Gausiam žolės derliui - nauji mašinų modeliai (fotogalerija)
2014-05-23

Špelė (Vokietija). Ankstyvas pavasaris subrandino gausų žolės derlių. Kai kuriose šalyse pievos pjaunamos jau antrą kartą. Pasirinkus bet kokią žolės konservavimo technologiją, sklandi pašarų gamyba bene labiausiai priklauso nuo žolės dorojimo ir pašarų ruošimo technikos.

Praėjusią savaitę Vokietijos kompanija „Krone" 120-iai žurnalistų iš 21 pasaulio valstybės viename Olandijos ūkių demonstravo naujoves, kurios buvo pristatytos rudenį Hanoveryje vykusioje parodoje „Agritechnica". Nauji Krone mašinų modeliai skirti ir žemės ūkio paslaugas teikiančioms įmonėms, ir stambiems, ir šeimos ūkiams.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Į tarptautinę spaudos konferenciją atvyko 120 žurnalistų iš 21 pasaulio valstybės

Žurnalistams suorganizuota ekskursija po modernią gamyklą, kurioje per metus surenkama 25 tūkst. Krone mašinų

Asortimento naujovės

Šį sezoną „Krone" išplėtė savaeigių smulkintuvų asortimentą 2 naujais šiek tiek mažesnio galingumo modeliais: Big X 480 (maksimali 489 AG) ir 580 (maksimali 585 AG). Mažesniuose Big X modeliuose įrengtas tokio pat veikimo principo kaip ir didžiosiose mašinose, tik šiek tiek mažesnio (660 mm) skersmens smulkinimo būgnas su 20, 28 arba 40 peilių. Traiškymo ritinėlių skersmuo 250 mm.

Standartiškai savaeigėse mašinose montuojama sistema VariStreem užtikrina optimalų smulkinimo aparato darbą net ir tuo atveju, jei žolės masės srautas yra netolygus. Tai taupo degalus. Be to, dozatoriui užsikimšus žolės mase, neišjungus variklio, galima atjungti masės padavimo sistemą ir įjungti atbulinių sūkių mechanizmą. Pašarų smulkinimo kombainuose montuojami Mercedes Benz (MTU) 6 cl., atitinkamai 12,8 ir 15,6 l darbinio tūrio varikliai, atitinkantys galutinius Tier 4f deginių emisijų reikalavimus.

Naujų Big X modelių degalų bako talpa iki 1 500, AdBlue tirpalo - 130 l, siloso konservantui skirtas 200 l rezervuaras

Praėjusį rudenį vykusioje parodoje „Agritechnica" kompanijos „Krone" inžinierių sukurta sistema LaserLoad įvertinta sidabro medaliu. Ji automatiškai pagal skenerio gaunamus vaizdus ir specialius algoritmus reguliuoja susmulkintos masės iškrovimo sraigės pakreipimo kampą, kad priekaba būtų pildoma be nuostolių. Naujovė leidžia operatoriui, dirbančiam su savaeigiais smulkintuvais Big X, koncentruotis į pjaunamąją, nesižvalgant atgal ir nesirūpinant, ar smulkinama masė byra pro šalį ant žemės.

Pieno ūkių šeimininkai turėtų gerai įvertinti ir dar vieną kompanijos „Krone" naujovę. Silosą rinktuvinėmis priekabomis gaminantys pieno ūkių šeimininkai nuo šiol negaiš laiko peiliams galąsti. Rinktuvinėse priekabose integruota peilių galandinimo sistema, kuri nereikalauja jokios papildomos įrangos. Prijungus prietaisą tiesiog prie hidraulinio variklio, pagaląsti 32 peilius užtrunka vos kelias minutes.

Krone ZX rinktuvinių priekabų peiliams pagaląsti tereikia kelių minučių


Patobulinti ir Lietuvoje populiarūs Krone Comprime presai, kurių konstrukcija dar labiau sustiprinta, kad mašina galėtų dirbti itin sudėtingomis sąlygomis. Naujuose Comprima X-treme presuose, palyginti su ankstesniais modeliais, įrengtas gerokai platesnis šoninis varantysis diržas, kuris gali būti ilgiau eksploatuojamas, rinktuvas sukasi didesniu greičiu. Dėl šių įdiegtų sprendimų mašina dirbas našiau ir greičiau surenka žolės masę.

Comprima X-treme presai-vyniotuvai pritaikyti dirbti sudėtingomis sąlygomis

Baltijos šalyse populiarūs ne tik ritinių presai. Lyderio pozicijas Lietuvoje užima ir Krone stačiakampių ryšulių presai. Pasak kompanijos „Krone" atstovo Baltijos šalyse Edgaro Apanavičiaus, pernai Lietuvoje parduoti 5 stačiakampių ryšulių presai, visi - pagaminti kompanijoje „Krone".

Šią techniką ypač vertina tie, kurie verčiasi granulių iš šiaudų gamyba. Naujos kartos KroneBig Pack HDP II stačiakampių ryšulių presai yra sustiprintos konstrukcijos. Jie gali presuoti iki 10 proc. tankesnius, palyginti su ankstesniais modeliais, apie 600 kg sveriančius ryšulius. Be to, priklausomai nuo mašinos modelio ryšuliai gali būti vyniojami aštuoniomis, o ne šešiomis špagato virvėmis. Operatorius be jokių papildomų įrankių gali pasirinkti smulkinimą 26 arba 13 peilių.

KroneBig Pack HDP IIpresuose gali būti įrengti drėgmės matuokliai ir svarstyklės ryšuliams sverti

Dideliems ūkiams skirta ir naujos vadinamosios drugelio kombinacijos žoliapjovės Easy Cut. su trimis Easy Cut žoliapjovėmis, iš kurių viena 3,6 m darbinio pločio su metaliniu plaušintuvu arba maigytuvu jungiama traktoriaus priekyje (Easy Cut FCV arba FCR) ir dvi po 8,7 m darbinio pločio gale (Easy Cut B 870 Collect CV), galima pasiekti 9 m pjovimo plotį. Šio modelio galinės žoliapjovės gaminamos su transporteriais, kurie gali būti naudojami vietoje grėblio. Žolė sumetama į vieną sąvalką be grėbimo ir rizikos masę užteršti žemėmis. Skaičiuojama, kad dėl 1 proc. žemių silosuojamoje žolėje galima prarasti 100 l pieno, nes suprastėja siloso kokybė.

Vadinamoji drugelio kombinacija žolę pjauna 9 m pločiu

Asortimento naujovė - 15,3 m darbinio pločio 16 rotorių prikabinamą vartytuvas KWT 1600

Reikšmingas augimas

Ketvirtos Kronė (Krone) šeimos kartos valdoma kompanija garsi ne tik pašarų ruošimo mašinomis. „Krone Group" valdo ir vilkikų priekabų gamybos verslą. Praėjusieji finansiniai metai „Krone Group" buvo sėkmingi abiejose srityse. Bendroji apyvarta išaugo 7 proc. - nuo 1,39 mlrd. eurų (4,8 mlrd. litų) iki 1,5 mlrd. eurų (beveik 5,2 mlrd. litų). Didžioji dalis (70 proc.) Krone mašinų parduota užsienio rinkose, 30 proc. - realizuota Vokietijoje.

Pasak kompanijos vairą į savo rankas perėmusio Bernardo Kronės (Bernard Krone) jaunesniojo, įkūrėjo anūko, praėjusiais finansiniais metais (2013/2014) parduota rekordiškai daug ir žemės ūkio mašinų: jų apyvarta išaugo nuo 512 mln. eurų (1,77 mlrd. litų) iki 564 mln. eurų (1,95 mlrd. litų).

Trečdalis technikos parduota Vokietijoje, apie 21 proc. - centrinėje Europoje, apie 3 proc. - Skandinavijos šalyse, 17 proc. - Rytų Europoje ir apie 30 proc. - užjūrio rinkose (JAV, Japonijoje, Australijoje, Naujoje Zelandijoje, Kinijoje ir kitose valstybėse). „Maitinti žmones ir pervežti krovinius - tai du svarbiausi šiandieninės visuomenės iššūkiai. Mes jaučiamės stiprūs jų akivaizdoje", - įsitikinęs B. Kronė. Per pastaruosius trejus metus „Krone" žemės ūkio mašinų pardavimas padidėjo 70 proc., t. y. augo daugiau kaip 20 proc. kasmet.

„Žemės ūkį mes prilyginame saulėtekiui. Anglų patarlė gerai atspindi žemės ūkio svarbą: „Nėra ūkininko, nėra maisto, nėra ateities", - pabrėžė Bernardas Kronė tarptautinėje Špelėje vykusioje spaudos konferencijoje

Pastaraisiais metais kompanija „Krone" į įmonės plėtrą Špelėje investavo iš viso 40 mln. eurų (138,4 mln. Lt). Pernai pastatytas naujas mokymų centras, modernus savaeigių smulkintuvų Big X surinkimo cechas, kurio pajėgumai - 600 mašinų per metus (senajame buvo surenkama dvigubai mažiau - 300). Šią vasarą duris atvers ir naujas administracijos pastatas bei technologijų centras. Per metus Špelėje ir kitose mokymo vietose apmokoma beveik 4 000 žmonių. Mokytojais dirba 10 „Krone" specialistų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai