
Kaunas. Per pirmąjį šių metų pusmetį žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai įregistravo daugiau kaip 600 naujų traktorių.
Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, populiariausių naujų traktorių (pagamintų 2017-2018 metais) markių dešimtuke yra devyni gamintojų pavadinimai iš praėjusių metų dažniausiai registruotų traktorių dešimtuko.
Šių metų pirmąjį pusmetį ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės daugiausia įregistravo naujų „John Deere“ traktorių (112). Šis gamintojas buvo lyderis ir 2017 metų statistikoje (228 traktoriai).
Antroje vietoje šių metų pirmąjį pusmetį yra „Belarus“ (95 traktoriai). Tai atrodo įspūdingai, nes pernai per visus metus užregistruoti 37 nauji šio gamintojo traktoriai. Trečioje vietoje šiemet yra „Case IH“ (47 traktoriai).
Toliau dešimtuke rikiuojasi „Valtra“ (36 nauji traktoriai), „Massey Ferguson“ (33), „Claas“ (26), MTZ (25), „Deutz-Fahr“ (24), „New Holland“ (19) ir „Fendt“ (15).
Šioje statistikoje nėra duomenų apie traktorius, kuriuos užregistravo ne žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai.
Iš viso, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, šiemet Lietuvoje per pirmąjį pusmetį užregistruoti 842 nauji traktoriai.
P.S. Baltarusijoje toje pačioje gamykloje gaminamus traktorius MTZ ir „Belarus“ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras savo statistikoje skirsto į dvi atskiras grupes.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Jau žinoma, kas pelnė „Ūkio mašinos 2026“ apdovanojimus
2025-11-13 -
„Metų traktorius 2026“: tarp skaitmenos ir plieno
2025-11-11 -
Pristatė koncepcinį vandeniliu varomą autonominį traktorių
2025-10-17
Skaitomiausios naujienos
-
Išmokų nematysi, jei gausi pensiją?
2025-10-17 -
Melagingos žinutės kaina: iš ūkininko lauko dingo 150 t bulvių
2025-10-21 -
Finansinė įtampa grūdų sektoriuje – ūkininkai sprendimų ieško su ministru
2025-11-03



(0)