Mitai griuvo žemdirbių akyse
2014-12-04

Kėdainiai. Antradienį Kėdainių sporto ir pramogų centro arenos prieigose sunku buvo rasti vietą automobiliui pastatyti. Į Lietuvos centrą žemdirbius traukė ne pasaulinio lygio estrados žvaigždė. Bendrovė „DOJUS agro" čia surengė ateinančių metų naujovių pristatymą, kurį vainikavo šalies atlikėjos Karinos Krysko-Skambinės ir Kauno bigbendo pasirodymas.

Daugiau kaip 3 000 žmonių talpinančioje Kėdainių sporto ir pramogų arenoje laisvų vietų buvo vos viena kita. Renginio organizatoriai žadėjo nustebinti ne tik technikos naujovėmis, bet ir sugriauti ne vieną mitą. Pirmasis mitas, kad žemę dirbantys žmonės yra santūrūs, griuvo triukšmingiausiai: jį nušlavė audringa susirinkusiųjų šūksnių banga. Šmaikščiai mitą, kad visos svajonės pildosi, paneigė renginio vedėjai, įrodydami, kad svajonės neišsipildys, gulint ant sofos ir tik svajojant Kad jos taptų realybe, reikia įdėti ir savo pastangų bei darbo, tartis su profesionaliais, savo darbą gerai išmanančiais verslo partneriais.

Kėdainių arena subūrė gausią žemdirbių minią

Nemažai mitų yra susiję ir su bendrove „DOJUS agro". Vieną po kito juos sugriovė įmonės vadybininkai. Pavyzdžiui, vyrauja nuostata, kad „DOJUS agro" tiekia tik dideliems ūkiams skirtą techniką. Pasak įmonės produktų vadybininko Vidmanto Bagušio, vienos iš didžiausią asortimento dalį užimančios kompanijos „John Deere" technikos pasiūla pasipildys ir mažų bei vidutinių ūkių mašinomis.

Prieš porą metų nutraukusi vidutinės klasės kratiklinių kombainų (John Deere 1470 ir 1570) gamybą dėl deginių emisijos standartų pokyčių, kompanija „John Deere" kitam sezonui pristato dvi naujas vidutinio galingumo derliaus dorojimo mašinas. Siekiama patenkinti nedidelių ūkių šeimininkų, norinčių turėti nuosavą kompaktišką kombainą, poreikius. Pasak V. Bagušio, nauji modeliai skirti 100-350 ha ploto ir didesniems ūkiams.

Penkių (W330) ir šešių (W440) kratiklių kombainuose įrengti atitinkamai 216 ir 253 AG maksimalios galios Sisu varikliai. Pasak vadybininko, modeliuose W330 ir W440 su PTC sistema prieš pagrindinį kūlimo būgną įtaisytas pirminis būgnas, kuris didina našumą apie 20 proc. Pirminis kūlimo būgnas yra standartinė įranga W330 modelyje, o W440 gali būti su ir be jo. Mažesnio galingumo kombaino W330 grūdų bunkerio talpa - 5 200 l, didesniojo, priklausomai nuo modelio (be ar su pirminiu kūlimo būgnu) - 6 500 arba 7 600 l. Pjaunamųjų darbinis plotis nuo 3,9 iki 6,9 metro.

„Naujovių yra ir didesnio našumo kombainų asortimente: du nauji S serijos modeliai apie 6 proc. galingesni. Nuo šiol mes galime pasiūlyti ne tik geros kokybės techniką, bet ir daug technikos darbo efektyvumą didinančių bei ūkio valdymą gerinančių sprendimų", - tikino Vidmantas Bagušis

Efektyviam darbui reikalinga ne tik kokybiška technika, bet išmaniosios technologijos ir patikimas partneris. „Mes galime visus šiuos sėkmingo verslo komponentus pasiūlyti. Nebūtinai galinga mašina padarys daugiau darbo. Našumo aukštumas šiandien pasieks protinga ir apgalvotai valdoma technika", - pabrėžė Edvinas Navickas, „DOJUS agro" produktų vadybininkas, pristatydamas išmaniąją technikos ir ūkio valdymo programą „FarmSight".

Pasak jo, į ūkininkavimą verta pažvelgti kitomis akimis, o siekiant geriausių rezultatų, technikos galimybes reikia išnaudoti 100 proc. „Išmaniąsias technologijas kompanija „John Deere" pradėjo kurti prieš 17 metų. Šiandien istorinė diena, nes su „FarmSight" mes verčiame naują ūkininkavimo puslapį", - neabejojo E. Navickas. Lygindamas su namu, jis pabandė apibūdinti, kas lemia technikos išnaudojimą 100 proc.: pamatas - mašinos, sienos - technologijos, o stogas - technikos pardavimo kompanijos paslaugos.

„DOJUS agro" kartu su technika parduos ir bazinį, pagal kiekvieno ūkio poreikius pritaikytą paslaugų paketą, kuris apims įvairias sritis. „Padėsime Jums išmokti naudotis visomis išmaniosiomis technologijomis. Pavyzdžiui, nusipirkusiems traktorių žemdirbiams ar mašinų operatoriams organizuosime teorinius ir praktinius mokymus, pateiksime telematikos sistemų surinktų duomenų analizę, rekomenduosime, ką reikėtų keisti, kad mašinos galimybės būtų maksimaliai išnaudotos, kad būtų padaryta daugiau su mažiausiomis sąnaudomis", - naujoves vardijo E. Navickas. Be to, pasibaigus darbų sezonui, „DOJUS agro" specialistai atliks mašinų patikrą ir paruoš jas žiemai.

Edvinas Navickas įsitikinęs, kad ateityje siūlomų išmaniųjų paslaugų paketas dar labiau plėsis

Įsigalėjanti kompiuterizacija žengia vis tolyn ir suteikia vis daugiau galimybių mašinų darbo efektyvumui didinti. Kompanija „John Deere" kitąmet technikos pirkėjams siūlys vadinamąjį „Susieto kombaino" (angl. „Connected Combine") paketą, į kurį įeina įvairios kombainininko darbą lengvinančios informacinių technologijų sistemos. Pavyzdžiui, per RDA programą (angl. „RemoteDisplay Access") mašinos valdymo ekrano vaizdą realiuoju laiku gali matyti ir technikos priežiūros specialistai, t. y. nuotoliniu būdu savo kompiuterio arba planšetės ekrane, jie galės matyti tai, kas rodoma kombaino kompiuterio ekrane.

Operatoriui iškilus neaiškumams ar prireikus patarimo, kaip sureguliuoti mašiną, pagalbos nereikės ilgai laukti. Apskaičiuota, kad operatyviai sureagavus į iškilusius per javapjūtę nesklandumus, kuriuos būtų galima pašalinti nuotoliniu būdu, būtų sutaupyta apie 40 min., t. y. nukulta apie 15 t grūdų. Kūlimo sąlygos dorojant derlių gali pasikeisti, todėl siekiant geriausių rezultatų, mašinos darbą reikia optimizuoti. „Susieto kombaino" paketas net ir mažiau patyrusiam operatoriui leis išvengti klaidų.

Kitos „DOJUS agro" ateinančio sezono technikos asortimento naujovės - savaeigis purkštuvas John Deere 4040i, traktoriai John Deere 6R, 7R, 8R ir 8RT (vikšrinis), 9R ir 9RT (vikšrinis), šienapjovė Kuhn GMD, grėblys Kuhn GA, savaeigis pašarų maišytuvas, dalytuvas ir šiaudų skleistuvas Kuhn Profile Plus.

Iš visų pristatytų naujovių „DOJUS agro" generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas vertomis išskirtinio žemdirbių dėmesio nurodė išmaniojo ūkininkavimo strategiją „FarmSight". „Nebe pirmi metai mūsų pristatymuose mažiau vietos yra skiriama ratų dydžiui arba variklio galingumui, mes vis daugiau ir dažniau kalbame apie išmanųjį ūkininkavimą, - pastebėjo jis. - Kaip ir bet kuri naujovė, „FarmSight" tikėtina jus baugina arba tiesiog ne iki galo ją suprantate, tačiau tai neišvengiamai yra visų žemdirbių ateitis, kuri jums ir mums prasidėjo šiandien".

Audrius Kavaliauskas pabrėžė, kad „DOJUS agro" ne tik parduos gerą techniką, bet kartu su ja ir daug jos darbo efektyvumą didinančių paslaugų

Bendrovės generalinis direktorius neabejojo, kad ši „išmanioji" naujovė palies kiekvieną ūkį, tačiau iš pradžių didžiausią efektą ir naudą pajus bei visomis naujosios strategijos galimybėmis galės pasinaudoti stambūs ūkiai. Vėliau bus sukurti įvairaus dydžio ūkiams ir skirtingiems poreikiams pritaikyti programos sprendimai. „Ar pati mašina išmaniojo ūkininkavimo strategijoje taps mažiau svarbi? Tikrai ne. Mašina išlieka labai svarbi šios strategijos dalis, tačiau maksimumui pasiekti reikalinga visa visuma, t. y. ir technologiniai sprendimai, ir mūsų, kaip verslo partnerio, paslaugos", - dėstė A. Kavaliauskas.

Susirinkusią žemdirbių minią su artėjančiomis šventėmis pasveikino „DOJUS" įmonių grupės vadovas ir valdybos narys Donatas Dailidė

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokius naujos valdžios sprendimus prognozuojate žemės ūkio srityje?
Orai