Našesniam ūkininkavimui - naujos serijos vikšriniai traktoriai
2017-03-16

Kaunas. Nenuspėjamos oro sąlygos ir darbymečiu pliaupiantys lietūs - rimtas iššūkis visiems žemdirbiams, nes darbams laiku atlikti lieka vis mažiau laiko. Ypač ši problema aktuali didelius žemės plotus dirbantiems ūkininkams ar žemės ūkio bendrovėms. Į pagalbą stambiems ūkiams skuba kompanija „John Deere", siūlanti ne tik sąnaudas taupančius išmaniuosius sprendimus, bet ir pristatanti naujos 9RX serijos keturių vikšrų traktorius.

Susipažinti su naująja serija, jos techninėmis galimybėmis ir apžiūrėti vieną jos modelį 9570RX vakar daugiau kaip pusšimtis mūsų šalies ūkininkų buvo pakviesti į bendrovės „DOJUS agro" organizuotą renginį. Pasak bendrovės žemės ūkio technikos pardavimų padalinio vadovo Pauliaus Arūno, tai ypač didelio potencialo traktoriai, kuriuos pirmą kartą kompanija „John Deere" pristatė 2015 m. parodoje „Agritechnica" Hanoveryje. Per pirmuosius prekybos metus Europoje parduotas 41 9RX serijos traktorius.

RVAC 21 09 30

Susirinkusius ūkininkus sveikino ir naudingo renginio linkėjo „DOJUS Agro" žemės ūkio technikos pardavimų padalinio vadovas Paulius Arūnas (dešinėje) ir kompanijos „John Deere" atstovai (iš kairės) strateginių klientų skyriaus vadovas Stefanas Oklėjus (Stefan Oakley) ir pardavimų vadovas Baltijos šalims Padraigas Bradis (Padraig Brady)

Keturių modelių serija

Apžvelgdamas 9 serijos traktorių gamą vadybininkas Paulius Orintas pabrėžė, kad ji jungia trijų tipų traktorius: ratinius 9R serijos (ją sudaro 4 modeliai nuo 420 iki 650 AG), dviejų vikšrų 9RT (apima 3 modelius nuo 370 iki 570 AG) ir naujosios 9RX keturių guminių vikšrų traktorius. Beje, pirmųjų dviejų serijų ne vienas traktorius jau dirba mūsų šalies laukuose.

„Kompanija siūlo plačią galingų lankstinių traktorių gamą, tad kiekvienas ūkininkas gali išsirinkti sau tinkamą pagal norimų atlikti darbų pobūdį ir auginamas kultūras", - sakė P. Orintas. Naująją 9RX seriją sudaro 4 modeliai nuo 470 iki 620 AG. Galingiausiuose „John Deere" asortimento traktoriuose montuojami dviejų tipų 13,5 l John Deere PSS ir15 l QSX Cummins varikliai, pasižymintys didele galia ir sukimo momentu.

Visi 9 serijos traktoriai komplektuojami su e18 PowerShift transmisija, turinčia 18 pavarų į priekį ir 6 atgal, taip pat automatinį pavarų perjungimą. Vadybininko teigimu, dirbant laukuose ypač svarbi yra ekonomiškumo valdymo funkcija, kai nuolat stebima variklio apkrova ir pagal tai automatiškai reguliuojamas transmisijos darbas. „Pavyzdžiui, dirbant 12 km/val. greičiu ir padidėjus apkrovai, traktorius įjungia žemesnę pavarą, kad susitvarkytų su padidėjusia apkrova. Jeigu apkrova sumažėja, tarkime, dirbant lengvesnėse žemėse ar važiuojant į nuokalnę, taupant degalus, įjungiama aukštesnė pavara, sumažinami variklio sūkiai, tačiau išlaikomas tas pats darbinis greitis. Taip eliminuojama operatoriaus klaidų tikimybė", - pabrėžė traktorių specialistas.

Paulius Orintas palygino trijų skirtingų tipų 9 serijos traktorių privalumus

Naujų unikalių sprendimų gamintojas įdiegė ir traktoriaus važiuoklėje, dėl kurių vikšrus (jie gali būti 30 arba 36 colių) keisti reikia tik kas 6 tūkst. motovalandų, be to, supaprastinta ir jos priežiūra. Pasak P. Orinto, visi guoliai uždari ir sutepti, tad nereikia jų papildomai tepti alyva, atraminiai ratukai lengvai pakeičiami, o patikrą atlikti reikia tik kas 1,5 tūkst. motovalandų.

Didelis dėmesys skirtas ir operatoriaus komfortui - tam sumontuota tyli, tačiau erdvi 3,6 m3kabina su didelio ploto stiklais. Puikų matomumą užtikrina ne tik konstrukciniai sprendimai, leidžiantys be trikdžių stebėti prikabinto padargo darbą, bet ir 40 laipsnių kampu kartu su monitoriumi pasisukanti sėdynė. Naujovė rinkoje - 4 taškų kabinos amortizacijos sistema, sujungta su daugybe traukių, kurios neleidžia kabinai švytuoti į šonus, į priekį ir atgal ar suktis kampu. Traktoriumi patogu dirbti ir naktį, nes jame sumontuoti 24 LED žibintai.

Bendrovės kieme pademonstruotas 10 m ilgio ir beveik 3 m pločio traktoriaus manevringumas - jis gali pasisukti 36 laipsnių kampu, todėl jo apsisukimo spindulys mažesnis negu 6,5 metro

Išmanieji sprendimai mažina sąnaudas

Dirbant galingu ir gana brangiu traktoriumi būtina maksimaliai išnaudoti jo technines galimybes, o sąnaudoms ir produkcijos savikainai mažinti svarbūs yra išmaniųjų technologijų sprendimai, kurių kompanija „John Deere" gali pasiūlyti išties nemažai, kai kurie jų yra standartinės įrangos dalis. Pasak vadybininko Edvino Navicko, dirbant ypač svarbu atkreipti dėmesį į persidengimus, apsisukimus galulaukėse, tinkamai pasirinkti variklio apsukas ir išnaudoti pavarų dėžės galimybes.

Edvino Navicko teigimu, nauji iššūkiai žemės ūkio technikos gamintojus ir ūkininkus verčia ieškoti ir naujų sprendimų, o ypač dideles galimybes suteikia išmaniosios technologijos

Vienas iš pagrindinių sprendimų, be kurio daugelis ūkininkų jau neįsivaizduoja ūkininkavimo, yra automatinio vairavimo sistema. Visi 7-9 serijos John Deere traktoriai šią sistemą turi standartinėje įrangoje. „Automatiniam vairavimui apibrėžti ypač tinka 10 proc. taisyklė: 10 proc. sutaupyto laiko, 10 proc. sutaupytų degalų, 10 proc. sutaupytų trąšų ir chemikalų, 10 proc. sutaupytų technikos resursų, be to, 10 proc. sumažinta produkcijos savikaina", - kalbėjo E. Navickas.

Darbą galulaukėse palengvina automatinės galulaukių sistemos iTEC ir iTEC pro. Pastaroji padeda traktoriui automatiškai apsisukti galulaukėje, o operatoriui tereikia pasirinkti, į kurią pusę nori pasisukti, o visa kita atlieka pats traktorius, taip suformuodamas gana trumpas ir lygias galulaukes.

Ypač daug galimybių suteikia FarmSight technikos optimizavimo paslaugų paketas, padedantis tinkamai išnaudoti variklio apsukas ir greičių dėžės diapazonus, taip pat JD Link telematikos sistema. Pastaroji yra 7-9 serijos traktorių ir T bei S serijų John Deere kombainų standartinės įrangos dalis. Ši sistema leidžia ne tik įvertinti technikos būklę, bet ir padeda rinkti agronominius duomenis, kurių analizė svarbi ūkio veiklai įvertinti, klaidoms nustatyti ir pan.

Jurbarko r. ūkininkas Mindaugas Butkus (viduryje) neabejoja, kad tokio tipo renginiai labai reikalingi, nes tikslinei ūkininkų grupei apie konkretų produktą suteikiama naudinga ir išsami informacija

Su sūnumis Pauliumi ir Tomu per 2 000 ha Tauragės apskrityje dirbantis M. Butkus neslepia, kad jų augalininkystės ūkiui reikėtų galingesnio vikšrinio traktoriaus, tačiau kol kas investicijų sako neplanuojantis. „Jei metai bus geresni nei pernai, kai patyrėme ypač didelius nuostolius, nes rugpjūtį tik porą dienų galėjome javus kulti, tai, ko gero, atsisakę kai kurios turimos technikos, įsigysime naujosios serijos traktorių. Bet kartu reikia ir didesnių padargų, tad investicijos labai išauga", - kalba stambaus ūkio savininkas, ištikimas „DOJUS Agro" klientas, vertinantis John Deere technikos kokybę ir bendrovės teikiamas serviso paslaugas

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai