Prasidėjo Metų traktoriaus rinkimai
2015-05-22

Bolonija (Italija). Devynioliktasis konkursas „Metų traktorius 2016" atvertė naują puslapį rinkimų istorijoje. Konkurso organizatoriai atsižvelgė į traktorių gamintojų prašymą ir įsteigė naują nominaciją. Rinkimų komisijai šią savaitę pristatyti 19-os pretendentų į konkurso finalą traktorių modeliai.

Šių metų rinkimai išskirtiniai ir dėl to, kad pirmą kartą kandidatūrą aukščiausiam įvertinimui pateikė Azijos mašinų gamintojai. Sulaukta ir dar vieno naujos kompanijos debiuto.

Lytagra 2 21 01 11 + Biomase 21 01 18

Traktorių gamintojai pateikė 19 pretendentų skirtingų kategorijų nominacijoms laimėti

Pasak konkurso koordinatoriaus Fabijaus Dzamarečio (Fabio Dzammaretti), nauja konkurso nominacija - daugumos kompanijų pageidavimas. Universalūs, vidutinio galingumo traktoriai dažnai nepelnytai atsiduria autsaiderių gretose, nes svarbiausios ir pažangiausios inovacijos pirmiausia įdiegiamos galingiausiuose modeliuose. Šiemet šie traktoriais varžysis dėl „Geriausio standartinio traktoriaus" vardo.

„Metų traktoriaus rinkimai - traktorių evoliucijos ir pažangos atspindys. Patekti į finalą - jau yra didelis laimėjimas", - pabrėžė rinkimų koordinatorius Fabijus Dzamaretis

Vidutinės galios universaliems traktoriams tenka nemaža pardavimų dalis. Be to, analizuojant pastarųjų metų statistikos rodiklius, matyti, kad didesnės galios traktorių su 4 cl. varikliu paklausa pastebimai auga, o mažesnės su 6 cl. - mažėja.

„Kurdami šiuos traktorius pirmiausia orientuojamės ne į pačią mašiną, o į tai, kokius darbus ūkininkas dirbs. Remiantis apklausų duomenimis, apie 70 proc. traktorių su 4 cl. varikliu naudojami gyvulininkystės ūkių darbams atlikti, 20 proc. - augalininkystės ir apie 10 proc. - kitiems specialiems darbams (pavyzdžiui, komunalinio ūkio)", - sakė kompanijos „Claas" produktų, rinkodaros ir pardavimų vadovas Gilsas Majeras (Gilles Mayer). Skaičiuojama, kad šie traktoriai per metus dirba vidutiniškai apie 500 valandų.

Nauja nominacija taip pat džiaugėsi bendrovės „Massey Fergusson" pardavimo, inžinerijos ir ženklodaros direktorius Skotas Kembelas (Scott Campbell). „Anglų kalba šis žodis (angl. utility) turi labai plačią reikšmę. Anksčiau jis buvo tapatinamas su „pigus", tačiau šiandien šis žodis įkūnija kur kas daugiau: naudingas, universalus. Geriausiai jį atitinka apibūdinimas - traktorius, kuris gali padaryti bet ką", - tikino S. Kembelas.

Treti metai geriausio traktoriaus rinkimus remia padangas gaminanti Švedijos kompanija „Trelleborg". Remiantis kompanijos „Trelleborg" atliktais tyrimais, pasirinkus tinkamiausias, geros kokybės, didesnį kontakto su dirva plotą užtikrinančias padangas, reguliuojant slėgį jose, galima sutaupyti iki 25 proc. išlaidų. Kompanija įdiegusi ne tik pažangias padangų gamybos technologijas, bet ir sukūrusi telefonines programėles, kurios padeda ūkininkams prisitaikyti prie darbo sąlygų ir taip didinti darbo efektyvumą bei taupyti degalus.

Suprantama, kad mes esame šio konkurso dalis, ir ne tik dėl to, kad traktoriai be ratų negali važiuoti. Mūsų kompanijos veikla grindžiama inovatyvumu. Inovacijos ir šio konkurso pamatas", - pabrėžė Paolo Pompėjus (Paolo Pompei), „Trelleborg" žemės ūkio ir miško mašinų padangų skyriaus prezidentas

Kandidatų į konkurso finalininkus pristatymo konferencijoje buvo atskleista ne viena paslaptis. Deja, tik žurnalistams. Kompanijų pašymu, techninės kai kurių traktorių modelių savybės, galia ir kitos detalės iki oficialaus pristatymo neskelbtinos.

Pirmą kartą kandidatą į konkurso finalą pateikė nedidelė Šveicarijos šeimos įmonė „Rigitrac". Nominantą pristatė dvi iš keturių kompanijos įkūrėjo Sepo Kniuselio (Sepp Knüsel) dukterų – Edita (Edith) ir Teresė (Therese). 1976 metais įkurta bendrovė veiklą pradėjo nuo kalnuotoms vietovėms pritaikytų šienapjovių gamybos. Traktorius pradėjo gaminti 2003-iaisiais. Kompanijos „Rigitrac", kurioje dirba tik 40 žmonių, asortimente trijų modelių traktoriai. Per metus pagaminama 30 mašinų. Iš viso parduota 230 šių traktorių. Šiųmetei konkurso atrankai pateiktas 101 AG Rigitrac SKH 75 modelis.

Kompanijos „Rigitrac" kandidatą į konkurso finalą pristatė tautiniais drabužiais apsirengusios seserys Edita ir Teresė Kniusel


Šveicariško traktoriaus Rigitrac SHK 75 galia 101 AG. Išskirtinė šių mašinų savybė ta, kad priekinė jų dalis su galine sujungtos specialiu lankstu, kuris leidžia joms pasisukti viena kitos atžvilgiu 22laipsnių kampu

Traktorių rinkimų atrankoje debiutavo ir viena iš didžiausių Kinijos kompanijų „Lovol“, kuri gamina ne tik traktorius. Pasak korporacijos atstovo Alesandro Zambelio (Alessandro Zambelli), sėkmingai auganti korporacija peržengė Kinijos ribas ir tapo tarpautine įmone, 2011-aisiais metais įkūrė antrinę pardavimo įmonę Europoje ir vieną iš moderniausių technikos testavimo centrų Bolonijoje (Italijoje). Kiniška produkcija eksportuojama į 120 pasaulio šalių, o „Lovol“ technika parduodama per 380 pardavimo įmonių tinklą. A. Zambelis į konkurso atranką pasiūlė 4 cl. galutinius deginių emisijos standartus Tier 4 atitinkantį 134 AG modelį Lovol 5130.

Kinijos kompanijos „Lovol" pretendentas į konkurso finalą Lovol 5130

„Metų traktorius 2016" kategorijoje į finalininkų atranką pateikti 9, „Geriausias standartinis traktorius" - 7, o kategorijoje „Geriausias specializuotas" - 3 traktoriai.

Pretendentai į konkurso „Metų traktorius" finalą

Nominacija „Metų traktorius 2016“

Case IH Puma 175 CVX

Lamborghini Spark 210

Fendt 1000

JCB Gastric

New Holland T7.315

Valtra N174

Massey Ferguson 7726

Challenger MT 875E

John Deere 6155R

Nominacija „Geriausias standartinis traktorius“

Steyr 4115 Kompact

Claas Arion 460

Deutz-Fahr 5115.4

Fendt 313 Vario

Landini 4-105

Lovol 5130

Massey Ferguson 5713 SL

Nominacija „Geriausias specializuotas traktorius“

Antonio Carraro TGF 10900

Same Frutteto 33S

Rigitrac SKH 75

Per 19 konkurso „Metų traktorius" organizavimo metų žurnalistų komisija iš viso įvertino 189 traktorių modelius. Praėjusiais metais geriausio traktoriaus titulą iškovojo Case Magnum CVX 380, geriausiu specializuotu traktoriumi pripažintas New Holland T3.75F, o auksinio traktoriaus titulas už dizainą atiteko Deutz-Fahr 9340 TTV

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokią inovaciją ketinate diegti savo ūkyje 2021 metais?
Orai