Išplėstose parodos ekspozicijose - ypač didelė technikos gama ir įvairovė
2017-03-31

Akademija (Kauno r.). Tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi..." tradiciškai gausiausia ir didžiausia žemės ūkio technikos ekspozicija - ji užima 41 tūkst. kv. m. Palyginti su praėjusiais metais, technikos ekspozicijų plotas išaugo 32 procentais. Išplėstose ekspozicijose įmonės pristato ne tik naujų modelių mašinas, bet ir kuo platesnį siūlomos žemės ūkio technikos ir įrangos asortimentą.

Generalinė parodos rėmėja bendrovė „DOJUS agro", švenčianti ir 25 veiklos metų jubiliejų, ekspozicijų plotą išplėtė maždaug 800 kv. m - atskira erdvė skirta John Deere technikai, atskira - Kuhn mašinoms, o antrojo paviljono stende pristatomi išmanieji ūkio valdymo sprendimai, padedantys optimizuoti ūkio veiklą ir mažinti išlaidas.

Pasak bendrovės produktų grupės vadovo Dangio Valaičio, kadangi įmonė švenčia jubiliejų, tai ir parodoje siekta pristatyti kuo platesnį technikos ir technologijų asortimentą, kartu pabrėžiant įmonės pastovumą ir dėmesį savo klientams. Jubiliejaus proga kiekvieną parodos dieną lankytojus džiugins John Deere technikos paradas ir ugnies bei šokių šou.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Pasak Dangio Valaičio, atnaujinto John Deere T670 kratiklinio kombaino našumą užtikrina didelio ploto aktyvios separacijos ir valymo sistemos

Bendrovės stendą puošia ir parodos medalis, skirtas kombainui John Deere T670. „Atnaujintame kombaine įdiegta nemažai pažangių sprendimų. Tai rinkoje našiausias kratiklinis kombainas, kurio didelį našumą užtikrina net 4 kv. m ploto aktyvios separacijos ir 6,3 kv. m ploto valymo sistemos", - medalininką pristato D. Valaitis, pabrėždamas, kad kombainas komplektuojamas su naujo tipo pjaunamąja. Anot jo, ši pjaunamoji jau praeitą sezoną išbandyta Lietuvos laukuose.

Taip pat D. Valaitis atkreipė dėmesį į naujos koncepcijos 9RX serijos keturių vikšrų traktorių John Deere 9570RX. Baltijos regione pirmą kartą pristatomą naująją 9RX seriją sudaro 4 modeliai nuo 470 iki 620 AG. Pasak bendrovės atstovo, šis dideliems ūkiams ir itin sunkiems darbams skirtas traktorius išplečia 9 serijos traktorių gamą: ją sudaro ne tik ratiniai, dviejų vikšrų, bet ir keturių vikšrų John Deere traktoriai.

Jubiliejinę 25 veiklos metų sukaktį švenčianti „DOJUS Agro" kiekvieną parodos dieną 14 val. lankytojus džiugina šventiniu John Deere traktorių paradu ir ugnies bei šokių šou

Bendrovės „DOJUS Agro" ekspozicijoje pristatomos ir įmonės „Western Fabrications", įkurtos Mažeikiuose, gaminamos traktorinės puspriekabės. Beje, šiomis mašinomis bendrovė prekiauja jau kelerius metus, pernai tapo vienintele prekybos atstove mūsų šalyje. Parodos lankytojai gali apžiūrėti kelių tipų puspriekabes, tarp kurių ir atnaujinto modelio mėšlo kratytuvas.

Pasak „Western Fabrications" pardavimų vadovo Mindaugo Virkučio, su horizontaliais rotoriais ir skleidimo diskais komplektuojamas kratytuvas skirtas paukščių mėšlui ir kalkėms skleisti, o jo skleidimo plotis siekia net 24 metrus.

„Šiuo dideliu 20 t kratytuvu domisi du klientai, planuojantys atvažiuoti į parodą jo apžiūrėti, tad neabejojame, kad pasirašysime ir pardavimo sutartį", - sako M. Virkutis, pabrėždamas, kad tik parodoje kratytuvas siūlomas akcijine kaina.

Bendrovės „DOJUS Agro" stende lankytojai gali apžiūrėti ir įmonės „Western Fabrications" gaminamas traktorines puspriekabes

Kaip ir kasmet, žemės ūkio technikos ir įrangos gausa išsiskiria ir bendrovės „Lytagra" ekspozicija, kurioje pristatoma per 100 įvairiausių mašinų. „Paroda - puiki galimybė koncentruotai vienoje vietoje pristatyti naujausias gamybos technologijas, moderniausias žemės ūkio mašinas, mokslo ir technikos pasiekimus", - tikina įmonės generalinis direktorius Erinijus Aksomaitis, džiaugdamasis, kad kasmet parodą aplanko vis daugiau lankytojų.

„Lytagra“ sėkmingai įgyvendina savo plėtros planus ir siekdama būti arčiau kiekvieno regiono žemdirbių plečia prekybos ir serviso centrų tinklą. Pernai atidarytas serviso centras Panevėžyje, šių metų sausį - Alytuje, kovo viduryje duris atvėrė technikos prekybos centras Kėdainiuose, numatyta plėtra ir Raseiniuose.

Bendrovės „Lytagra" generalinis direktorius Erinijus Aksomaitis (kairėje) ir komercijos direktorius Ugnius Stančiauskas parodos lankytojus kvietė atkreipti dėmesį į naują traktorių New Holland gamoje

Apžvelgdamas parodoje eksponuojamą bendrovės „Lytagra" technikos gamą, komercijos direktorius U. Stančiauskas pirmiausia atkreipia dėmesį į parodos medaliu apdovanotą lankstinį ratinį traktorių New Holland T9.700. Pasak jo, tai ypač dideliems ūkiams skirtas traktorius, prie kurio kabinami plačiabariai padargai, mažiausiai nuo 6 m darbinio pločio iki 12 m ir daugiau. Demonstracinio 700 AG traktoriaus našumu, dirbant su didelio darbinio pločio padargais, mūsų šalies ūkininkai šiemet galės įsitikinti savo laukuose.

Be plačios New Holland traktoriųgamos, bendrovė siūlo ir rėminės konstrukcijos JCB Fastrac traktorius, taip pat JCB teleskopinius krautuvus, kurių pardavimai, anot U. Stančiausko, užima maždaug 50 proc. mūsų rinkos.

Atnaujinto dizaino ir valdymo 530 AG savaeigis Krone BigX smulkintuvas

Bendrovės „Rovaltra" ekspozicijoje, kurioje puikuojasi įvairiais tarptautiniais apdovanojimais įvertinti suomiški ne tik tradicinės raudonos, bet ir juodos spalvos Valtra traktoriai, parodos medaliu puošiasi ir teleskopinis 140 AG krautuvas Merlo TF 38.10-120. Pasak „Rovaltra" direktoriaus Romualdo Trainaičio, tai daugeliu aspektų išskirtinė mašina. „Tereikia ūkininkui leisti pabandyti dirbti šiuo krautuvu ir nebereikia aiškinti jo privalumų", - sako R. Trainaitis.

Pasak bendrovės „Rovaltra“ generalinio direktoriaus Romualdo Trainaičio, teleskopiniai Merlo krautuvai šiemet sulaukė nemažo ūkininkų susidomėjimo

Jis atkreipia dėmesį į ergonomišką ant pneumatinės pagalvės sukomplektuotą kabiną, kurioje matomumas siekia net 360 laipsnių, taip pat amortizuojančią strėlę, leidžiančią dirbti gerokai lanksčiau. Krautuve montuojama hidrostatinė transmisija, maksimalus jo greitis siekia 40 km/val. Pristatytas krautuvas 3,8 t krovinį gali kelti į 10 m aukštį, be to, jis gali tempti net 20 t krovinį. Gamintojas siūlo nuo 70 iki 150 AG krautuvus, kurių didžiausios strėlės ilgis 25 metrai.

Teleskopinio krautuvo Merlo TF 38.10-120 techniniai sprendimai įvertinti parodos „Ką pasėsi...2017" medaliu

„Dirbant darbus, kur daug dulkių, pavyzdžiui, tvarkant šieną, šiaudus, gaminat kombinuotuosius pašarus, ypač pasiteisina ventiliatoriaus reverso įranga. Tereikia paspausti vieną mygtuką ventiliatoriaus reversui įjungti ir iš sistemos pašalinamos visos susikaupusios šiukšlės ir dulkės", - aiškina bendrovės vadovas, neslėpdamas, kad net 5 Merlo teleskopinius krautuvus įsigijo viena kombinuotuosius pašarus gaminanti bendrovė.

R. Trainaičio teigimu, teleskopiniai krautuvai šiemet viena iš paklausiausių mašinų, jau parduoti 7 vienetai, ir parodoje eksponuojamas krautuvas iš karto iškeliaus pas savo naujuosius šeimininkus į Griškabūdžio žemės ūkio bendrovę.

MŪ inf.

Apie kitų įmonių techniką ir parodoje pristatytas naujoves skaitykite kitos savaitės publikacijose.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai