EWA pajamos išaugo beveik 2 kartus iki 23 mln. eurų
2017-02-09

Kaunas. Nauja ir naudota žemės ūkio technika ir grūdų sandėliavimo įranga prekiaujanti bei techniką aptarnaujanti bendrovė „East West Agro", preliminariais duomenimis, pernai gavo 23 mln. eurų pajamų - 92 proc. daugiau nei 2015 metais, kai įmonės pajamos buvo 12 mln. eurų.

Bendrovės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) pernai siekė 2,4 mln. eurų (2015 metais - 1 mln. eurų), teigiama „East West Agro" pranešime.

Pasak „East West Agro" vykdomojo direktoriaus Dano Šidlausko, tokius finansinius rodiklius lėmė ženkliai išaugusi žemės ūkio technikos, ypač traktorių, kuriais bendrovė pradėjo prekiauti 2016-ųjų pradžioje, paklausa.

KWS 21 07 01 mob

„Kas dešimtas pernai Lietuvoje parduotas naujas traktorius išriedėjo iš mūsų sandėlio. Tokie rezultatai pirmaisiais traktorių prekybos metais nuteikia labai pozityviai. Matome, kad vis daugiau Lietuvos ūkių nori dirbti su geriausios kokybės įranga ir investuoja į naują, našesnę techniką, todėl šiemet prognozuojame, kad vien traktorių pardavimai gali augti trečdaliu", - pranešime teigia Danas Šidlauskas

Bendrovės duomenimis, pernai iš viso parduota virš pusės tūkstančio įvairios ūkio technikos - 50 proc. daugiau negu 2015 metais. Labiausiai lūkesčius viršijo „East West Agro" atstovaujamo prekės ženklo „Massey Ferguson" traktorių pardavimai - vietoj planuotų 100 buvo parduota 140 vienetų.

Kauno rajone įsikūrusi „East West Agro" per artimiausius dvejus metus planuoja atidaryti penkias atstovybes skirtinguose Lietuvos regionuose. Šiai plėtrai numatoma skirti apie 2 mln. eurų investicijų.

„Sąlygos verslui yra palankios. Šiuo metu ruošiamės plėtrai Lietuvoje - pavasarį alternatyviojoje akcijų biržoje „First North" pasiūlysime savo akcijų ir taip pritrauksime kapitalo, kurio dalį skirsime naujų technikos priežiūros ir prekybos centrų Lietuvoje atidarymui. Jau dairomės ir tinkamų patalpų, ir naujų darbuotojų", - teigė D. Šidlauskas.

Šiuo metu „East West Agro" aptarnauja daugiau kaip 6 tūkst. ūkininkų ir žemės ūkio įmonių visoje Lietuvoje. Bendrovėje dirba 50 darbuotojų.

EWA, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai