Paryžiuje paskelbti konkurso „Metų mašina 2019“ nugalėtojai
2019-03-01

Paryžius. Kas antrus metus Prancūzijos sostinėje vykstančioje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „SIMA“ paskelbti konkurso „Metų mašina 2019“ nugalėtojai.

Metų mašiną rinko 24 žurnalistų, kurie atstovavo per dvidešimt žemės ūkio žurnalų ir internetinių leidinių visoje Europoje, komisija. Iš daugiau kaip 60 pretendentų išrinkti 16 kategorijų laimėtojai (iš jų 5 kategorijos skirtos traktoriams).

Atsižvelgiant į naujoviškumo, techninių sprendimų ir eksploatacijos savybių kriterijus technologiškai pažangūs traktoriai rinkti XL, L, M, S ir specializuotų traktorių kategorijose. Nugalėtojais pripažinti: Case IH Quadtrac CVX, Massey Ferguson 7719 S, New Holland T5 AutoCommand / Case IH Versum, Valtra A ir Same Frutteto ActiveSteer & Agrosky.

RVAC 21 09 30

Traktorių S (iki 150 AG) kategorijoje „Metų mašina“ pripažinti naujieji Valtra A serijos modeliai A104 ir A114 HiTech 4, kurie pristatyti šių metų sausį.

„Nuolatinis mūsų ketvirtos kartos traktorių pripažinimas ir visi gauti apdovanojimai yra tiesiog nuostabu. Mūsų mašinas dėl jų dizaino ir ypač dėl paprasto naudojimo pripažino nepriklausoma vertinimo komisija ir mūsų klientai. Ši sėkmė – tai nuolatinio glaudaus bendradarbiavimo su klientais rezultatas“, – komentavo kompanijos „Valtra“ rinkodaros direktorius Mikas Lehikoinenas (Mikko Lehikoinen).

Gamintojo atstovo teigimu, tai naujo lygmens komforto ir našumo žemės ūkio mašina. Nauja 16+16R Powershift transmisija yra suprojektuota taip, kad būtų valdoma lengvai ir sklandžiai, sumažinant sankabos pedalo naudojimą.

Transmisija turi keturis diapazonus, kurių kiekviename yra keturi greičiai. Pagrindiniame darbiniame diapazone yra šeši greičiai nuo 4 iki 12 km/val. Automatinių ir iš anksto programuojamų funkcijų spektras leidžia operatoriui sutelkti dėmesį į padargą ir darbinę aplinką, o traktorius pats pasirūpina perjungimu. Pasirenkama mechaninė mašinos pakaba užtikrina didesnį operatoriaus komfortą, o traktoriaus darbą stebėti nuo šiol dar paprasčiau naujame prietaisų skydelyje.

Iki pastarojo pripažinimo Valtra A serijos traktoriai jau buvo apdovanoti keletą kartų. 2017 m. ši serija taip pat buvo išrinkta „Metų mašina“, o 2018 m. laimėjo „Red Dot Design“ apdovanojimą komercinių transporto priemonių kategorijoje.

Be traktorių, „Metų mašinos“ titulai suteikti ir daugeliui kitų žemės ūkio mašinų – nuo javų kombainų (New Holland CR Revelation IntelliSense) ir pašarų ruošimo (Krone Big X 1180) technikos iki žemės dirbimo, sėjos, purškimo ir kt. mašinų.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai