Įmonės gimtadieniui - rekordinis traktorių paradas (Nuotraukų galerija)
2014-09-29

Panevėžys. Aukštaitijos sostinėje surengtas Zetor traktorių paradas, kurio metu užfiksuoti du Lietuvos rekordai: „Gausiausia važiuojanti traktorių vilkstinė" ir „Masiškiausias vienarūšių traktorių susibūrimas". Šiuo paradu bendrovė „Specagra" pažymėjo 15 metų veiklos sukaktį.

Parado organizatoriai siekė, kad į šventę atvyktų bent 100 traktorių. Iš Panevėžio, Rokiškio, Joniškio, Pasvalio, Pakruojo, Biržų, Kėdainių, Ukmergės, Anykščių rajonų atvažiavo net 115 ūkininkų. Šešis šimtus metrų išsitęsusi vilkstinė garsiai signalizuodama, palydima mojuojančių ir fotografuojančių miestelėnų, riedėjo 5,6 km Klaipėdos, A. Baranausko, Elektros ir Vasario 16-osios gatvėmis nuo „Babilono" prekybos ir pramogų centro iki „Cido" arenos. Organizatoriai tikisi, kad didžiausias Zetor traktorių paradas pasaulyje pateks į Gineso rekordų knygą.

LYTAGRA 19 07 04 mob

„Specagros" 15 metų veiklos jubiliejaus šventėje užfiksuoti du Lietuvos rekordai

„Nenorėjome tradicinio bendrovės gimtadienio su tortais ir šampanu. Norėjome švęsti kartu su savo klientais ūkininkais, partneriais ir visa Panevėžio bendruomene bei svečiais", ‑ renginio sumanytojas Karolis Misevičius neabejojo, kad Zetor traktorių paradas šurmulingai pagyvino tuo pat metu vykusią XIX tarptautinę verslo ir pasiekimų parodą „EXPO Aukštaitija".

Įspūdinga raudonų traktorių kolona nusidriekė 600 metrų

Vilkstinę per miestą vedė autobusu riedėjęs „Panevėžio garso" orkestras ir seniausias Lietuvoje Zetor 25, pagamintas 1950 metais. Šis traktorius dar tebėra geras pagalbininkas ūkyje. Simboliškai 100‑asis vilkstinės dalyvio numeris atiteko vos prieš dvi savaitei pirktai 100 AG žemės ūkio mašinai. Tarp raudonų čekiškų traktorių išsiskyrė dvi tamsiai pilkos ir viena juoda. Tai specialūs modeliai, kurie buvo ruošiami parodoms arba pagal specialius ūkininkų užsakymus.

„Lietuvoje esame pardavę daugiau kaip 800 Zetor traktorių, tokį skaičių, kokį šiandien matome Panevėžyje, paprastai parduodame per metus, netgi iki 130‑ies, o šie metai ypač geri. Pardavimai priklauso nuo ES paramos, pieno ir grūdų supirkimų kainų, derliaus", ‑ sako bendrovės „Specagra" direktorius Renaldas Pelanis.

„Specagra" direktorius Renaldas Pelanis sako, kad Zetor traktorius renkasi tiek stambios žemės ūkio bendrovės, tiek vidutinių ūkių savininkai

R. Pelanio žodžiais, Zetor technika tinka įvairaus dydžio ūkiui. Patikimi, universalūs, paprasti ir ekonomiški - taip žemdirbiai apibūdina šiuos kompanijos traktorius. „Galime pasiūlyti traktorius iki 150 AG. Tokio galingumo „arklys" sėkmingai atlieka transportavimo, krovimo, purškimo darbus stambiuose ūkiuose, o vidutiniuose ir smulkiuose pajėgia dirbti visus darbus. Tarkim, stambi Pasvalio rajono Tetervinų ŽŪB renkasi Zetor, šiandien parade dalyvauja net penki jų traktoriai. Smulkiuosiuose ūkiuose, laikančiuose apie 20 karvių, populiarūs 80 AG modeliai", ‑ teigia R. Pelanis.

Šie čekiški traktoriai gaminami jau 68 metus ir parduodami 43 šalyse, 5 žemynuose. Nuo 1946 m. parduota daugiau kaip 1,2 mln. Zetor traktorių. Juos žemdirbiai vertina dėl gero kainos ir kokybės santykio. „Specagra" nuo 2006 metų yra oficiali Zetor traktorių gamintojų atstovė Lietuvoje.

Pagal specialius užsakymus ir parodoms kartais gaminami ne tik įprastos raudonos spalvos traktoriai

Aistė Deveikienė, vienintelė parade traktorių vairavusi moteris, nepagailėjo laiko į Panevėžį atvažiuoti iš Anykščių rajono. Šis ekipažas buvo ir moteriškiausias, mat Aistė važiavo su šeimos draugų dukrele. „Tai tėčio, Valentino Karaliūno traktorius. Pirmą kartą dalyvauju tokiame renginyje, todėl įdomu viskas: kas vairuoja, ką vairuoja, kodėl rinkosi būtent tokį modelį", ‑ džiugesio neslepia jaunoji ūkininkė.

Anykščių rajono ūkininkė Aistė Deveikienė tėčio traktoriumi ūkyje dirba visus darbus

Aistė prieš ketverius metus išlaikė egzaminus, įgijo teisę vairuoti traktorių ir ūkyje atlieka įvairius darbus. V. Karaliūno valdose tai vienintelis Zetor traktorius. Nors jį įsigijo tik pavasarį, jau spėjo įvertinti privalumus. „Labai erdvi kabina, todėl patogu dirbti, galios pakanka visiems darbams. Prikabinus keturių korpusų plūgą, galima sėkmingai arti. Vasarą į elevatorių vežiojau grūdus su priekaba. Traktorius puikiai tinka žolei pjauti ir smulkinti. Kol kas gedimų nebuvo, reikėjo tik konsultacijos, likome patenkinti labai geru aptarnavimu", ‑ teigia Aistė.

Valentinas Karaliūnas su dukra ir sūnumi turi apie 550 ha žemės. Nors ūkiai atskiri, dirba bendrai, nes taip efektyviau, augina kviečius, kvietrugius, miežius, grikius, žieminius bei vasarinius rapsus. „Derliaus nuėmimas baigtas, sėja baigta, šventei parinktas labai tinkamas laikas", ‑ šypsosi A. Deveikienė.

Vladas Sinkevičius iš Rokiškio rajono Zetor traktorių įsigijo vos prieš dvi savaites. „Šimto arklio galių pirkiniui simboliškai atiteko 100 parado dalyvio numeris. Renginys nustebino - toks skaičius Zetor traktorių vienoje vietoje atrodo labai įspūdingai", ‑ sako rokiškietis.

Vladas Sinkevičius iš Rokiškio rajono Zetor traktorių pasirinko dėl gero kainos ir kokybės santykio ir įsigijo vos prieš dvi savaites

Kol kas ūkininkas su naujuoju traktoriumi nedirbo sunkių darbų, į ganyklas vežė galvijams vandenį. Po savaitės kitos ketina pradėti arti dirvas, kultivuoti ir sėti, gabenti šieno ritinius. Kartu su drauge ūkininkaujantis vyras turi per 30 galvijų, ir mano, kad pasirinktas modelis ūkyje pasiteisins. „Prieš pirkdamas domėjausi įvairiais variantais. Pagal kainą Zetor traktoriai patys ištvermingiausi, detalės taip nėra brangios. Mano brolis jau šešerius metus turi šios kompanijos traktorių ir juo nesiskundžia", ‑ teigia Vladas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai