Metų mašinos titulas - suomiškam traktoriui
2017-03-07

Paryžius/Kaunas. Prancūzijos sostinėje vykusioje tarptautinėje žemės ūkio technikos ir technologijų naujovėms pristatyti skirtoje parodoje „Sima 2017" paskelbti „Metų mašinos" nugalėtojai. Mažesnio kaip 150 AG galingumo traktorių kategorijoje „Metų mašinos" apdovanojimą pelnė Valtra A104 HiTech.

Nugalėtojus atrinko nepriklausomų žurnalistų komisija, kurią sudarė 28 Europos žemės ūkio žurnalų ir internetinių leidinių atstovai. „Metų mašina" - tai vienas iš prestižiškiausių pramonės apdovanojimų, kuriuo pripažįstama inovacijų ir technologijų sklaida gamyboje.

Parodoje „Sima 2017" suomių kompanija „Valtra" pristatė visiškai naują A seriją, apimančią nuo 75 iki 130 AG diapazoną. Apdovanotasis A104 HiTech yra vienas iš septynių A serijos modelių, išsiskiriantis nauju dizainu, kaip ir apdovanojimus pelniusių ketvirtos kartos N ir T serijų traktoriai. Generuojantis 100 AG ir 410 Nm sukimo momentą naujas 4 cilindrų modelis gali pasigirti daugeliu savybių, kurias turi N ir T serijos traktoriai, ir kurias klientai ypač vertina.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02


Apdovanotasis A104 HiTech yra vienas iš septynių A serijos modelių

„Tai labai svarbus kompanijos „Valtra" ir korporacijos AGCO pripažinimas. T4 ir N4 serijos traktoriai buvo atrinkti „Metų traktoriaus" apdovanojimams 2015 ir 2016 metais, o šis apdovanojimas - puikus tęsinys, įrodantis ketvirtosios kartos „Valtra" produktų stiprumą. Mūsų A serija yra rinkos lyderė Skandinavijos šalyse, o su naujaisiais A serijos modeliai mes tikimės pardavimų augimo visame pasaulyje. Investavome į dizainą, patikimumą ir naudojimo paprastumą, todėl ūkininkai gali mėgautis dirbdami Valtra technika. Vairavimo potyriai iš tiesų malonūs ir už tai verta mokėti", - komentavo „Valtra" rinkodaros direktorius Mikas Leikoinenas (Mikko Lehikoinen).

Parodoje „Sima 2017" Paryžiuje „Metų mašinos" apdovanojimą atsiėmė (iš kairės): AGCO vyresnysis viceprezidentas Rob Smith, „Valtra" gamybos vadovas Stephan Buskies, „Valtra" generalinis direktorius Jari Rautjärvi, „Valtra" atstovas Prancūzijoje David Rein ir rinkodaros direktorius Mikko Lehikoinen

Nauja kabina stilinga, tyli ir erdvi. Didelis dėmesys skiriamas vairavimo patogumui, naudojimo paprastumui, ergonomikai ir saugumui. Puikų viso atliekamo darbo matomumą užtikrina vienas didžiausių šios klasės traktoriuose montuojamų kabinos stiklų, kurių plotas siekia 5,5 m2. Traktoriaus manevringumas ir padidinto matomumo stogas ypač praverčia A104HiTech dirbant su frontaliniu krautuvu. Valtra traktorių patvarumas, dizaino funkcionalumas ir ergonomiškumas leidžia A104 HiTech traktoriumi dirbti ištisas dienas.

Traktoriuje A104HiTech montuojamas 4,4 l AGCO Power dyzelinisvariklis atitinka Tier4 reikalavimus. Jame taip pat įrengta nauja transmisija ir hidraulikos sistema. Valtra HiTech  elektrohidraulinio reverso sistema Valtra traktoriuose montuojama jau daugelį metų, bet dabar ši sistema kombinuojama su nauja lengvai naudojama mechanine transmisija, kuri neįprasta šios klasės traktoriuose. 12 pirmyn ir 12 atgal pavarų yra padalytos į du diapazonus, todėl kabinoje yra tik dvi svirtys lauko ir kelio greičių režimams. Šeši greičiai atitinka 4-12 km/val. greičių diapazoną, skirtą lauko darbams. Traktorius gali važiuoti maksimaliu 40 km/val. greičiu ir kartu labai lėtai, pvz., 90 m/val. greičiu. Tai suteikia traktoriui unikalų daugiafunkcionalumą.

Europos žurnalistų 1997 m. įsteigti „Metų mašinos" apdovanojimai apima 17 kategorijų žemės ūkio techniką. Vertinant kiekvienos kategorijos mašinas, išskirtinis dėmesys skiriamas funkcijų ir veiklos inovatyvumui, našumui, eksploatacinėms sąnaudoms, naudojimo paprastumui ir operatoriaus komfortui.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai