Nenumatyta purkštuvų šou kliūtis - drėgna dirva
2012-07-02

Akademija (Kėdainių r.), liepos 2 d. Nors buvo nuogąstaujama, ar pavyks surengti svarbiausią šiųmetės „Agrovizijos" renginį - didįjį purkštuvų šou, tačiau trečią parodos dieną įsivyravusi giedra leido išrikiuoti techniką ties trasos starto linija. Lietingos dienos tik šiek tiek pakoregavo šou taisykles - kad trasa nevirstų klampyne, purkštuvai kliūčių ruožą bandė įveikti su tuščiais rezervuarais.

„Agrovizijoje" dalyvavusios kompanijos buvo numačiusios pademonstruoti iš viso 26 pakabinamus, prikabinamus ir savaeigius purkštuvus, tačiau dėl kelias dienas merkusių liūčių kai kurios įmonės technikos nedemonstravo. Purkštuvų šou žiūrovai išvydo 22 purškimo mašinos.

Kliūčių trasos ilgis siekė 100 metrų

Technikos demonstravimo ruožas buvo suskirstytas į kelis sektorius. Purkštuvų kelyje kliūtys buvo išdėstytos taip, kad būtų sukurtos tipinės darbo sąlygos. Trasos pradžioje išorinė purkštuvo sijos dalis turėjo įveikti nejudančią kliūtį - ritinį. Svarbiausia, kad ji nesulūžtų, o atsilenktų esant kliūčiai ir vėl grįžtų į pradinę padėtį.

Pirmoji kliūtis - ritinys

Antroje kliūčių ruožo dalyje buvo imituojamas važiavimas išilgai vagos, kurios gylis 0,15 m. Buvo stebima, kaip purkštuvų sijos išlaiko horizontalią padėtį. Siekiant įvertinti, kaip veikia sijos svyravimų slopinimo įtaisai, skirtingose trasos ruožo dalyse kliūtis buvo išdėstytos simetriškai ir asimetriškai. Šou organizatoriai nustatė vienodą purškimo agregato judėjimo greitį - apie 6 km/val. „Renginio tikslas - pademonstruoti technikos darbą ekstremaliomis sąlygomis", - sakė Aleksandro Stulginskio universiteto docentas Remigijus Zinkevičius.

Purškimo aukštis - 0,5 m nuo augalų viršūnių


Labiausiai patikusį purkštuvą rinko žiūrovai

Šįkart pagrindiniai purkštuvų šou teisėjai buvo ne specialistai, o visi žiūrovai, rinkę labiausiai patikusį purkštuvą. Susumavus rezultatus, paaiškėjo kad daugiausia simpatijų pelnė Dammann ANP 5024 Profi-Class S purkštuvas, kurį pristatė bendrovė „Ivabaltė". Antras pagal surinktus balsus buvo įmonės „Audrokesta" demonstruotas prikabinamas purkštuvas Horsh LEEB GS6000, trečias - savaeigis 36 m darbinio pločio su 5 000 l talpos rezervuaru purkštuvas Agrifac Condor, kurį pristatė bendrovė „Dotnuvos projektai".

Damman ANP 5024 Profi-Class S, kurio rezervuaro talpa 5 000 l, sijų ilgis 24 m, surinko daugiausia žiūrovų balsų

Antras purkštuvų šou - Horsh LEEB GS6000 su 6 000 l talpos rezervuaru ir 30 m ilgio sijomis


Trečias purkštuvų šou liko 36 m darbinio pločio su 5 000 l talpos rezervuaru Agrifac Condor

Pasak R. Zinkevičiaus, per pastaruosius metus purškimo mašinos labai patobulėjo. „Vertinant naujoves, akivaizdžiai matyti, kad didėja purkštuvų sijų ilgis, rezervuarų talpa", - aiškino R. Zinkevičius. Technikoje daugėja elektroninių programų, auga jos valdymo bei kontrolės galimybės.

Remigijus Zinkevičius pastebėjo, kad Lietuvoje itin išaugo savaeigių purkštuvų paklausa

Jis pabrėžė, kad intensyvios gamybos, dideli ūkiai turėtų rinktis tik savaeigius purkštuvus, kurie už prikabinamus ir pakabinamus yra pranašesni visomis prasmėmis. Nors jie kainuoja brangiau, bet investicijos atsiperka su kaupu, ypač jei technika naudojama ir tręšimo darbams.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai