Didėja savaeigės technikos pasiūla ir jos našumas
2014-10-03

Bruchsalis (Vokietija). Stambių ūkių ir žemės ūkio paslaugas teikiančių įmonių poreikiai technikos gamintojams tiek pat svarbūs, kiek ir šeimos ūkių savininkų interesai. Praėjusią savaitę kompanijos „John Deere" mokymų centre vykusioje spaudos konferencijoje didžiausias dėmesys skirtas stambios savaeigės technikos naujovėms pristatyti.

Beveik 10 metų - tiek užtruko įgyvendinti naujos kartos savaeigių John Deere pašarų smulkintuvų projektą. „Tai ilgai brandinta ir iki smulkmenų apgalvota idėja, kurią įgyvendinome po išsamių tyrimų", - sakė kompanijos vadybininkas Michaelis Beitmanas (Michael Bateman).

Pasak M. Beitmano, naujos serijos savaeigiai pašarų smulkintuvai - iš esmės naujos konstrukcijos mašinos, kurios buvo kuriamos įvertinant ir operatoriaus darbo sąlygas, ir techninės priežiūros ypatumus

Naujos 8000 serijos savaeigiai John Deere smulkintuvai dirba efektyviau, našiau ir ekonomiškiau. Šios pašarų derliaus dorojimo mašinos turi ir geriausias 7080 serijos modelių savybes: gali nustatyti pjaunamos masės sausųjų medžiagų kiekį bei dokumentuoti atliktus darbus. Sistema HarvestLab realiuoju laiku infraraudonaisiais spinduliais nustato sausųjų ir kitų sudėtinių medžiagų kiekį. Taip galima kontroliuoti pašarų kokybę.

Naujos kartos 8000 serija apima 5 modelius: nuo 380 iki 625 AG. Pats galingiausias John Deere 8600 smulkintuvas didžiausias visomis prasmėmis: ir našumu, ir dydžiu (didesnio skersmens smulkinimo būgnas, platesnis masės kanalas, platesnis korpusas). Tai didesnio laidumo kombainas, skirtas daugiausia kukurūzų derliui doroti.

John Deere 8000 savaeigių smulkintuvų serijoje įdiegta nemažai ir praktiškų sprendimų, pvz., speciali vieta įrankių dėžei laikyti (nuotr. apačioje)


Pasak M. Beitmano, priklausomai nuo modelio, mašinose montuojami 9 ir 13,5 l darbinio tūrio John Deere Power Tech PSX varikliai, kurie atitinka Tier IV galutinius deginių emisijos reikalavimus. Variklis taip įkomponuotas į mašinos konstrukciją, kad sumažėtų svorio centras ir smulkintuvas išliktų stabilus važiuojant didesniu greičiu keliais ar dirbant nelygaus reljefo laukuose. Be to, pakeitus variklio vietą, pagerėjo galinio vaizdo matomumas. M. Beitmano teigimu, AdBlue tirpalo sąnaudos siekia tik 2 proc. degalų sąnaudų.

Naujos serijos smulkintuvų būgnas 10 proc. didesnio skersmens, todėl kombainas gali priimti apie 25 proc. daugiau masės. Konstrukcijoje panaudoti lengvesni komponentai. „Pavyzdžiui, naujasis 8600 modelis su 10 eilių Kemper kukurūzų pjaunamąja yra net 800 kg lengvesnis negu ankstesnis 7780 modelis su tokio pat dydžio pjaunamąja", - mašinos privalumus vardijo M. Beitmanas.

Be to, montuojamos didesnės padangos, tačiau su jomis mašina neviršija leistino transportinio pločio. Priklausomai nuo kiekvieno ūkio ar žemės ūkio paslaugas teikiančios įmonės poreikio, galima rinktis 40, 48, 56 ar 64 smulkinimo peilius, kurie yra storesni, padengti didesnį atsparumą suteikiančiu volframo sluoksniu. Smulkintuvuose įrengtos dvi siloso konservantų talpyklos 300 ir 30 l. Mašinos visiškai parengtos bevielei telekomunikavimo sistemai Farm Sight, t. y. per JDlink programą realiuoju laiku nuotoliniu būdu gali būti ne tik stebimas technikos darbas, bet ir nustatomi jos darbo parametrai, patariama, kaip sumažinti degalų sąnaudas.

John Deere technikos asortimento naujovė ir du stačiakampių ryšulių presų modeliai L1553 bei L1534

Kitąmet savaeigį purkštuvą John Deere 5430i pakeis naujas modelis R4040i su 240 AG (maksimalios 255 AG) 6,8 l darbinio tūrio John Deere PowerTech PSS varikliu, kuris atitinka galutinius Tier IV deginių emisijos reikalavimus. Naujojo purkštuvo apsisukimo spindulys - 5,2 m. Galimi trys skirtingi vairavimo būdai: vairavimas dviem, keturiais ratais ir vadinamuoju „krabu". Chemikalų rezervuaro talpa - 4 000 l. Purškimo sijų ilgis - nuo 24 iki 36 m. Kad kuo mažiau būtų teršiama aplinka ir taupomos augalų apsaugos priemonės, atskiros sijų sekcijos dalys gali būti išjungtos. Tai itin naudinga dirbant galulaukėse ir siekiant išvengti purškiamų plotų persidengimo. Mašina visiškai parengta automatiniam vairavimui.

Naujame John Deere R4040i purkštuve įrengtas ne tik naujas variklis, bet ir įdiegta daugiau sąnaudas taupančių techninių sprendimų

Pasak kompanijos „John Deere" produktų pardavimo specialisto Marko Džeimso (Mark James), Europos šalių savaeigių purkštuvų rinka - 1 500 mašinų. Labiausiai perkamos 4 000 l rezervuarų talpos mašinos. „Remiantis statistikos duomenimis, iš šios paklausiausios talpos purkštuvų daugiausia nupirkta John Deere 5430i purškimo mašinų, tačiau jų varikliai netenkina griežtesnių deginių emisijų reikalavimų. Mes ne tik pakeitėme variklį, bet ir suteikėme mašinai didesnės vertės, - sakė M. Džeimas. - Kurdami naują modelį atsižvelgėme į tai, ko reikia klientui: dirbti greičiau ir tiksliau, padaryti daugiau, mažiau žaloti dirvą ir augalus, mažiau teršti aplinką."

John Deere savaeigių purkštuvų išskirtinumas - mašinos viduryje montuojama kabina, kuri suteikia geresnį galinio vaizdo matomumą negu vairuojant purkštuvą su priekyje įrengta kabina. Naujame modelyje pakeista variklio vieta: rėmo atžvilgiu jis įrengtas 45 cm toliau į priekį, palyginti su ankstesniu modeliu. „Tai geriau išbalansuoja mašinos svorį ir sumažina spaudimą į dirvą, - aiškino M. Džeimsas. - Nors iš pirmo žvilgsnio atrodytų smulkmena, tačiau kabinos durelės atsidaro 23 proc. plačiau".

Automatinė purškimo sijų kontrolės dirvos paviršiaus atžvilgiu sistema BoomTrac ekstremaliomis sąlygomis leidžia purkšti važiuojant 5 km/val. greičiau, palyginti su ankstesniu modeliu. Standartinėje įrangoje yra telematinės sistemos, kurios suteikia neribotas technikos valdymo, reguliavimo ir logistikos galimybes. „Pavyzdžiui, naudojantis standartinėje įrangoje esančia JDlink sistema nuotoliniu būdu mašinos operatorius gali konsultuotis su serviso specialistu ir remdamasis jo patarimais keisti purkštuvo darbo parametrus", - privalumus vardijo specialistas. Kaip ir dauguma kitų John Deere mašinų nauji purkštuvai dokumentuoja visus atliktus darbus (FieldDoc).

MŪ inf.

APIE JOHN DEERE TRAKTORIŲ IR KOMBAINŲ NAUJOVES SKAITYKITE LAPKRIČIO MĖN. ŽURNALE „MANO ŪKIS"

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai