Šalia greitkelio - nauja technikos aikštelė
2015-06-15

Babtai (Kauno r.). Nuo seno sodų sostine tituluojami Babtai nuo šiol gali pasigirti ne tik medelynais. Ties posūkiu į miestelį, prie pat automagistralės Vilnius-Klaipėda penktadienį buvo oficialiai atidaryta bendrovės „Agrokoncerno technika" technikos aikštelė. Simbolinės atidarymo juostelės perkirpimo ceremonijoje dalyvavo daugiau kaip du šimtai žemdirbių.

Sveikindamas visus susirinkusiuosius „Agrokoncerno" įmonių grupės prezidentas Ramūnas Karbauskis, neabejojo, kad ši bendrovės investicija - gera naujiena ūkininkams. „Konkurentų žemės ūkio technikos rinkoje padaugėjo, o kai konkurencija didėja, kainos mažėja", - sakė R. Karbauskis.

Lytagra 2 21 01 11 + Biomase 21 01 18

Pirmasis žemdirbius naujos technikos aikštelės atidarymo proga pasveikino „Agrokoncerno" įmonių grupės prezidentas Ramūnas Karbauskis

Pasak R. Karbauskio, „Agrokoncernas" išsiskiria iš kitų technika prekiaujančių įmonių, nes verčiasi dar ir grūdų, trąšų, cheminių preparatų prekyba. Tiems, kurie naudojasi ir kitomis bendrovės paslaugomis, pirkimo sąlygos yra palankesnės. Be to, „Agrokoncernas" valdo ūkius, kuriuose parduodama technika išbandoma. „Esame tikri dėl jos patikimumo, nes patys mašinomis ir dirbame", - pabrėžė įmonių grupės prezidentas.

Į aikštelės atidarymo ceremoniją suvažiavo apie 200 žemdirbių

Simbolinę juostelė perkirpo (iš kairės): Technikos asociacijos prezidentas Andriejus Jakas, „Agrokoncerno technika" direktorius Donatas Višniauskas ir „Agrokoncerno" įmonių grupės prezidentas Ramūnas Karbauskis


Su įkurtuvėmis naujakurius pasveikino Babtų seniūnas Jonas Praškevičius, Žemės ūkio technikos asociacijos prezidentas Andriejus Jakas, simbolinį raktą įteikė generalinis rangovas VĮ „Kauno regiono keliai" direktorius Vidmantas Lisauskas. Perduotas ir kompanijos „Rostelmash" vadovų žodinis sveikinimas.


Technikos aikštelė užima apie 4 ha plotą. Joje mašinos bus eksponuojamos ir paruošiamos pardavimui

Kol kas technikos aikštelėje nėra didelių pastatų. Pasak „Agrokoncerno technika" direktoriaus Donato Višniausko, jei prekyba klostysis palankiai, aikštelėje iškils ir apie 4 tūkst. kv. m ploto patalpos, kuriose bus įkurtos remonto dirbtuvės, atsarginių dalių sandėlis, darbuotojų kabinetai. „Sprendimas steigti tokią aikštelę čia priimtas dėl kelių priežasčių. Svarbiausia yra ta, kad ši vieta strategiškai patogi. Dar mums nepradėjus veikti, sulaukėme svečių. Užsuko ūkininkai, kurie pamatė išrikiuotas mašinas važiuodami greitkeliu", - sakė D. Višniauskas.

Donato Višniausko teigimu, iš visos parduodamos technikos populiariausi kompanijos „Rostelmash" kombainai


Įmonė jau 1,5 m. prekiauja Versatile traktoriais. Iš viso parduotos 7 kanadietiškos mašinos. Didelio dėmesio sulaukė Versatile Delta Track 550 AG traktorius su 4 vikšrais. Vienas toks galiūnas nupirktas po parodos „Ką pasėsi..."

Į aikštelės atidarymo šventę atvykę žemdirbiai ne tik susipažino su „Agrokoncerno technika" mašinų ekspozicija, bet ir dalyvavo loterijoje. Padėkomis ir vertingomis dovanomis buvo pagerbti lojaliausi įmonės klientai. Vienas iš tokių - Pakruojo r. ūkininkas Jonas Jurgeliūnas.

Jonas Jurgeliūnas už ilgalaikę partnerystę apdovanotas poilsine kelione prie Viduržemio jūros

Pakruojiškis dirba 1 400 ha, augina 320 melžiamų karvių. „Technikos tikrai reikia daug. Taip sutapo, kad „Agrokoncernas" prekiauja technika, kuria aš jau buvau įsigijęs anksčiau ir ji pateisino mano lūkesčius", - pasakojo J. Jurgeliūnas. Pernai ūkininkas senąjį Acros kombainą, kuris atidirbo 5 sezonus, pakeitė naujesniu to paties gamintojo modeliu. Jonas tikino, kad rusiškos javų derliaus dorojimo mašinos kainos ir kokybės santykis priimtinas. „Kombainas padaro tą darbą, kurį turi padaryti. Komfortas geras. Panašaus lygio vakarietiškas kombainas atsieitų 60 tūkst. eurų brangiau. Kam permokėti už vardą?", - retoriškai klausė jis.

J. Jurgeliūno nuomone, šie kombainai galbūt skeptiškai vertinami, nes gaminami Rusijoje, tačiau tai išties nebloga technika, į kurią dėmesį turėtų atkreipti vidutinio dydžio ūkiai. Jis negailėjo gerų žodžių ir „Agrokoncerno technika" serviso komandai: „Nedidelių, dar neišsiplėtusių įmonių privalumas - operatyvus darbas. Tokių bendrovių specialistus lengviau prisišaukti ištikus bėdai. Didžiosios kompanijos paprasčiausiai neturi tiek fizinių galimybių".

„Agrokoncerno technika" dar turi savo bazes Kėdainiuose ir Kuršėnuose. Įmonė yra oficialus kompanijos „Rostelmash" atstovas Lietuvoje. Be to, prekiauja austriškomis Pöttinger pašarų ruošimo ir žemės dirbimo mašinomis, ispaniška žemės dirbimo technika Jympa, angliškais purkštuvais FarmGem, ispaniškais universaliais krautuvais Ausa.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokią inovaciją ketinate diegti savo ūkyje 2021 metais?
Orai