Naujų traktorių išbandymai kariniame poligone
2012-06-22

Ehra-Lessien (Vokietija), birželio 22 d. Praėjusią savaitę kompanija „Claas" kariniame poligone žemės ūkio leidinių žurnalistams pristatė naujos kartos Claas Arion 500/600 serijos traktorius. Kad būtų įvertinti esminiai naujos kartos traktorių privalumai, buvo galima pabandyti atlikti tuos pačius darbus senesniais ir naujais Arion modeliais.

Traktorių pristatymas vyko miško apsuptyje, aidint šūviams, už akylai saugomų poligono užkardų. Naujų modelių techniniams duomenims išklausyti sugaišta vos valanda, o už traktorių vairo - visos keturios. „Šįkart siekėme praktiškai įrodyti, kad nauji Claas traktoriai gali visus žemės ūkio darbus atlikti nepriekaištingai, - renginio idėją pristatė kompanijos projektų vadovas Haraldas Lobas (Harald Lob). - Jūs tikrai pastebėsite esminius senųjų ir naujos kartos traktorių skirtumus."

Ekstremalią karinio poligono trasą įveikė ir Mercedes vilkikas, ir naujasis Arion 530

Iš visų gaminamų Claas traktorių serijų paklausiausi būtent vidutinės klasės Arion 600 modeliai, kurių jau parduota daugiau kaip 10 tūkstančių. „Tai pati sėkmingiausia traktorių serija. Siekdami dar labiau patenkinti klientų poreikius, pristatome naujos kartos gerokai patobulintus Arion500/600 modelius, kurių varikliai atitinka giežtus Etapo IIIb reikalavimus", - pabrėžė įmonės traktorių specialistas Ingas Miuleris (Ingo Müller), pridurdamas, kad traktorių konstrukcija pagerinta, atsižvelgiant į jais dirbančių žemdirbių ir technikos prekybos atstovų atsiliepimus. Ir nors kai kurie konstrukcijos pakeitimai labai maži, tačiau jie turi nemažą įtaką kitoms traktorių savybėms.

Kad būtų įvertinti esminiai naujos kartos traktorių privalumai, buvo galima išbandyti atlikti tuos pačius darbus senesniais ir naujais Arion modeliais

Naujos kartos serija apima septynis modelius, kurių variklių galingumas svyruoja nuo 140 iki 184 AG. Pasak I. Miulerio, svarbiausia traktoriaus širdies naujovė - deginių emisijas mažinanti ataušintų dujų recirkuliacijos sistema su suodžių filtru. Kompanija „Claas", siekdama įgyvendinti griežtesnius deginių emisijos reikalavimus, nuėjo kitu keliu ir pasirinko variklius su išmetamųjų dujų filtravimo sistema, kuri švarina jas be jokių papildomų tirpalų. „Nors bandoma įtikinti, kad traktorius su tokiais varikliais eksploatuoti brangiau negu su SCR sistema, degalų sąnaudos jais dirbant yra didesnės, tačiau nepriklausomos Vokietijos tyrimų stoties atliktas tyrimas parodė, kad išlaidos degalams ir kitoms techninės priežiūros priemonėms yra tik 0,01 proc. didesnės, o tai neturi esminės įtakos", - tikino technikos specialistas.

Naujos kartos Arion 500 serijos modeliuose montuojami DPS 4,5 l keturių cilindrų, Arion 600 - 6,8 l šešių cilindrų varikliai su common rail degalų įpurškimo sistema. Pasak I. Miulerio mažesnės galios traktoriai ypač tinkami gyvulininkystės ūkiams, kuriuose reikia daug dirbti su frontaliniu krautuvu. Didesnės galios Arion modeliai labiau pritaikyti žemdirbystės ir transportavimo darbams. „Nuo šiol ūkininkai, įsigydami 150 AG Arion traktorių, galės rinktis 4 arba 6 cilindrų variklius, priklausomai nuo to, kokiems darbams mašina numatyta", - aiškino technikos specialistas.

Kompanijai „Claas" atstovaujanti bendrovė „Konekesko" Lietuvos ūkininkams naujuosius Arion traktorius pristatys šių metų pabaigoje.

Išsamiau apie naujus Arion 500/600 traktorius skaitykite liepos mėn. numeryje

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai