Modernūs termometrai padeda ūkininkams stebėti sandėliuojamo derliaus būklę
2012-09-11

Kopenhaga, rugsėjo 11 d. Neretai ūkiai patiria nuostolių dėl sandėliuojamų gyvulių pašarų ar grūdų kokybės mažėjimo. Pažangi belaidė jutiklių įranga padeda Danijos ūkininkams laiku pastebėti prasidėjusius gedimo procesus siloso tranšėjose ar grūdų aruoduose, praneša „The Crop Site".

Kiekvienais metais Danijoje nuostoliai dėl žolės ar kukurūzų siloso, grūdų, sėklų kokybės pablogėjimo saugyklose siekia 350 mln. Danijos kronų (45 mln. eurų). Kartais nuostoliai vienam ūkiui sudaro iki 250-750 tūkst. Danijos kronų (35-100 tūkst. eurų) per metus. Laiku pastebėjus prasidėjusius gedimo procesus, dalį derliaus įmanoma išgelbėti.

2006 metais Orhuso universiteto mokslininkas Olis Grynas (Ole Green) pirmasis užpatentavo novatorišką jutiklių idėją. 2009 m. išradimo autoriaus įkūrė įmonė „Webstech", kuri šiandien gamina ir parduoda patentuotą belaidę jutiklių įrangą, skirtą žemės ūkio biomasės temperatūrai matuoti.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Naujieji jutikliai atrodo kaip maži mėlyni kamuoliukai. Jie geba sekti temperatūrą ne tik grūdų talpyklose, bet ir giliai siloso tranšėjose. Kamuoliukų matavimo įranga sujungta su serveriu, kuriame kaupiami duomenys apie temperatūros pokyčius. Jei temperatūra kurioje nors saugyklos vietoje staiga ima kilti, ūkininkas gauna tekstinį pranešimą.

Kaip teigia pats technologijų autorius O. Grynas, tai - vienas iš daugelio pavyzdžių, kaip moksliniai išradimai teikia tiesioginę naudą ūkininkams.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai