Platiems Žeimelio laukams – kanadietiškas galiūnas
2013-04-29

Pakruojo r. Viena didžiausių Pakruojo r. Žeimelio žemės ūkio bendrovė įsigijo pirmąjį šalyje Versatile traktorių. Pasak bendrovės vadovo Kazimiero Ščepono, 375 AG kanadietiškas galiūnas turės kur parodyti savo galimybes - bendrovė valdo 3 000 ha žemės ir turi suformuotų stambių laukų masyvų.

Penkti metai bendrovei vadovaujantis K. Ščeponas sakė ieškojęs traktoriaus, kuris būtų galingas, tiktų sunkiems darbams ir nebūtų perkrautas elektronika. Kanadietiškas Versatile traktorius jam pasirodė pats tinkamiausias variantas.

„Traktorius, kurį įsigijome, Lietuvoje yra visiška naujiena. Jau 35 metai dirbu žemės ūkyje ir puikiai atsimenu rusiškus Kirovec traktorius - mūsų naujasis pirkinys kažkuo juos primena. Jis yra palyginti paprastas, bet neprastas. Žinoma, įvertinti traktorių reikia laiko - rudenį, po visų darbų, jau galėsiu pasakyti savo nuomonę. Turime didelių laukų - ir po 100, ir po 200 ha, bus puikus bandymų poligonas šiam traktoriui", - kalba ūkio vadovas ir pajuokauja, kad laukai tokie dideli, kad viename gale atsistojus kitame gale dirbančio traktoriaus nematyti, todėl savo automobilyje jis visuomet vežiojasi žiūronus.

Dojus agro 19 09 10

„Pavasarį šiam traktoriui nelabai bus ką veikti, nes vasarinių augalų numatyta pasėti tik apie 300 ha - mūsų bendrovėje augalininkystėje pagrindą sudaro žieminiai kviečiai ir rapsai. Tačiau po rudeninių darbų jau bus galima pasakyti, ar gerą traktorių įsigijome", - sako S. Ščeponas

Pasak jo, šiuolaikinė technika paprastai būna prikimšta elektronikos, turi įvairiausių funkcijų, bet jos dažniausiai taip ir lieka nepanaudotos, o gesti - genda. „Tenka kviestis specialistus, nes nei diagnozuoti gedimo, ir jo pašalinti savomis jėgomis yra neįmanoma. O per darbymetį kiekviena valanda brangi, - aiškina pirmininkas. - Juk traktorius yra traktorius - pirmiausia skirtas tam, kad būtų stipri traukiamoji galia".

Ūkio vadovą tenkina ir ilgas traktoriaus garantinis laikotarpis - suteikiama 2 metų 2 000 motovalandų garantija. Bendrovės inžinierius Gediminas Laganeckas gegužės pabaigoje vyks į mokymus, kuriuose bus išsamiai supažindintas su naujojo traktoriaus konstrukciniais ypatumais ir techninėmis galimybėmis.  

Sėkmingo darbo pradžiai traktorius simboliškai aplaistytas šampano purslais

Traktorius pritaikytas stambiai žemės ūkio technikai tempti, todėl jo gale yra tik paprastas tempiamasis balkis. Kuro sąnaudų atžvilgiu tai ekonomiškas traktorius, įvertinant tai, kad per dieną jis apdirba 200 ha - padaro tiek, kiek vos ne 10 mažų traktoriukų.

„Per metus Lietuvoje realu parduoti kokius penkis tokius galingus traktorius. Jie labai populiarūs Rusijoje, Ukrainoje, Kazachstane, ir, žinoma, pačioje Kanadoje. Europos rinkai šie traktoriai pradėti tiekti nuo 2009 m., išpopuliarėjo Rumunijoje, Bulgarijoje, Čekijoje, Vengrijoje - valstybėse, kuriose yra didelių koncentruotų laukų. Pagal savo kainą šie traktoriai tikrai yra konkurencingi", - pabrėžia G. Leščisnkis.

Bendrovė „Agrokoncerno technika" kol kas pristato traktorius nuo 335 iki 575 AG, rudenį šią gamą papildys ir mažesnio pajėgumo mašinos. 2010 m. Rusijoje Versatile HHT traktorius pasiekė didžiausio per 24 valandas išdirbto ploto pasaulio rekordą - 417 ha.


Prie pirmojo kanadietiško galiūno Lietuvoje (iš kairės) „Agrokoncernos technika“ produktų vadybininkas Paulius Račiūnas, Žeimelio ŽŪB inžinierius Gediminas Laganeckas, „Agrokoncerno technika“ Kuršėnų padalinio vadovas Arūnas Paulius, „Agrokoncerno grupės“ technikos direktorius Stasys Vasauskas, „Agrokoncerno technika“ pardavimų vadybininkas Tomas Končius, direktorius Gediminas Leščinskis ir Žeimelio ŽŪB vadovas Kazimieras Ščeponas

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai