Lietuvoje statoma traktorių gamykla
2019-03-29
Gamintojo nuotrauka

Širvintos. Jau šiemet Širvintų rajone turėtų iškilti traktorių „Belarus“ surinkimo gamykla, kurioje per mėnesį planuojama surinkti 15 mašinų.

Transporto priemonių pardavimu užsiimančios MB „Auto pirkliai“  direktorius Vitauras Žilėnas teigia, kad gamykloje įsikurs traktorių surinkimo, prekybos ir aptarnavimo centras. Čia bus surenkami nuo 36 AG iki 63 AG „Belarus“ markės traktoriai, kurie atitiks Europos Sąjungos emisijos standartus.

Į šį projektą ketinama investuoti 1,7 mln. Eur. Gamykla bus statoma  Žarnavagių kaime, prie viaduko per magistralę Vilnius-Panevėžys. Pastatui numatytas 1,9 ha žemės sklypas. Bendras pastato plotas sieks 1329,36 kv. m. Jį ketinama baigti šiemet.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Gamykla bus statoma Širvintų rajone

V. Žilėnas atkreipia dėmesį, kad „Belarus“ traktoriai populiarūs Lietuvoje, kur jie sudaro 41 proc. visų traktorių. Anot jo, dauguma komplektuojančių dalių ir agregatų traktoriams bus pagaminti Europos Sąjungoje.

„Pavyzdžiui, varikliai yra italų „Lombardini“ bendrovės, traktoriaus kabinos – Lenkijos bendrovės „Bartesko“. Taip pat yra galimybė komplektuoti techniką su italų gamintojo „Carraro“ transmisija“, – teigė V. Žilėnas.

Jis teigė, kad Lietuvoje pagamintas traktorius bus pigesnis už gaminamus Baltarusijoje dėl logistikos ir muito mokesčių. „Baltarusijos gamykla už itališkus variklius turi papildomai  sumokėti muitą ir transporto išlaidas, o traktorius importuojant į Lietuvą dar reikia sumokėti importo mokesčius. Gaminti galingesnius traktorius mums neapsimoka, nes diduma komplektuojančių detalių, taip pat ir varikliai, yra gaminami Baltarusijoje ir Rusijoje“, – sakė verslininkas.

Anot jo, jei mažiau kaip pusė dalių bei agregatų bus iš Baltarusijos, traktorių kilmės šalį bus galima nurodyti Lietuvą.

Apie 90 proc. gamyklos darbo sudarys traktorių surinkimo darbai. Širvintų rajone bus surenkami „Belarus-320.4“, „Belarus-320.5“, „Belarus-422.1“ ir „Belarus 422.4“ modeliai. Planuojama per mėnesį surinkti 15 traktorių.

Traktoriai bus pardavinėjami Lietuvoje, taip pat pasirašyti išankstiniai susitarimai juos parduoti Čekijoje  ir Vengrijoje.

V. Žilėnas yra ir UAB „Agrodetalė“, kuri skelbiasi esanti oficiali „Belarus“ traktorių atstovė Lietuvoje, direktorius. Vykstant teisiniams ginčams dėl prekės ženklo „Belarus“ naudojimo, „Auto pirkliai“ yra pasirašę licencinę prekės ženklo naudojimo sutartį ir už parduotą produkciją moka atitinkamą mokestį. Lietuvos įmonė turi gamintojo leidimą statyti surinkimo gamyklą.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai