Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
„Metų traktoriaus 2022“ titulais pasipuošė konkurso senbuviai ir naujokas

Bolonija. Pirmąją parodos EIMA dieną paskelbti tradicinio konkurso „Metų traktorius“ laimėtojai. Beje, apdovanojimo ceremonija transliuota ir per socialinius tinklus. Laurus nuskynė dviem kategorijoms traktorių modelius pateikusi kompanija „John Deere“. Tarp apdovanotųjų taip pat gamintojų „Reform“ ir „New Holland“ traktoriai.

Šiemet konkurso komisija „Metų traktoriumi 2022“ išrinko John Deere 7R 350 AutoPowr. Šios kompanijos 6120M AutoPowr modeliui atiteko ir geriausio standartinio traktoriaus titulas. Finale dėl kiekvienos kategorijos laimėtojų titulo varžėsi po penkis traktorius. Šiemet kompanija „John Deere“ į konkursą sugrįžo po gana ilgos pertraukos. Šios gamintojos traktoriai yra pelnę 2002, 2007 ir 2012 metų pagrindinį apdovanojimą.

Geriausiu specialiosios paskirties traktoriumi pripažintas konkurso naujokės – Austrijos kompanijos „Reform“ – Metrac H75 Pro modelis, jis rinktas iš keturių finalininkų. „Tvaraus traktoriaus“ apdovanojimas atiteko New Holland T6.180 Methane Power, dėl jo varžėsi visi 14 šiųmečio konkurso dalyvių, kuriuos pristatė 11 gamintojų.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak konkurso koordinatoriaus ir komisijos pirmininko Fabio‘aus Zammaretti‘čio (Fabijaus Dzamerečio), jau 25 kartą organizuojamame konkurse laimi tik pačiomis pažangiausiomis technologijomis aprūpinti traktoriai.

„Rinkimuose dalyvaujančių traktorių technologinis lygis nuolat auga, tad išrinkti geriausius kiekvienos kategorijos atstovus nėra lengva. Tačiau ir šiais metais komisijos nariai atliko šį nelengvą darbą, įvertindami visus traktorius, konkuruojančius dėl keturių „Metų traktoriaus 2022“ kategorijų apdovanojimų. Mūsų misija yra išsiaiškinti ir atskleisti traktorių gamintojų siūlomas technologijas, nepamirštant, kad tvarumas technikos gamybos pramonėje, o kartu ir žemės ūkyje atlieka esminį vaidmenį“, – pastebėjo F. Zammaretti‘is.

Po kelerių metų pertraukos į konkursą sugrįžusios kompanijos „John Deere“ du pateikti modeliai šiemet pripažinti geriausiais traktoriais – John Deere 7R 350 AutoPowr atiteko pagrindinis „Metų traktoriaus 2022“ titulas

Padangų gamintojos BKT vykdančioji direktorė Europoje Lucia Salmaso (Liučija Salmazo) pabrėžė, kad konkursas – tai ateities, tvarumo ir technologijų sinonimas. Būtent tai ir paskatino šią kompaniją prieš dvejus metus tapti pagrindine rėmėja. Jos iniciatyva pradėtas plėtoti skaitmeninio formato konkursas, kuris ypač naudingas ir patogus buvo pandemijos metais, kai visi konkurso renginiai, įskaitant ir apdovanojimo ceremoniją, vyko tik skaitmeninėje erdvėje.

Komisijos narių sprendimu, John Deere 7R 350 AutoPowr pagrindinis „Metų traktoriaus 2022“ titulas atiteko dėl išskirtinių kompiuterio galimybių ir automatikos paketo, erdvios, patogios kabinos, kokybiškos salono apdailos, našaus duomenų perdavimo, pristatomos ekonomiško degalų naudojimo garantijos programos, kuri svarbi siekiant tvarumo. Patogumo dirbant suteikia ir aktyvi komandų valdymo sistema, leidžianti operatoriui plačiai pritaikyti operaciją pagal savo pageidavimus ir poreikius. Darbus lengvina ir EZ ballast sistema, suteikianti galimybę automatiškai sumontuoti ir nuimti 1 700 kg svorio balastą – taip taupomas laikas, o traktorių galima greitai pritaikyti kiekvienai individualiai užduočiai, neleidžiant sutankėti dirvai ir gerinant sukibimą.

„Geriausias standartinis traktorius 2022“ – universalumu išsiskiriantis John Deere 6120M AutoPowr

O štai, komisijos nuomone,bepakopė transmisija, trumpa 2 400 mm ratų bazė, maksimalus 10 450 kg svoris ir naujausia tiksliojo ūkininkavimo technologija John Deere 6120M AutoPowr traktorių daro universalia mašina, galinčia atlikti pačias įvairiausias užduotis – nuo priekinio krautuvo darbų iki dirvos įdirbimo ar krovinių transportavimo. Būtent dėl to jam ir suteiktas „Geriausio standartinio traktoriaus 2022“ titulas.

Norint sėkmingai dirbti specializuotame ūkyje, būtinas specialiosios paskirties traktorius. Geriausiu šios kategorijos traktoriumi pripažintas ReformMetrac H75 Pro turi žemą svorio centrą, hidrostatinę transmisiją ir galimybę vienu metu valdyti du padargus. Išsiskiria šis traktorius ir savo galimybėmis dirbant šlaituose.

Pirmą kartą konkurse dalyvaujančios austrų kompanijos „Reform“ pristatytas Metrac H75 pelnė „Geriausio specialiosios paskirties traktoriaus 2022“ vardą

Kategorijos „Tvarus traktorius 2022“ laimėtoju tapęsNew Holland T6.180 Methane Power yra pirmasis pasaulyje alternatyviais degalais (metanu ar biometanu) varomas serijinės gamybos traktorius, vadinasi, tai neabejotinai yra didelis žingsnis į priekį, siekiant tvaresnio ūkininkavimo. Jis sukurtas tradicinio T6 traktoriaus bazėje, darbui su dujomis pritaikytas ir 6,7 l darbinio tūrio 6 cilindrų FPT dyzelinis variklis.

Metanu varomas traktorius minimaliai teršia aplinką, beveik neišskiria jokių degimo produktų, todėl jam nereikia papildomų technologijų (SCR ar AdBlue) gamtosauginiams reikalavimams užtikrinti, be to, jį paprasta ir gana pigu eksploatuoti.

„Tvarus traktorius 2022“ – alternatyviais degalais varomas New Holland T6.180 Methane Power

Pernai pagrindinį apdovanojimą pelnė ir „Metų traktoriumi 2021“ tapo Massey Ferguson 8S.265, geriausiu standartiniu traktoriumi pripažintas Valtra G135 Versu, geriausiu specialios paskirties – Fendt 211 V Vario, tvariu – Claas Axion 960 Cemos.

Plačiau apie konkurso laimėtojus kviečiame skaityti žurnalo „Mano ūkis“ lapkričio numeryje

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos