Srutų laistymo įrangos naujovė
2016-12-09

Miūldorfas prie Ino (Vokietija). Siekiant sumažinti amoniako išsiskyrimą į aplinką ir padidinti azoto panaudojimo galimybes nuo 2020 metų Vokietijoje įsigalios naujas laukų tręšimo įstatymas. Jame numatoma, kad srutos būtų įterpiamos arba išliejamos tiesiai ant dirvos paviršiaus be kontakto su oru (neišpurškiant). Taip paskleidžiant srutas augalų lapai lieka švarūs, o pašarai būna geresnės kokybės.

Kompanija „Fliegl", reaguodama į po trejų metų įsigaliosiantį įstatymą, sukonstravo ir pateikė rinkai naujovišką srutų išlaistymo įrangą - laistytuvą Skate. Su šiuo laistytuvu srutos išliejamos juostomis, nežalojant augalų. Dėl mažos masės ir specialios konstrukcijos srutų laistytuvas Skate gali būti montuojamas prie bet kokio srutvežio. Nepriklausomai nuo laistytuvo padėties svorio centro pokytis yra minimalus.

Kompaktiška laistytuvo konstrukcija lengvai modifikuojama ir pritaikoma kiekvienam ūkiui. Transportinis plotis - iki 2,6 m, o žemas svorio centras užtikrina įrangos stabilumą. Prie cisternos prikabintas laistytuvas transportavimo padėtyje papildomai neriboja matomumo. Cisternos užpildymas iš viršaus taip pat neapribotas.

Su šiuo laistytuvu srutos išliejamos juostomis, nežalojant augalų

KWS 21 07 01 mob

Srutų laistytuvas gali būti montuojamas tiesiai prie cisternos arba prie 3 ar 4 taškų pakabinimo sistemos. Į viršų užverčiama konstrukcija leidžia išsaugoti švarą apsisukimo vietose ar keliuose. Yra galimybė ir atskirai uždaryti kiekvieną žarną mechaniškai. Užverčiant ir sulankstant srutų laistytuvą, visos žarnos specialiuose laikikliuose sulenkiamos jų nepažeidžiant. Automatinė skersinio stabilumo ir aukščio palaikymo sistema tinkamai priderina darbinių elementų aukštį prie žemės paviršiaus. Dalines sekcijas išjungti galima mechaniškai arba hidrauliškai.

Laistytuvas reguliuojamas ergonomišku valdymo pultu. Sumontavus valdymo pultą, jis gali likti kabinoje, nors srutų cisterna ir atskiriama nuo traktoriaus. Srutų laistytuvo padėtį stebi jutikliai, todėl sijos sulankstomos sinchroniškai. Atskirų laistytuvo dalių padėtis matoma valdymo pulto monitoriuje.
Taip pat laistytuvą galima valdyti naudojantis ISOBUS jungties sąsaja, tačiau tam reikalinga LS hidraulinė linija. Pasirinkus reikiamą programą, sumažinama operatoriaus klaidų tikimybė.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai