Kombainų sandėris vainikuotas apsilankymu gamykloje
2013-04-02

Bregancė (Italija). Šešiolika žemės ūkio bendrovių mūsų šalyje valdanti akcinė bendrovė „Agrowill Group" šių metų javapjūtei atnaujino derliaus dorojimo mašinų parką ir vienu metu įsigijo dešimt kombainų, technikos tiekėju pasirinkdama bendrovę „East West Agro" (EWA). Atsidėkodama už pasitikėjimą penktus metus Laverda kombainais Lietuvoje prekiaujanti bendrovė suorganizavo „Agrowill Group" vadovų grupelei išvyką į žemės ūkio technikos koncerno AGCO valdomą kombainų gamyklą Bregancėje, Šiaurės Italijoje

Bendrovių EWA ir „Agrowill Group" vadovai su gamyklos „Laverda" atstovais prie naujausio M 410 modelio. Dešimt šio modelio kombainų jau balandį pasieks keturias žemės ūkio bendroves mūsų šalyje

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Agrowill Group" - pirmieji naujausio modelio Laverda M 410 kombainų pirkėjai mūsų šalyje. M 410 modelio kombainas - tai naujos koncepcijos mašina, kurią gamintojai pristatė praėjusių metų rudenį parodoje „EIMA", Bolonijoje", - sakė EWA direktorius Gediminas Kvietkauskas. Jo žodžiais, dešimties kombainų užsakymas vienu metu - įmonei labai reikšmingas įvykis, teikiantis vilties šiais metais pasiekti 40 kombainų pardavimo apimtis ir artimiausiu metu pakilti į trečią vietą rinkoje pagal parduodamų kombainų skaičių. Nuo 2009 m., kai buvo Lietuvoje parduotas pirmasis naujas Laverda kombainas, dabar mūsų laukuose dirba apie 50 šių derliaus dorojimo mašinų, neskaitant ūkininkų įsigytos naudotos šio gamintojo technikos. Populiariausi mūsų šalyje M 300 serijos kombainai.

AGCO viceprezidentas bei „Laverda" derliaus nuėmimo technikos verslo generalinis direktorius Frančeskas Kvaranta (kairėje) domėjosi „Agowill Group" veikla ir ateities planais. Dešinėje - valdybos pirmininkas Vladas Bagavičius

Lietuvos rinkos svarbą ir nuolat augantį Laverda kombainų pardavimą šalyje pabrėžė ir AGCO viceprezidentas bei „Laverda" derliaus nuėmimo technikos verslo generalinis direktorius Frančeskas Kvaranta (Francesco Quaranta), skyręs laiko susipažinti ir pabendrauti su „Agrowill Group" vadovais.

Kombainų verslui - didžiausios investicijos

Prieš dvejus metus gamyklą „Laverda" galutinai įsigijus didelę žemės ūkio technikos kompanijų grupę valdančiam koncernui AGCO, Bregancė tapo pagrindiniu kombainų gamybos centru Europoje. Be Laverda derliaus dorojimo mašinų, čia kuriami Fendt, Massey Ferguson ir Challenger kombainai. Kaip pasakojo AGCO derliaus nuėmimo mašinų verslo vadovas Jensas Kristianas Otė (Jens Christian Otte), javų kombainų gamyba yra viena iš prioritetinių koncerno sričių, tad jai skiriamos ir didžiausios investicijos. Atnaujinami ir kuriami nauji derliaus dorojimo mašinų modeliai, didelis dėmesys skiriamas gamyklos cechams modernizuoti, naujausiai įrangai įsigyti. Šiemet Bregancėje duris atvėrė modernus ir erdvus prezentacijų ir mokymų centras „Agridome", pradėtas statyti naujas dažymo cechas, kuriame bus naudojama kombainų dažymo „voniose" technologija. Plečiamas ir kombainų asortimentas: pernai AGCO rinkai pristatė du naujus ir du atnaujintus modelius, šiemet - tris naujus ir šešis atnaujintus modelius. Ateityje, 2014-2016 m. laikotarpiu, planuojama sukurti 10 naujų modelių ir atnaujinti dar 13 modelių kombainus.

Be kombainų sektoriaus, AGCO dideles investicijas numačiusi skirti ir dyzelinių variklių, montuojamų visose koncerno gaminamose savaeigėse mašinose, gamybos apimtims didinti. Į Suomijoje esančią „AGCO Power" gamyklą šiemet planuojama investuoti 20 mln. eurų ir variklių gamybą padidinti nuo 38 iki 50 tūkst. vienetų per metus. „Taip pat vienas svarbiausių tikslų šiame sektoriuje - dar labiau gerinti dyzelinių variklių degalų vartojimo rodiklius", - ACGO planus atskleidė J. K. Otė.

Bendrovės EWA direktorius Gediminas Kvietkauskas (kairėje) ir AGCO derliaus nuėmimo mašinų verslo vadovas Jensas Kristianas Otė

Kombainų specialisto Danielio Seganfredo (Daniele Seganfreddo) pastebėjimu, AGCO investicijos į kombainų verslą lėmė didžiulius Laverda pokyčius. „Daug metų gamykla dirbo be didesnių naujovių. Su naujuoju M 410 modelio kombainu pristatomas naujas gamyklos įvaizdis, logotipas, atskleidžiama nauja kombainų kūrimo koncepcija", - sakė D. Seganfredas. Jis pabrėžė, kad ypatingas dėmesys skirtas kombaino išvaizdai ir dizainui tobulinti, operatoriaus darbo sąlygoms ir valdymo patogumui gerinti. Triukšmui kabinoje mažinti naudojamas dvigubas stiklas su garso nepraleidžiančia plėvele. Naujoje komfortiškoje Skyline kabinoje montuojama ergonomiška daugiafunkcė valdymo svirtis, pasvirusi 45 laipsnių kampu, kad nepavargtų ranka ir riešas. Taip pat naujovė - naujos kartos liečiamasis Tech Tuoch kompiuteris, unifikuotas su naudojamais kitose AGCO gaminamose mašinose.

Gamyklą aprodė ir naujienas pristatė kombainų specialistas Danielis Seganfredas (kairėje)

„Siekiant išvengti, kad užsienio kalbos nemokėjimas netaptų kliūtimi kombainui valdyti ir jo galimybėms išnaudoti, kompiuteryje pateikiama daugiau simbolių ir mažai teksto", - valdymo paprastumą akcentavo kombainų specialistas. Anot jo, operatoriaus darbą lengvina ir automatinės kombaino reguliavimo galimybės, pavyzdžiui, norint gauti pradinius nustatymus, tereikia nurodyti norimos kulti kultūros pavadinimą.

Investuoti į kombainus paskatino siekis dirbti efektyviau

Daugiau kaip dešimtyje rajonų apie 21,5 tūkst. ha žemės dirbančios AB „Agrowill Group" valdybos pirmininko Vlado Bagavičiaus teigimu, naujausio modelio Laverda M 410 kombainų pasirinkimą lėmė geras techninių savybių, kokybės ir kainos santykis. Jo žodžiai, rinkdamiesi derliaus nuėmimo mašinas savo valdomoms žemės ūkio bendrovėms jie sąmoningai nesidomėjo populiariausių Lietuvoje gamintojų kombainais, kurių prekinis ženklas sudaro nemažą mašinos kainos dalį.

„Nors Laverda kombainai Lietuvoje dar nėra labai žinomi, tačiau savo techninėmis charakteristikomis jie prilygsta efektyviausiems analogams rinkoje, o kai kuriais technologiniais sprendimais netgi lenkia savo konkurentus. Vienas iš pagrindinių dalykų - degalų sąnaudos, kurios, pagal gamintojo deklaruojamus duomenis, atrodo labai patraukliai, nes yra gerokai mažesnės nei kitų gamintojų kombainų. Mano įsitikinimu, tai pirmiausia lemia naudojamas variklis, taip pat kūlimo sistemos technologija, būgnų išcentravimas, svorių paskirstymas ir kiti technologiniai sprendimai", - teigė V. Bagavičius.

Pasak valdybos pirmininko, investuoti į kombainus paskatino neefektyvus turimų derliaus mašinų, kurių dauguma yra jau keliolikos metų senumo, darbas, vis didėjantys grūdų derliaus nuostoliai, prastėjantis šiaudų skleidimas. Pastaruosius dvejus metus nemažai kombainų javapjūtės metu tekdavo nuomotis, daug problemų keldavo jų techninė būklė. V. Bagavičiaus skaičiavimu, investicijos kombainams įsigyti (naudotos savo ir kredito įstaigų lėšos) turėtų visiškai atsipirkti per penkerius metus.

Siekdama užsitikrinti operatyvesnes serviso ir techninės priežiūros paslaugas ir palengvinti mechanizatorių darbą „Agrowill Group" įsigytus kombainus paskirstys keturioms žemės ūkio bendrovėms: „Želsvelės" (Marijampolės r.), Žadžiūnų (Šiaulių r.), Skėmių ir „Spindulio" (Radviliškio r.).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai