Būsimo sezono technikos naujovės - iš arčiau (Nuotraukų galerija)
2014-11-03

Kėdainiai. Žemės dirbimas ir sėja - bene svarbiausios žemės ūkio darbų grandinės dalys. Optimaliais terminais ir į gerai paruoštą dirvą pasėti augalai, jei žiema nepateikia staigmenų, atsilygina gausiais derliais. Praėjusią savaitę Švedijos kompanijos antrinė įmonė „Väderstad" pusei tūkstančio Lietuvos žemdirbių pristatė naujas žemdirbystės ir sėjos mašinas. Naujoves jau galima užsakyti pavasario darbams.

Pasak įmonė vadovo Romo Naudžiūno, tokia naujovių demonstracija surengta pirmą kartą. „Nors šie metai nelepina ūkininkų geromis grūdų kainomis, investicijoms nepatvirtinti ir fondai, tačiau tai nė kiek neslopina noro domėtis tuo, kas nauja, pažangu. Pesimizmo nematyti, atvirkščiai, žemdirbiai labai aktyvūs. Smagu, kad užduoda klausimus ne tik apie kainą, o gilinasi ir į kitus technologinius, konstrukcinius dalykus", - tvirtino R. Naudžiūnas.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Romo Naudžiūno teigimu, naujovių demonstravimo renginys pateisino lūkesčius: „Parodose nėra galimybių visiems paaiškinti, kas naujo mūsų įmonės technikos asortimente, kas konkrečiai pakeista ar patobulinta. Per keturias valandas ne tik parodėme svarbiausias naujoves, bet ir paaiškinome, kokia jų nauda".

Tris dienas trukęs kompanijos „Väderstad" naujų mašinų pristatymas sulaukė didelio žemdirbių susidomėjimo

Naujų mašinų pristatymo renginyje apsilankė ir Švedijos kompanijos atstovai. Pasak Fridriko Lundeno (Fredrik Lundén), „Väderstad" pardavimų ir rinkodaros direktoriaus, ūkininkai jau nuėmę grūdų derlių, įmonės inžinieriai, lankydamiesi ūkininkų susibūrimuose, „pjauna idėjų derlių". Kompanijos „Väderstad" mašinų netiesioginiai kūrėjai - ūkininkai, kurių pirmiausia klausiama, ką technikoje reikėtų patobulinti ar pakeisti.

Naujam sezonui patobulinta apie 16 agregatų, asortimente yra ir visiškai naujų modelių - noraginis skutiklis Opus, Carrier L ir XL lėkštiniai skutikliai. Pasak R. Naudžiūno, dėmesio verta gerokai patobulinta Väderstad Rapid S/C sėjamoji. Jos galimybės gerokai išsiplėtė, nes sėjamoji nebe mechaninė, o hidraulinė. „Hidraulinės trąšų ir sėklų dozavimo sistemos didina tikslumą, derinant su GPS padėties nustatymo sistema, galima atjungti mechanizmus galulaukėse, pagal derlingumo žemėlapius keisti normas", - patobulintų sėjamųjų privalumus vardijo R. Naudžiūnas. - Vis labiau įsigali tikslioji žemdirbystė, mūsų technika jai irgi pritaikoma."

Legendinė Väderstad Rapid S/C sėjamoji pasikeitė ir išore, ir vidumi

Väderstad Rapid S/C mašinose įdiegtos inovacijos ne tik gerina jų technines savybes, bet ir taupo eksploatacijos išlaidas. Naujuose modeliuose montuojami nauji guoliai, kurių nereikia papildomai tepti. Guoliai sutepami gamykloje. Jų korpusai su kombinuotais sandarikliais, pailginančiais jų eksploatavimo laiką.

Sėkmingiausioje Švedijos kompanijos mašinoje, kuri prilyginama įmonės istorijos legendai, įrengta šiuolaikinio dizaino sėkladėžė su pagerintu byrėjimo kampu. Taip pat bus lengviau pasiekti sėklų noragėlių ir dozavimo aparatą. Pasak R. Naudžiūno, Väderstad Rapid unikali sėjos aparato principu, kuris itin pasiteisina sunkiose ir drėgnose dirvose. Lietuvoje parduota beveik 700 šių sėjamųjų, pasaulyje - beveik 25 tūkstančiai.

Panevėžio r. ūkininkas Rimas Kaščionis, dirbantis 600 ha, taip pat turi 6 m darbinio pločio Väderstad Rapid sėjamąja. „Pirmoji iš švediškų mašinų buvo 4 m Rapid sėjamoji. Mano ūkyje su „Väderstad" ženklu beveik visa žemės dirbimo ir sėjos technika, - teigė R. Kaščionis. - Visus padargus, kuriuos pirkau, pirmiausia išbandžiau. Galimybė pabandyti, prieš įsigyjant agregatus, didelis įmonės privalumas. Tai patikima, geros kokybės technika, o „Väderstad" servisui lygių nėra".

Rimo Kaščionio ūkyje su „Väderstad" ženklu beveik visa žemės dirbimo ir sėjos technika

R. Kaščionis rimtai ūkininkauti pradėjo prieš 10 metų. Per 400 ha ūkio ploto užsėjama žieminėmis kultūromis. Nors per visą ūkininkavimo patirtį, žieminiai pasėliai dažniau iššaldavo negu sėkmingai peržiemodavo, jų ploto panevėžietis neketina mažinti: „Rizikuojame. Pavasarį per mažai laiko visam plotui įdirbti ir pasėti. Pasėlių nedraudžiame." Kad būtų taupomas laikas, ūkininkas taiko minimalaus žemės dirbimo sistemą. Iš visų pristatytų Väderstad naujovių, jį labiausiai sudomino noraginis skutiklis Opus.

Nauji Väderstad Opus 600/700 skutiklių modeliai su 3 eilėmis 27 cm atstumu išdėstytais noragais gali dirbti iki 40 cm gyliu. Siūlomai net iki 20 kaltelių ir verstuvių variantų. Tad kiekvienas ūkininkas gali sukomplektuoti tik jo ūkio dirvoms pritaikytą agregatą. Rėmo aukštis nuo dirvos - 80 cm. Tai didelių ūkių, kuriuose reikalaujama didelio našumo, agregatas. 6 m darbinio pločio skutikliui reikėtų ne mažesnės kaip 250, o 7 m - 350 AG ir didesnės galios traktoriaus.

MŪ inf.

APIE KITAS PATOBULINTAS VÄDERSTAD MAŠINAS SKAITYKITE GRUODŽIO MĖN. ŽURNALE „MANO ŪKIS"

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai