Šiuolaikišku traktoriumi - į Paskutinio skambučio šventę
2014-05-29

Kėdainiai. Mokyklose nuaidėjęs paskutinis skambutis ne vienam dovanojo gerų emocijų. Kėdainiečiai buvo nustebinti reginio, kai miesto gatvėmis, lydimas abiturientų automobilių, slinko galingas vikšrinis traktorius Challenger.

Šiuo galiūnu atvežti savo auklėtoją į paskutiniąją mokslo metų pamoką pasiūlė abiturientė, Kėdainių krašto ūkininko, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko Jono Talmanto dukra Laura.

„Jau keleri metai abiturientai nori kuo išradingiau pavėžėti auklėtojas į paskutiniąją pamoką. Buvo pasitelkta ir visureigių, ir motociklų, limuzinų, net paprastų traktorių. Kadangi tėčio ūkyje turime traktorių galiūną, pasiūliau juo pasinaudoti. Prieštaraujančių nebuvo. O ir auklėtoja po kelionės traktoriumi jaučiasi puikiai", - šypsodamasi sakė Laura Talmantaitė.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Mokytoja Lilija Žukauskienė ilgai prisimins dvyliktąją 2014 metų Kėdainių šviesiosios gimnazijos laidą, kai į paskutiniąją moklo metų pamoką auklėtiniai ją atsivežė galingu traktoriumi

Jonas Talmantas galingąjį Challenger MT 865B pirko savo lėšomis prieš dvejus metus maždaug už 1,2 mln. litų. „Ilgai svajojau apie šį traktorių. Gerokai teko pasispausti, kad jam sutaupytume reikiamų lėšų. Tačiau nė akimirkos neteko suabejoti, kad pasirinkome teisingai. Traktorius dirba puikiai. Jis tarnauja net trims ūkiams: mano ir abiejų sūnų. Su moderniuoju galiūnu įdirbame 1 300 hektarų. Jis nepamainomas pagalbininkas ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį. Kadangi tai vikšrinis traktorius, tai jis labai tausoja žemę", - savo sprendimą pirkti Challenger MT 865B komentavo J. Talmantas.

Pasak ūkininko, traktorius beveik visai nesuslegia dirvožemio, jo spaudimo galia į vieną kvadratinį centimetrą yra iki 20 kartų mažesnė negu ratinio traktoriaus.

Kam tokį traktorių pirkti naudinga? J. Talmanto teigimu, Challenger MT 865B nebus nuostolingas ir puikiai tarnaus ūkiuose, didesniuose kaip 500 hektarų. „Šis Jungtinėse Valstijose pagamintas traktorius tik atrodo galingai ir grėsmingai, tačiau jis yra labai draugiškas, jį lengva valdyti. Jo mažos degalų sąnaudos, nes jis beveik nebuksuoja. Kadangi jis neperkrautas elektronikos, tai jį valdyti gerokai lengviau negu kurį kitą šiuolaikišką traktorių", - sakė ūkininkas.

J. Talmanto šeima mėgsta iššūkius. Dar iki šiol kėdainiečiai mena 2008-ųjų metų pavasarį, kai jo posūnis Paulius savo išrinktąją Irmą į vestuves vežė galingu naujutėlaičiu traktoriumi Fendt.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai