padidinti pardavimus, įmonė siūlo parduoti jai naudotas mašinas). Kadangi po „Brexit" svaro vertė krito, bendrovė išpardavė net visus naudotus traktorius, dalis jų iškeliavo į užsienį. Įmonė teigia gerokai padidinusi pirkėjų skaičių.

Metai iš metų traktoriai tobulinami, tampa vis galingesni, atitinkamai auga ir jų kainos. Susilpnėjus svarui, sumažėjo ir vidutinės naudotų traktorių kainos, kurios labai palankios euro zonos šalių ūkininkams. Vis dėlto, anot įmonės vadovo, po „Brexit" naujų traktorių ir kitos technikos kainos pakilo maždaug 6 procentais.

Išaugę naudotos technikos pardavimai leido įmonei sukaupti didesnį kapitalą ir dalį lėšų investuoti į naujos technikos pirkimą. Didžiąją dalį traktorių bendrovė perka tiesiai iš gamintojų Vokietijoje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai