Operatoriaus darbą jau gali atlikti pats kombainas
2012-08-22

Siofokas (Vengrija), rugpjūčio 22 d. Nuolat tobulinamų mašinų galimybės dažniausiai neišnaudojamos, nes operatoriams pritrūksta kvalifikacijos tinkamai valdyti kūlimo procesą. Kompanija „Claas" žengė dar vieną žingsnį „protingos" grūdų derliaus nuėmimo mašinos link, galingiausiose 700-osios serijos Lexion kombainuose pristatydama naują valdymo sistemą CEMOS Automatic.

Sistema automatiškai reguliuoja separatoriaus ir valytuvo darbą, priklausomai nuo javapjūtės sąlygų. Tikimasi, kad naujovė ne tik leis efektyviau nuimti grūdų derlių, bet ir palengvins ūkininkų darbą. Kompanijos atstovai CEMOS Automatic vadina revoliucine sistema, kuri pristatyta Vengrijoje surengtoje spaudos konferencijoje.

Dojus agro 19 09 10

Kompanijos „Claas" naujovės pristatytos viename iš didžiausių Vengrijos ūkių Mikó és Mikó Kft, kuris užima apie 4 000 ha

Norint išnaudoti visas kombainų technines galimybes ir pasiekti maksimalų jų našumą, labai svarbu besikeičiant kūlimo sąlygoms reguliuoti darbinių dalių veikimo parametrus. „Jei nebūtų nuolat tikrinami ir reguliuojami kombaino nustatymai, pernai nebūtume sumušę naujo javapjūtės rekordo. Per 20 valandų buvo nuolat stebimas CEMOS sistemos ekranas ir pagal jos rekomendacijas keičiami kombaino darbo parametrai", - aiškina Jensas Broeris (Jens Broer), kompanijos „Claas" kombainų specialistas, pridurdamas, kad esant įtemptai javapjūtei ir permainingoms oro sąlygoms, apie kombaino nustatymus dažnai pamirštama.

Pasak kompanijos „Claas" produktų grupės vadovo Klauso Šaferio (Klaus Schäfer), idėja kurti automatiškai prie derliaus nuėmimo sąlygų prisitaikančio kombaino valdymo sistemą gimė prieš šešerius metus. „Nusprendėme sukurti protingą mašiną, kuri pati susireguliuotų ir nusistatytų optimalius darbo parametrus. Pirmas žingsnis tokios technikos link - CEMOS Automatic", - pabrėžia K. Šaferis.

Jo teigimu, CEMOS Automatic, veikdama kartu su kitomis kombaino darbą optimizuojančiomis elektroninėmis sistemomis (automatinio vairavimo GPS Pilot ir greičio reguliavimo Cruise Pilot), gali perimti nemažai operatoriaus funkcijų ir taip pasiekti geriausių konkrečiomis sąlygomis rezultatų: aukščiausios grūdų kokybės, mažiausių nuostolių, minimalių degalų sąnaudų, didžiausio našumo ir kitų.

CEMOS Automatic, veikdama kartu su kitomis kombaino darbą optimizuojančiomis elektroninėmis sistemomis (automatinio vairavimo GPS Pilot ir greičio reguliavimo Cruise Pilot), gali perimti nemažai operatoriaus funkcijų ir taip pasiekti geriausių konkrečiomis sąlygomis rezultatų

„Kad naujoji CEMOS Automatic valdymo sistema veiktų patikimai, kombaine įrengiama dešimtys jutiklių, nuolat sekančių įvairius kūlimo proceso parametrus. Jiems pasikeitus, automatiškai keičiami separavimo ar valymo nustatymai, t. y. rotorių ar ventiliatoriaus sukimosi greitis", - aiškina K. Šaferis. Beje, automatinės separatoriaus ir valytuvo reguliavimo sistemos gali būti išjungtos abi kartu arba viena iš jų.

CEMOS Automatic gali veikti pasirinktinai pagal keturias strategijas: „maksimalus pralaidumas"; „mažiausios degalų sąnaudos"; „geriausia kūlimo kokybė"; „balansas". Pastaroji sujungia visas tris strategijas.

Užsisakyti CEMOS Automatic kol kas bus galima tik 700-osios serijos Claas Lexion kombainuose

K. Šaferis neabejoja, kad naujoji sistema pasiteisins ir žemdirbiai ją gerai įvertins. Pasak jo, būta daug skeptikų, kai kompanija „Claas" pristatė kombainų valdymo sistemą CEMOS, kuri buvo apdovanota vienu iš parodos „Agritechnica" aukso medaliu. Sistema CEMOS - svarbiausias operatoriaus patarėjas per javapjūtę. „Tačiau ji sprendimų nepriima. Ar reguliuoti kombainą taip, kaip pataria CEMOS sistema, sprendžia operatorius, CEMOSAutomatic pati priima sprendimą ir pati sureguliuoja kombaino darbines dalis", - pabrėžia produktų grupės vadovas ir priduria, kad kas ketvirtas hibridinis Claas Lexion kombainas dabar užsakomas su CEMOS valdymo sistema.

Apie kitas kompanijos „Claas" grūdų derliaus nuėmimo naujoves skaitykite žurnalo „Mano ūkis" rugsėjo mėn. numeryje

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai