Lietuvos įmonei - verslo partnerio pagyros ir sveikinimai
2012-04-25

Kauno r., balandžio 25 d. Veiklos 20-metį ir bendradarbiavimo su kompanija „John Deere" 15-metį mininti Lietuvos įmonė „DOJUS agro" vakar sulaukė verslo partnerių vizito. Su jubiliejumi bendrovę pasveikino kompanijos „John Deere" vadovų delegacija, kuri susitiko ne tik su įmonės darbuotojais, bet ir su ūkininkais.

Pirmą kartą Lietuvoje apsilankęs kompanijos „Deere & Co" prezidentas Samuelis Alenas (Samuel Alen), šįkart vadovavęs dešimties kompanijos vadovų delegacijai, gyrė ne tik mūsų šalies kraštovaizdį, bet ir verslo partnerius, su kuriais benradarbiaujama 15 metų. „DOJUS agro" vertinama labai gerai, todėl mes suteikėme bendrovei teisę atstovauti ir Latvijoje", - pabrėžė S. Alenas.

Jam pritardamas kompanijos žemės ūkio padalinio viceprezidentas Štefanas von Štegmanas (Stefan von Stegmann) pridūrė, kad „DOJUS agro" atitinka ir net viršija visus prieš kelerius metus parengtos programos „Dealer of Tomorrow" („Rytojaus atstovas“) kriterijus.

„Deere & Co" prezidentas Samuelis Alenas

Vertindamas Lietuvos žemės ūkio sektoriaus ir „DOJUS agro" perspektyvas, „Deere & Co" Žemės ūkio padalinio prezidentas Markvartas von Pencas (Markwart von Pentz) tikino, kad ateityje bus svarbus bet kokio dydžio žemės lopinėlis.

„Jei turite bent vieną atliekamą dolerį, jį verta investuoti į žemės ūkį, nes tai perspektyvus visomis prasmėmis verslas, visų pirma, dėl didėjančio gyventojų skaičiaus, dėl kylančio pragyvenimo lygio ir dėl augančio bioenergijos poreikio", - argumentus plėtoti žemės ūkio verslą vardijo M. von Pencas.

Markvartas von Pencas pabrėžė, kad intensyvi žemdirbystė nebūtinai žaloja gamtą. „Jei taikomos tiksliosios žemdirbystės sistemos, tausojama ne tik aplinka, bet ir taupomi energetiniai ištekliai, laikas. Tiesa, investicijos į jas pačios didžiausios. Gamtosauginiu požiūriu vertos dėmesio ir minimalaus žemės dirbimo, neariamosios žemdirbystės technologijos", - teigė jis.

Praėjusiais metais kompanija „John Deere" sumušė naują apyvartos rekordą. Pasak prezidento S. Aleno, 2011-ieji - geriausi per visą 175 metų veiklos laikotarpį. Pernai gauta 2,8 mlrd. JAV dolerių, šiemet tikimasi uždirbti 3,2 mlrd. JAV dolerių pelno.

„Šiuos metus mes prognozuojame dar geresnius. Pardavimai turėtų išaugti 15-16 proc. Esame pasaulinė kompanija. Tai mūsų privalumas. Kai kurios rinkos traukiasi, tačiau yra dar daug kitų rinkų, kurios sparčiai auga, pavyzdžiui, Rusija, Pietų Amerika, ypač Brazilija, taip pat Kanada ir Jungtinės Valstijos. Be to, Jungtinėse Valstijose stipriai atsigauna statybų sektorius, kuriam mes taip pat gaminame mašinas", - sakė S. Alenas.

Pasak kompanijos „Deere & Co" žemės ūkio padalinio viceprezidento Štefano von Štegmano, Lietuva turi itin geras sąlygas žemės ūkiui plėtoti. „Jūsų dirvos geros, esate Europos centre, turite uostą, išsilavinusių žmonių, gerą klimatą. Taigi turite didelį potencialą augti" - įsitikinęs Š. von Štegmanas

Nuo veiklos pradžios Lietuvoje parduota daugiau kaip 2 000 John Deere traktorių, 500 kombainų, 180 ritininių presų, 200 purkštuvų, 50 savaeigių pašarų smulkintuvų. Iš viso per „DOJUS agro" įmonių grupės prekybos tinklą keturiose valstybėse (Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijos Kaliningrado srityje) parduota 4 100 geltonai žalių mašinų. Pernykštis žingsnis į Latvijos rinką taip pat nenuvylė - per daugiau kaip metus latviai jau įsigijo daugiau kaip 200 John Deere mašinų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Lietuvoje drastiškai mažėja gyvulių skaičius. Kaip tai vertinate?
Orai