Darbus miške ir ūkyje lengvinančios technikos naujovės
2013-10-04

Akademija (Kauno r.) Žemės ūkio techniką tiekiančios įmonės šeštojoje miško, medžioklės ir aplinkos parodoje „Sprendimų ratas 2013“ pristato ne tik žemdirbiams, bet ir miškininkams bei komunalininkams skirtas mašinas, tarp kurių – ir populiarių Lietuvoje gamintojų, ir naujų vardų technika.

Ieškantiems universalaus pagalbininko ūkyje bendrovė „Dotnuvos projektai“ šiemet siūlo vokiečių gamintojo lankstinį krautuvą Schäffer ir parodoje pristato vieną populiariausių modelių – Schäffer 3550. Pasak bendrovės vadybininko Gintaro Sprindžiūno, tai naujiena Lietuvoje, tačiau pasaulyje šio gamintojo krautuvai gerai vertinami dėl savo paprastumo, manevringumo ir gero pritaikymo dirbant įvairiose vietose: jis gali būti naudojamas žemės ūkyje, fermose, darbui miške ar kelių priežiūrai. Krautuvo universalumą lemia ir tai, kad prie jo galima kabinti įvairius priedus: įvairaus dydžio kaušus, medienos smulkintuvus, griebtuvus, šakes, šluotas ir pan.

„Konstrukcijos ypatumas – krautuvui manevringumo suteikianti centrinė lankstinė jungtis, nereikalaujanti nei kasdienės, nei kassavaitinės priežiūros. Jungčiai suteikiama 3 tūkst. valandų arba 3 m. garantija. Krautuve montuojamas Kubota variklis leidžia patikimai dirbti tiek esant aukštai, tiek ir žemai temperatūrai. Jis lengvai užsiveda bet kokiu oru“, – krautuvo privalumus vardija G. Sprindžiūnas.

Pasak Gintaro Sprindžiūno, lankstinis krautuvas Schäffer 3550 yra naujiena Lietuvoje, tačiau pasaulyje šio gamintojo krautuvai gerai vertinami dėl savo paprastumo, manevringumo ir gero pritaikymo dirbant įvairiose vietose

Šakoms smulkinti bendrovė siūlo atkreipti dėmesį į suomiškus medienos smulkintuvus Junkkari. Parodoje demonstruojamos mažiems ir vidutiniams ūkiams skirtų modelių mašinos. Smulkintuvu HJ170 galima smulkinti iki 17 cm skersmens šakas, HJ260 – iki 25 cm. Vadybininko Algimanto Gyvio teigimu, nemažai ūkininkų tvarkydami griovius, laukų pakraščius išpjauna daugybę krūmų ir medelių, kuriuos galima panaudoti efektyviai – susmulkinus parduoti į biokuro katilines. Be to, turint ūkyje medienos smulkintuvą žiemos metu darbuotojai aprūpinami darbu.

Įmonės „Rovaltra“ kelininkams ir miškininkams skirtą naujieną – pakabinamą FMG ATQ-Hi greiderį, sukomplektuotą su darbams miškuose itin tinkamu traktoriumi Valtra T133 H – prieš kelis mėnesius įsigijo Raseinių miškų urėdija. Pasak bendrovės direktoriaus Romualdo Trainaičio, šis greideris išsiskiria tuo, kad turi kompiuteriu valdomą atminties bloką, reversavimo galimybę, gali išplatėti po 40 cm į šonus, keisti atakos kampą.

Grūdų džiovyklas ūkiuose naudojančius ir norinčius sutaupyti žemdirbius R. Trainaitis kvietė atkreipti dėmesį į kitą bendrovės naujieną – suomių gamintojo „Antti“ biokatilus. „Tai gerokai sutaupyti leidžiantis universalus katilas, kuris gali būti kūrenamas durpėmis, grūdų valymo atliekamomis, skiedromis, granulėmis. Pavyzdžiui, 100 ha išaugintus grūdus džiovinantis ūkininkas, pasirinkęs biokatilą vietoj dyzelinu kūrenamo katilo, sutaupytų 4–5 tūkst. eurų (13,8–17,2 tūkst. Lt). Tokio dydžio ūkio džiovinimo sąnaudos, jei bus naudojamos ūkyje susidarančios atliekos, sieks apie 800 eurų (2,8 tūkst. Lt).“, – biokatilo ekonomiškumą pabrėžia R. Trainaitis. Universalus šis katilas ir savo panaudojimo galimybėmis, mat pasibaigus darbymečiui ir grūdų džiovinimo sezonui gali būti prijungtas prie namo ar garažo šildymo sistemos, pavasarį jo skleidžiama šiluma gali būti panaudota šiltnamiams šildyti.

Pirmą kartą suomiškam biokatilui mūsų šalyje pristatyti bendrovės „Rovaltra“ vadovas Romualdas Trainaitis (antras iš kairės) sulaukė ir pagalbininkų: pirmas iš kairės – įmonės „Antti“ komercijos direktorius Jounis Virtaniemis (Jouni Virtaniemi), pirmas iš dešinės – „Antti“ Baltijos šalių regiono vadovas Egidijus Steponavičius

Kad biokatilas yra puiki alternatyva naftos kuro sąnaudoms mažinti, akcentuoja ir „Antti“ Baltijos šalių regiono vadovas Egidijus Steponavičius. Jo žodžiais, mažiausiai galima sutaupyti iki 50 proc. grūdams išdžiovinti reikalingų išlaidų, o kūrenant durpėmis ekonomija gali siekti net 90 proc. „Šio katilo išskirtinumas tas, kad jame nėra vandens šilumokaičio, o šiluma perduodama iš oro į orą – tai užtikrina iki 80–90 proc. didesnį efektyvumą“, – biokatilą apibūdina E. Steponavičius. Tokie katilai itin populiarūs Suomijoje, kelis jau yra įsigiję ir Lietuvos bei Estijos ūkininkai.

Bendrovės „SV Technika“ ekspozicijoje viena svarbiausių naujovių – kompanijos „McConnel“ savaeigė nuotoliniu būdu valdoma šlaitų ir sunkiai pasiekiamų ar pavojingų teritorijų priežiūros mašina Robocut 1300, apdovanota parodos medaliu. Manevringas, nesudėtingo valdymo smulkintuvas Robocut gali saugiai dirbti iki 55–60 laipsnių nuolydžio šlaituose. Žolė ir iki 5 cm skersmens krūmeliai smulkinami plaktukine 1,3 m darbinio pločio galvute, kuri automatiškai kopijuoja dirvos paviršių tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Nors ši mašina gali dirbti iki 7 km/val. greičiu, tačiau vadybininkas Saulius Kavarskas perspėja, kad norint kokybiškiau susmulkinti augalus ir paskleisti masę, patartina važiuoti šiek tiek mažesniu greičiu. Pakelėms prižiūrėti šią mašiną jau įsigijo Šiaulių regiono kelininkai.

Vadybininkas Saulius Kavarskas demonstruoja, kaip valdoma savaeigė šlaitų priežiūros mašina Robocut

Naujiena miškininkų profesionalų laukia bendrovės „Specagra“ stende. Čia pristatoma nauja mašina įmonės technikos asortimente – lenkų gamintojo „Metal-Fach“ medžiams vežti skirta priekaba. Šis gamintojas taip pat gali pasiūlyti negabaritiniams kroviniams ar grūdams vežti skirtas priekabas, taip pat biokatilus, kuriuos „Specagra“ planuoja pristatyti jau pavasarinėje parodoje.

Pasak įmonės pardavimų vadovo Gintaro Balilionio, darbui miške gali būti pritaikomi ir visų modelių Zetor traktoriai. Parodoje demonstruotas iš dalies dirbti miške paruoštas Zetor Forterra. „Jis pakaustytas iš apačios, galima jo sėdynę persukti į kitą pusę ir dirbti su manipuliatoriumi ar kita miško technika. Taip pat įmanoma pakaustyti ir iš viršaus. Visus šiuos traktoriaus parengimo darbus atliekame savo įmonėje „Specagra“, nes kiekvieno kliento poreikiai ir galimybės investuoti skiriasi“, – sako G. Balilionis. Jo teigimu, specialiai miško darbams parengtų traktorių paklausa nėra didelė, tačiau jis neabejoja, kad prasidėjus naujajam paramos laikotarpiui šios technikos paklausa išaugs.

Pasak Gintaro Balilionio, visų modelių Zetor traktorius galima pritaikyti darbui miške ir tai gali atlikti ne gamintojas, bet pati „Specagra“

Įmonės „Audrokesta“ vadybininkas Vidas Ditkevičius taip pat neslepia, kad laukdami naujojo ES finansavimo laikotarpio dauguma žemdirbių neskuba įsigyti naujos technikos, tačiau nemaža dalis jų nori gauti iš anksto komercinius pasiūlymus. Parodoje įmonė, pasak V. Ditkevičiaus, pristato pačių populiariausių mašinų gamą, tarp kurių nemažai ir smulkesniam ūkiui skirtų padargų. Be firmos „Horsch“ mašinų, „Aurokestos“ asortimente ir lenkų gamintojo „Rolmako“ žemės dirbimo padargai, „Pronar“ priekabos. Beje, pastarojo gamintojo gamoje ir miško savininkai gali rasti sau tinkamą mašiną.

Vadybininko Vido Ditkevičiaus (dešinėje) pastebėjimu, nors įmonė „Audrokesta“ nepristatė naujų mašinų, tačiau jis neabejoja, kad paroda – puiki vieta susitikti su senais ir galbūt potencialiais klientais

Paroda „Sprendimų ratas 2013“ penktadienį ir šeštadienį tęsia darbą, o technikos pardavėjai laukia naujovėmis besidominčių ūkininkų, miškininkų, kelininkų, komunalinio ūkio atstovų savo stenduose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai