Didžiojoje lauko dienoje duotas startas naujovėms (fotogalerija)
2015-07-17

Juodonių k. (Kauno r.). Vakar vykusi tradicinė „DOJUS agro" lauko diena kaip niekad buvo azartiška. Įmonės technikos prekybos ir techninės priežiūros centras transformuotas į lenktynių trasą, kurioje startavo ne viena nauja mašina. Įvairiose rungtyse varžėsi ir šventės svečiai. Renginio finišas pasiektas tik vakare, nugalėtojai apdovanoti prizais. Pralaimėjusių nebuvo: visi išvažiavo su vertingu laimėjimu - pakylėta nuotaika ir šypsenomis veiduose.

Variklių gausmo prie scenos sukviestą žemdirbių minią pirmiausia pasveikino gracingų ralio šokėjų ant pakylos palydėtas aktorius Marius Jampolskis: „Gerose ralio varžybose laimi visada tie, kurie puikiai išmano komandinį darbą, komandos strategiją. Automobilių sporte vairuotojas - labai svarbus, technika - tai pat, tačiau visi žinome, kad be šturmano ir be aptarnaujančio serviso, t. y. be patikimos komandos, toli nenuvažiuosi".

Lenktynių simbolika pažymėtą renginį vedė aktorius Marius Jampolskis (kairėje). Jam talkino automobilių sporto grandas, lenktynininkas, automobilių sporto veteranas, žymaus lenktynininko Vytauto Švedo tėtis Kęstutis Švedas (dešinėje)

LYTAGRA 19 07 04 mob

Ralio filosofiją galima pritaikyti ir žemės ūkyje - ūkininkui be technikos reikalingas ir patikimas partneris, kuris vienu atveju atlieka šturmano funkcijas - patardamas, pateikdamas rekomendacijas, kitu atveju - serviso funkcijas. Tapti patikimu žemdirbio partneriu, sukurti tokią komandą, kuri ne tik ralio trasoje, bet ir darbe, bet kuriame ūkininko lauke galėtų pasiekti geriausių rezultatų siekia ir „DOJUS agro".

Lenktynių tematika vyravo ir bendrovės „DOJUS agro" generalinio direktoriaus Audriaus Kavaliausko sveikinimo kalboje. „Simboliška, kad startas mūsų lenktynėms duotas didžiausių šalyje 1 000 km lenktynių, kurios vyksta Palangoje, išvakarėse. O ūkininkavimas taip pat labai panašus į lenktynes: žemdirbiams tenka nuolat lenktyniauti su oru, su technologijomis, su terminais, su kainomis biržoje. Kiekvienose lenktynėse, siekiant laimėjimo, svarbus suderintas visų grandžių darbas ir pasitikėjimu paremtas bendradarbiavimas", - komandinio darbo svarbą pabrėžė A. Kavaliauskas.


„DOJUS agro" surengtose lenktynėse „startavo" daugiau kaip 600 žemdirbiųPasak įmonės direktoriaus, „DOJUS agro" produktų gama, žinios ir palaikymas pritaikyti įvairiems poreikiams, ir dideliems, ir smulkiems, ir augalininkystės, ir gyvulininkystės ūkiams. „Esu įsitikinęs, kad jūs ir mes kartu galime tapti visada laiminti komanda", - neabejojo A. Kavaliauskas. Jis įteikė padėkos raštus ūkininkams, kurie padėjo surengti naujovių lenktynes ir paskolino savo techniką. Ypatingos padėkos sulaukė įmonės centro kaimynas ūkininkas Rimantas Šidlauskas, kuris specialiai didžiąjai Lauko dienai skyrė savo miežių lauką ir laikinai į ūkio kiemą priėmė „DOJUS agro" techniką.


Rimantas Šidlauskas renginiui paskyrė savo ūkio miežių lauką


Iškilmingame technikos parade buvo išrikiuota per 50 mašinų

Naujienos - tik geros

Iš pirmųjų pozicijų startavo didžiausia šio sezono naujiena - kompaktinės W serijos kombainai. Prieš trejus metus nutraukusi vidutinės klasės kratiklinių kombainų (John Deere 1470 ir 1570) gamybą dėl deginių emisijos standartų pokyčių, kompanija „John Deere" praėjusiais metais pristatė dvi naujas vidutinio galingumo derliaus dorojimo mašinas, kurios iki šiol buvo parduodamos ne visose ES šalyse.

Penkių (W330) ir šešių (W440) kratiklių kombainuose įrengti atitinkamai 216 ir 253 AG maksimalios galios Sisu varikliai. Modeliuose W330 ir W440 PTC prieš pagrindinį kūlimo būgną įtaisytas pirminis būgnas (PTC), kuris didina našumą 20 proc. Be to, pageidaujant virš kratiklių įrengiamas rotorinis šiaudų purentuvas Power Separator, kuris pagerina grūdų atskyrimą iš šiaudų masės.

Ūkininkai gali įsigyti nedidelį kombainą su didelės mašinos našumu. Pirminis kūlimo būgnas yra standartinė įranga W330 modelyje, o W440 gali būti su ir be jo. Mažesnio galingumo kombaino grūdų bunkerio talpa - 5 200 l, didesniojo, priklausomai nuo modelio (be ar su pirminiu kūlimo būgnu) - 6 500 arba 7 600 l. Pjaunamųjų darbinis plotis nuo 3,9 iki 6,9 metro.


Naujieji kompaktinės W serijos kombainai jau parduodami Lietuvoje. Vos tik prasidės javapjūtė, bus surengtas šių mašinų demonstracinis turas.

Šiemet įmonė pradėjo bendradarbiauti su specializuota Vokietijos žemės dirbimo mašinų įmone „Köckerling". Pasak A. Kavaliausko „DOJUS agro" parduoda vokiškus Köckerling agregatus Latvijoje, Kaliningrade ir Baltarusijoje. „Tiesiog pamatėme, kad kai kuriuos šio gamintojo mašinos labai gerai papildo Kuhn žemės dirbimo technikos gamą. Tai kokybiški ir aukšto lygio agregatai, kuriuos turėtų gerai įvertinti ir lietuviai", - apie naują verslo partnerį pranešė A. Kavaliauskas.

Jo nuomone, dar vienas žingsnis į bendrai siekiamą sėkmę - galimybė prasitęsti garantiją parduodamai technikai iki 5 metų. Be to, „DOJUS agro" įmonės klientams siūlo ir dar vieną naujovę - technikos aukcioną. Nuo šiol techniką bus galima įsigyti internetiniame aukcione pačiomis žemiausiomis kainomis. Internetiniame „DOJUS agro" puslapyje atsidarę nuorodą „Aukcionas", kiekvienas galės įsigyti techniką už itin patrauklią kainą. Priešingai nei įprasta, šiame aukcione kaina ne kyla, o yra mažinama, tad ūkininkai gali laukti iki ji pasieks jiems priimtiną ribą. Paspaudus mygtuką „Perku" , ūkininkas išreikš norą įsigyti techniką už aukcione skelbiamą kainą. Mašina bus rezervuojama 10 dienų. Su pareiškėju susisieks įmonės atstovai. Tiesa, paspaudus „Perku" dar nereiškia, kad nepaliekama galimybės persigalvoti. Ūkininkui persigalvojus ir atsisakius, technika grąžinama atgal į aukcioną.

„DOJUS agro" asorimento naujovė - kompanijos „LaForge" giluminis podirvio purentuvas Flexipass. 3 m darbinio pločio su išlyginimo diskais bei tankinimo volu,  pravers minimalios žemės dirbimo technologijos entuziastams. Agregatas skirtas podirviui purenti, kad nesusidarytų padas, ir technologinėms vėžioms įdirbti iki 45 cm gyliu

Dėmesio verta ir dar viena nauja mašina - kompanijos „Kuhn" sėjamoji Espro, skirta sėti į artą arba mulčiuotą dirvą. Pasak produktų vadybininko Mantvydo Bauro, sėjamoji gaminama dvejopų darbinių pločių - 3 ir 6 m. „Taigi, mašiną galės užsisakyti ir smulkūs, ir dideli ūkiai. Ji išskirtinė dėl to, kad gaminama su pirminio žemės dirbimo sekcijomis: diskai įdirba dirvą, sunaikina sudygusias piktžoles ir paruošia sėklos guoliavietę. Dirva sutankinima padanginiais volais prieš sėją" - naujos mašinos savybes vardijo M. Bauras.

Šioje sėjamojoje montuojamas didesnio skersmens ratinis volas, todėl mašinai reikia mažiau traktoriaus pajėgumo. Pasak vadybininko, vienam padanginio volo ratui tenka du išsėjimo diskai. Trijų metrų darbinio pločio sėjamosios bunkeris 2 500, o 6 m - 3 500 l talpos. „Didelis privalumas - pati sėjamoji turi automatinę galulaukių sistemą, nebūtina, kad ji būtų įdiegta traktoriuje. Privažiavus galulaukę, tereikia nuspausti mygtuką ir sėjamosios sekcijos bus pakeliamos ir nuleidžiamos automatiškai", - pabrėžė M. Bauras.


Pasak Mantvydo Bauro, nauja Kuhn Espro sėjamoji gali sėti iki 18 km/val. greičiu


Sėjamojoje Kuhn Espro sėklų išsėjimo normą galima keisti nuo 1 kg iki 430 kg/ha. Trijų metrų mašina turėtų būti agreguojama su nuo 200 AG, šešiametrė - nuo 250 AG traktoriumi

Pasikeitimų yra ir „DOJUS agro" parduodamų John Deere traktorių asortimente: atnaujinti 6R traktorių serijos didieji modeliai, kuriuose nuo šiol montuojami Tier IV deginių emisijų reikalavimus atitinkantys varikliais. Šiems traktoriams eksploatuoti jau reikės AdBlue tirpalo. Atnaujintiems (padidinta galia) 7R ir 8R serijos traktoriams, kuriuose įrengti Tier IIIB išmetamųjų deginių standartus tenkinantys varikliai, pakaks tik vieno dyzelino, AdBlue tirpalas - nereikalingas.

Netrūksta užklausų

Patvirtinta, nors ir vėliau negu tikėtasi, Europos fondų parama išjudino sustingusią rinką. Pasak A. Kavaliausko, ūkininkų užklausų dėl komercinių pasiūlymų netrūksta, tačiau tikrieji mašinų pardavimo mastai greičiausiai paaiškės rudenį.

Jis pripažino, kad praėjusiais metais planuojant šių metų technikos užsakymus, prognozuota, kad europinė parama mūsų žemdirbius pasieks anksčiau ir greičiau ja bus galima pasinaudoti. „Deja, paraiškų priėmimas pagal atskiras priemones startavo tik pavasarį ir tai pakoregavo mūsų planus, nes ūkininkai, kol nėra tikri dėl paramos, delsia priimti sprendimus, - sakė A. Kavaliauskas. - Didžioji dalis ūkininkų, nori žinoti, ar projektai patvirtinti, ar ne, ir tik tada galutinai apsispręs kiek ir į ką investuoti".


Audriaus Kavaliausko teigimu, pavirtinus paramos planą ūkininkai užvertė užklausomis

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai