Domina ir mažos, ir didelės mašinos
2015-03-31

Akademija (Kauno r.). Tris dienas trukusi paroda „Ką pasėsi...“ sutraukė minias lankytojų. Žemdirbiai pirmiausiai suko į rekordiškai didelį plotą užimančios žemės ūkio technikos ekspozicijas. Šiemet naujovių netrūko nei dideliems, nei mažiems, o dėl ankstyvo pavasario kai kurias mašinas ūkininkai suskubo nupirkti dar iki parodos.

Lietuviško kapitalo įmonė „Laumetris“ kiekvienoje parodoje demonstruoja iki šiol nematytų mašinų, tačiau šiemet vieno gaminio nepavyko atgabenti. „Pavasaris prasidėjo maždaug 2 savaites anksčiau. Kai kurie ūkininkai jau išvažiavo į laukus ir išpirko visus, kiek buvome pagaminę lygintuvus, - sakė „Laumetrio“ komercijos direktorius Jonas Putna. - Mums patiems tai buvo labai netikėta“.Jono Putnos teigimu, ar gaminys vykęs parodo jo populiarumas pavasarį

Tik praėjusioje parodoje pademonstruoti lietuviški lygintuvai, J. Putnos nuomone, leidžia dirvą paruošti sėjai mažiausiomis sąnaudomis. „Dirvą paruošti sėjai galima įvairiais būdais. Ūkininkas turi pats apskaičiuoti, kuris padargas darbą padarytų mažiausiomis sąnaudomis, - aiškino įmonės komercijos direktorius. - Pavasarinis dirbimas skiriasi nuo rudeninio, žemė pailsėjusi, ji kitaip skyla, žymiai lengviau trupa. Svarbu pataikyti įdirbti, kai tinkamiausias drėgmės režimas ir laikas.“

J. Putnos nuomone, jei sąlygos tinkamos, pigiausia dirvą paruošti sėjai lygintuvu, kuris turi dvi eiles įstrižai pritvirtintų kaltų ir gale akėčias: „Vieną kartą pravažiavus ir arimą palygini, ir žemę sutrupini.“ Lietuviški lygintuvai gali būti nuo 5 iki 9 m darbinio pločio. Pasak J. Putnos, iki pavasario parduoti visi 10 pagamintų lygintuvų.„Laumetrio“ asortimento naujovė - 10 m darbinio pločio kultivatorius, skirtas didesniems ūkiams. Šiam padargui reikia apie 300 AG traktoriaus

Pirmą kartą parodoje buvo pristatytos ir plastikinės vandens talpyklos. „Rezervuarai vokiški, atsparūs agresyvioms medžiagoms, o visa kita ir surinkimas - mūsų darbo", - naujovę pristatė J. Putna. Talpyklos gali būti naudojamos tada, kai pasėlius reikia greitai nupurkšti. Kad nereikėtų su purkštuvų važinėti, jose gali būti paruošiamas cheminis tirpalas ar ištirpinamos trąšos. Mašina gali pati pritraukti vandens iš telkinio.

LYTAGRA 19 07 04 mob„Laumetryje" gaminamos talpyklos gali būti nuo 6 iki 20 kub. m talpos

J. Putnos teigimu, paklausa lietuviškai žemės ūkio technikai praėjusiais metais išliko stabili: „Tai, kad ūkininkai negalėjo pasinaudoti europine parama, mums išėjo į naudą. Mūsų gaminama technika yra pigesnė. Nemažai atlikome remonto darbų". Prie Kėdainių įsikūrusios įmonės pajėgumai didesni. Pasak jo, esant daugiau užsakymų, nesudėtinga būtų dirbti 2 pamainomis, nebūtų problemos ir dėl darbuotojų. „Gamybą galėtume išplėsti, todėl ieškome naujų rinkų", - tvirtino J. Putna.

Lietuviškais gaminiais jau prekiaujama Latvijoje, Estijoje. Praėjusiais metais „Laumetris" savo produkciją pristatė Švedijoje ir Suomijoje vykusiose parodose. „Turime savo atstovus šiose šalyse ir Norvegijoje. Vedame derybas su viena Danijos įmone", - planais dalijosi J. Putna, pridurdamas, kad šį rudenį pirmą kartą lietuviška produkcija bus pristatyta didžiausioje žemės ūkio technikos ir technologijų parodoje „Agritechnica". „Ieškome duonos kitur, nes tikime mūsų gaminamos technikos kokybe. Be to, žengti į tarptautinę areną padrąsino ir sėkminga prekybos pradžia Skandinavijos šalyse", - teigė J. Putna.

Praėjusių metų pardavimais nesiskundžia ir Šakių rajono įmonė „Audrokesta". „Pardavėjai, kurių didžiąją asortimento dalį sudaro ne savaeigė technika, dėl nepatvirtintų ES fondų nukentėjo mažiau. Mes žemės dirbimo ir sėjos technikos pardavė panašiai tiek pat, kiek ir 2013-aisiais", - praėjusių metų rezultatais nesiskundžia „Audrokestos" direktorius Audrius Mockaitis.

„Audrokesta" prekiauja vokiška kompanijos „Horsch" technika, tačiau esminių naujovių gamintojas šiemet nepateikė. „Didžiausios naujienos bus pristatytos rudenį Hanoveryje, parodoje „Agritechnica“. Turime vieną naują mašiną, kurios, deja, į parodą nespėjome atvežti", - teigė A. Mockaitis. Kaip ir dauguma kompanijų, „Horsch" inžinieriai dėmesį koncentruoja į su tręšimu susijusias inovacijas.

Kompanija sukūrė Partner HT sistemą, kurią galės įsigyti ir Lietuvos ūkininkai. Pasak kompanijos „Horsch" atstovo Lietuvoje Nerijaus Žukausko, Partner HT - tai traktoriaus gale kabinamas bunkeris, prie kurio dar galima prijungti skutiklį.

„Bunkeris padalytas į 2 dalis. Jo talpa 2 800 l (60/40 proc.). Tokia sistema suteikia galimybę, dirbant su skutikliu įterpti ir trąšas. Be to, jei reikia, galima įterpti ir trąšų, ir sėklų", - naujovę pristatė N. Žukauskas. Tręšdami tokiu būdu sutaupome nemažai trąšų, be to, jos skleidžiamos ne pakrikai, o juostomis, 2 gyliais (10 ir 20 cm gylyje).

Bunkeris Partner HT dalį trąšų kiekio terpia 10, dalį  - 20 cm gylyje

Didžiausia bendrovės „Agrokoncerno technika" naujovė - Versatile traktorius su keturiais vikšrais. Pasak įmonės direktoriaus Donato Višniausko, 550 AG traktorius skirtas sunkiems žemės darbams. Jame montuojamas 6 cl. Cumins variklis, kuris atitinka Etapo IIIB deginių emisijų reikalavimus. Didžiausias vikšrinio galiūno greitis - 35 km/val., vikšrų plotis - 75 cm.Versatile Deltatrack 550 traktoriaus degalų bako talpa - 1 800 l. Demonstruotas traktorius jau parduotas vienai žemės ūkio bendrovei. Derybos vyksta ir dėl dar vieno vikšrinio galiūno


Pasak Donato Višniausko, kanadietiškais Versatile traktoriais įmonė prekiauja 1,5 metų. Pirmąjį šios markės traktorių įsigijo 3 000 ha valdanti Pakruojo r. Žeimelio žemės ūkio bendrovė

Naujovių yra ir rusiškų kombainų Rostselmash pasiūloje. Pasak D. Vyšniausko, parodoje pristatyti atnaujinti Vector 420 ir Acros 580, rotorinis Vector kombainai: „Atnaujinta šių mašinų komplektacija, pakeista išvaizda, įrengta nauja kabina, naujas kompiuteris". Direktorius pasidžiaugė, kad Rostselmash pernai Lietuvoje buvo kombainas Nr. 1: parduotos iš viso 42 šio gamintojo javų derliaus nuėmimo mašinos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai