ES žemės ūkio technikos gamintojai tikisi gerų metų
2013-05-24

Briuselis. Europos Sąjungos žemės ūkio technikos gamintojų organizacija pristatė bendrą padėtį Europos žemės ūkio technikos rinkoje, apimančioje žemės dirbimo, tręšimo, sėjos ir augalų apsaugos mašinas. Apžvalgoje pateikiamos ir rinkos plėtros prognozės.

Sėjos, tręšimo, augalų apsaugos ir žemės dirbimo technikos pardavimai Europoje per 2009-2012 metus išaugo 15 procentų. Šis augimas paaiškinamas aukštomis žemės ūkio produkcijos kainomis, naujų rinkos produktų įvairove ir inovacijų gausa. Ypač didelius pokyčius rinkoje paskatino tiksliojo ūkininkavimo technologijos ir elektroninės jungties ISOBUS sukūrimas (ISOBUS - tai standartizuota įranga, sujungianti traktorių, kabinamą žemės ūkio mašiną ir kompiuterinę sistemą ir perduodanti duomenis tarp traktoriaus ir mašinos).

2013-ųjų rinkos prognozė

Žemės ūkio techniką gaminančios kompanijos mano, kad ūkininkų investicijos į žemės dirbimo, tręšimo, sėjimo ir augalų apsaugos mašinas 2013 metais bus didelės, bent jau ne žemiau praėjusių metų lygio, kai pardavimai paaugo 5 proc. Derlingumo didėjimas ir siekimas efektyviai naudoti išteklius bei darbo priemones, pavyzdžiui, tiksliojo ūkininkavimo technologijų diegimas, labiausiai skatina investuoti į naują techniką. Didžioji dalis ūkininkų įsigytų augalų apsaugos, sėjimo ir tręšimo mašinų yra aprūpintos elektronika, vis daugiau transporto priemonių valdoma naudojant GPS.

Pagrindinės rinkos

Didžiausioje Europos rinkoje - Prancūzijoje - tikimasi didesnio kiekio užsakymų naujai technikai. Daugelyje kitų stambių rinkų, pavyzdžiui, Vokietijoje, Lenkijoje ir Rusijoje visada dominuoja teigiamos tendencijos. Europos žemės ūkio technikos gamintojų asociacijos (CEMA) kas mėnesį rengiamų apklausų rezultatai rodo, kad daugiau nei pusė sektoriaus įmonių apibūdina padėtį kaip gerą arba labai gerą, o beveik kas antras gamintojas per artimiausią pusmetį tikisi apyvartos augimo.

Dojus agro 19 09 10

ES žemės ūkio technikos rinkos dinamika 2009-2012 m., mln. JAV doleriųAugalų apsaugos mašinos

Akcentuojama, kad vis ryškesnė yra savaeigių purkštuvų paklausa, ūkininkai pageidauja vis didesnio jų tikslumo. Mašinų darbo efektyvumas užtikrinamas didinant jų darbinį plotį, judėjimo greitį ir sumažinant augalų apsaugos produktų išeigą 1 ha. Pagrindinė šių mašinų rinka Europoje yra Prancūzija.

Sėjamosios ir tręšiamosios

Didelės paklausos tikisi kombinuotųjų mašinų, kurios atlieka keletą operacijų (pavyzdžiui, sėjimo ir trąšų įterpimo) vienu važiavimu, gamintojai. Dar vienas kombinuotųjų mašinų privalumas - juose įrengta svėrimo įranga.

Sėjamųjų su mineralinių trąšų įterpimo įtaisais naudojimas yra šiuolaikinė šios produktų grupės tendencija. Gamintojams keliamas uždavinys sumažinti šių mašinų ašių apkrovas, kurios vis didėja.

Gamintojai sutaria dėl nuomonės, kad didelio darbinio pločio sėjamosios visiškai patenkins Vidurio ir Rytų Europos regiono žemdirbių poreikius. Kombinuoti įrenginiai leidžia net prastomis oro sąlygomis ir per trumpą laiką paruošti ariamą žemę ir ją apsėti. Didele inovacija trąšų barstytuvų segmente laikoma svėrimo įranga, kuri Skandinavijoje ir Vokietijoje yra įrengta pusėje visų naujų tręšimo mašinų. Šiuo metu Europoje trečdalyje tręšiamųjų sumontuota svėrimo įranga.

Žemės dirbimo mašinos

Per pastaruosius metus smarkiai išaugo plūgų (daugiau kaip 20 proc.) pardavimai, daugiausia Prancūzijoje ir Lenkijoje. Tai susiję su išaugusia didelės galios traktorių, įskaitant ir daugiau kaip 400 AG, prekyba. Nedidelio augimo gamintojai tikisi ir 2013 m.

Iš kitų tendencijų išskiriama auganti gilaus žemės dirbimo mašinų su didesnio skersmens lėkštėmis paklausa; prognozuojamas aktyvus StripTill (neariamosios žemdirbystės, derinančios tiesioginę sėją ir ištisinį žemės dirbimą) žemės dirbimo technologijų plitimas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate Lietuvos žemės ūkio plėtrą, atsižvelgdami į 15 metų narystę Europos Sąjungoje?
Orai