Geriausio metų traktoriaus konkurse - nauji vardai
2014-05-13

Nica (Prancūzija). Aštuonioliktąjį kartą organizuojamas konkursas „Metų traktorius 2015" oficialiai prasidėjo praėjusią savaitę, kai žemės ūkio technikos kompanijos pristatė pretendentus į geriausio traktoriaus rinkimų finalą. Dvidešimt trijų šalių žurnalistams pateiktos 15 modelių techninės savybės. Iš pristatytų dešimties lauko traktorių į finalą pateks 7, o iš penkių specializuotų - 4. Finalistai paaiškės birželio pabaigoje.

Dėl konkurso taisyklių (nauji modeliai šiemet turi būti pradėti gaminti serijiniu būdu) ir kitų priežasčių šiemet savo kandidatų nepasiūlė kompanijos BSC, „Kubota", „Landini", JCB ir „Goldoni", tačiau dalyvauti konkurse po pertraukos panoro „Valtra" ir „Challenger". Be pastarųjų įmonių pretendentus gauti „Metų traktoriaus 2015" ir geriausio specializuoto traktoriaus titulus taip pat pristatė SDF grupė, „Claas", „Massey Ferguson", „New Holland", „Case IH", „Steyr", „Fendt", „John Deere", AEBI ir „Antonio Carraro". Pagal susitarimą su kai kuriomis kompanijomis tam tikrų modelių pavadinimai ir techninės savybės nebus viešinamos, kol neįvyks oficialus naujovių pristatymas.

Šiemet, kaip niekad iki šiol, dauguma pristatytų lauko traktorių - didelės galios mašinos. Kompanijos konkurso finalui pasiūlė Deutz Fahr 9340 TTV, Valtra S 374, Challenger MT700E, Fendt 900 Vario S4, John Deere 7310 R, Steyr Profi CVT, Massey Ferguson 8737. „Claas", „Case IH" ir „Same" kompanijų prašymu iki oficialaus pristatymo apie pasiūlytus kandidatus bus viešinama ne visa informacija.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Į konkurso finalą po pertraukos savo kandidatus pasiūlė kompanijos „Valtra" ir „Challenger" (nuotr. viršuje - maksimalios 400 AG Valtra S 374, apačioje - Challenger MT700E, kurio didžiausia galia siekia 438 AG)

Pasak rinkimų koordinatoriaus Fabijaus Dzamerečio (Fabio Zammaretti), per 17 metų konkurso finale buvo iš viso 102 lauko ir 75 specializuoti traktoriai. „Turėjome galimybę iš arti stebėti traktorių progresą, - sveikinimo kalboje pabrėžė F. Dzameretis. - Per tiek metų dauguma žurnalistų įgijo nemažai patirties ir žinių, kurios labai praverčia vertinant ir atrenkant finalo vertus traktorius".

Fabijus Dzameretis priminė, kad vertinant traktorius, bus atsižvelgta į variklio, transmisijos, hidraulinės sistemos savybes, elektroniką, dizainą, kabiną, inovatyvumą, kainos/galios santykį ir kitas technines savybes

Praėjusiais metais tarptautinė žemės ūkio leidinių žurnalistų komisija geriausiu iš septynių pretendentų pripažino kompanijos „Claas" traktorių - Claas Axion 850. Auksinio traktoriaus nominacija už dizainą atiteko Lamborghini 130 Nitro. Geriausiu specializuotu traktoriumi buvo pripažintas Aebi Viatrac VT 450 Vario.

Dauguma renginyje dalyvavusių kompanijų atstovų pabrėžė, kad dalyvauti geriausio traktoriaus rinkimuose - ne tik prestižo reikalas. „Geriausio traktoriaus titulą mes labai vertiname. Tai suteikia tam tikro svorio ir pačiam modeliui, ir kompanija", - sakė bendrovės „Claas" produktų, rinkodaros ir pardavimų vadovas Gilsas Majeras (Gilles Mayer). Traktorių rinkimai - tam tikras iššūkis ir vienas iš technikos reklamos priemonių.

Tarptautinei žurnalistų komisijai buvo pristatyti pretendentai į konkursą „Metų traktorius 2015"

Treti metai konkursą remia padangų žemės ūkio technikai gamintoja „Trelleborg". Pasak kompanijos žemės ūkio ir miško padangų skyriaus prezidento Paolo Pompėjaus (Paolo Pompei), traktoriai be padangų nevažiuotų, todėl nieko stebėtino, kad pagrindiniu konkurso rėmėju tapo padangas gaminanti įmonė. „Esame nusiteikę ilgalaikiam bendradarbiavimui su konkurso organizatoriais. Žemės ūkio technikos progresas aktualus visiems - siekiama su mažiau pagaminti daugiau. Tobulindami padangas, šiuo principu vadovaujamės ir mes", - pabrėžė P. Pompėjus.

Pasak Paolo Pompėjaus, kompanija „Trelleborg" nusiteikusi ilgalaikiam bendradarbiavimui su konkurso „Metų traktorius" organizatoriais

Naujų rinkimų nugalėtojas, geriausio dizaino ir geriausias specializuotas traktorius bus paskelbtas lapkričio 12-16 dienomis Bolonijoje (Italija) vyksiančioje tarptautinėje parodoje EIMA. Konkurso finalistai paaiškės birželio pabaigos, kai bus apdoroti balsavimų rezultatai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai